Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paysafecard
03-06-2011, 10:06,
Post: #1
Paysafecard
Zauważyłem, że kilku ludzi ma problemy z płatnościami na platformie steam i kupnie Terrari. Chciałem więc opisać w jaki sposób ja ją kupiłem, bez żadnych przelewów, kart kredytowych i innych tego typu utrudnień. Paysafecard jest raczej mało znanym sposobem płatności w Polsce, ale świetnym do płatności internetowych dla użytkowników mających mniej niż osiemnaście lat lub po prostu nie chcących używać swojej prawdziwej karty kredytowej. Paysafecard daje nam możliwość zapłaty w takich grach jak Last Chaos, Runes of Magic, Darkorbit, League of Legends... i oczywiście na Steam.

Więc co należy zrobić, aby dostać tą "bezpieczną kartę"?
1. Najpierw musimy odnaleźć punkt sprzedaży Paysafecard, a zrobić to można na tej stronie.
2. Potem musimy ustalić, za ile chcemy kupić kartę, możliwości to: 20 zł, 50 zł, 100 zł i 300 zł. Do zakupu Terrari wystarczy karta 50 złoty.
3. Następnie trzeba wybrać się do sklepu. Przy kasie prosimy panią/pana sprzedawcę o zakup Paysafecard o wybranej kwocie. Jeżeli pani/pan nie będą wiedzieć o co chodzi - poproś, aby poszukali terminalu obok doładowań, lub wydrukuj i pokaż im to.
4. Po zakupie karty wchodzimy do sklepu Steam, odnajdujemy Terrarię i klikamy "kup".
5. W nowym oknie wybieramy "kup dla siebie", lub jeżeli chcemy zrobić komuś niespodziankę... "kup jako prezent".
6. Następnie wybieramy z sposobu zapłaty ten o niewiele mówiącej nazwie - "PaySafeCard" i zaznaczamy potwierdzenie naszego zamieszkania w Polsce.
7. Otworzy się okienko z potwierdzeniem zakupu, zgadzamy się z warunkami zakupu Steam i klikamy zielony guzik.
8. Otworzy się nowe okno, w którym musimy napisać kod PIN naszej karty, możemy też dodać dalsze kody PIN lub kliknąć od razu akceptację warunków firmy Paysafecard, a potem "Płatność'
9. I... gotowe. Jeżeli wszystko jest OK, powinna się otworzyć strona z potwierdzeniem zakupu.
10. Cieszymy się Terrarią.

Wybaczcie za brak screenów, ale nie miałem możliwości ich zrobienia, gdyż już Terrarię posiadam. Jeśli ktoś chce kupić Terrarię w ten sposób, niech zrobi kilka zdjęć. Zawsze to pomoże jakoś. I przepraszam za niewielkie wpadki ze stylem... Zawsze mam z tym problem.
Odpowiedz
03-06-2011, 12:47,
Post: #2
Re: Paysafecard
Dzięki za poradnik! Sam korzystam z PayPala, ale na pewno wielu młodszych graczy chciałoby użyć czegoś, co nie wymaga posiadania konta Smiling

[Obrazek: userbar01.png]

Chcesz śledzić nowości dotyczące Terrarii ? --> http://www.terrariahq.pl
Chcesz wiedzieć co można w grze znaleźć, zrobić, osiągnąć ? --> http://wiki.terrariahq.pl
Odpowiedz
03-06-2011, 13:43,
Post: #3
Re: Paysafecard
przyda się nie tylko do terraria ale do innych gier steam
Odpowiedz
03-06-2011, 14:48,
Post: #4
Re: Paysafecard
Pięknie Heart
;p

Nabijam Referal'e w LoLu. Zagraj i wbij 5lvl. Nick: QuanPL

Pomogłem? Daj [Obrazek: postbit_reputation.gif] pod postem.
Odpowiedz
03-06-2011, 16:44,
Post: #5
Re: Paysafecard
Chętnie zrobię screeny ale najpierw potrzebował bym małego funduszu pomocy, kupiłem 2 karty po 20zł i z tego co zrozumiałem to w tej kwocie brakuj 23 euro centów do zakupu gry. Może ktoś kupował wcześniej i została mu jakaś resztka której nie ma możliwości wykorzystać a chętnie się podzieli? Smiling Proszę o kontakt na priv, a jak już mówiłem, jak ktoś mi z tym pomoże to zrobię screeny aby następni wiedzieli co i jak Smiling
Odpowiedz
03-06-2011, 16:47,
Post: #6
Re: Paysafecard
Twój szczęśliwy dzień! Zostało mi trochę pieniędzy na PSC, więc 23 euro centy będą wynagrodzeniem za screeny...
Odpowiedz
03-06-2011, 17:09,
Post: #7
Re: Paysafecard
Po pierwsze to bardzo chciałbym podziękować użytkownikowi Skryzo za pomoc finansową Smiling

Po drugie oto instrukcja ze screenami:

1: Wchodzimy na stronę <!-- m --><a class="postlink" href="https://store.steampowered.com">https://store.steampowered.com</a><!-- m --> i w oknie wyszukiwania wpisujemy Terraria (oczywiście można to też zrobić przez klienta Steam)
[Obrazek: 52781214.png]

2: Zjeżdżamy w dół strony i klikamy na "Dodaj do koszyka".
[Obrazek: 40936095.png]

3: Decydujemy czy kupujemy grę dla siebie czy chcemy ją komuś sprezentować
[Obrazek: 38069061.png]

4: Następnie wybieramy sposób płatności, w tym przypadku PaySafeCard i potwierdzamy że mieszkamy w Polsce
[Obrazek: 69803902.png]

5: Przerzuci nas na stronę do wpisywani kodów, jeśli nasz karta opiewa na kwotę 50 lub więcej zł to po prostu wpisujemy jej pin w puste pola i akceptujemy warunki serwisu
[Obrazek: 92748028.png]

Jeśli natomiast mamy kilka kart np po 20 zł to klikamy na podaj dalsze kody pin i wpisujemy też kody pozostałych kart
[Obrazek: 88484534.png]

6: Po kliknięciu na "płatność" wracamy do strony Steam gdzie w zależności od tego czy mamy na kompie klienta Steam czy nie wybieramy odpowiednią opcję
[Obrazek: 31575895.png]

Sama instalacja gry trwa kilkanaście sekund i opiera się na 2-3 kliknięciach więc nie uważam aby warto było prezentować to w screenach Winking
Odpowiedz
03-06-2011, 17:32,
Post: #8
Re: Paysafecard
Dzięki, jeżeli Admin lub mod mogliby połączyć te dwie wiadomości... By przejrzyściej było.
Odpowiedz
04-06-2011, 10:31,
Post: #9
Re: Paysafecard
Witam, zakupiłem wczoraj właśnie PaySafeCard i planowałem kupić przyjacielowi grę na urodziny, ale zabrakło mi 0,28 euro. Jeśli ktoś byłby tak dobry dać mi kod z jakimiś drobniakami, które mu zostały, byłbym bardzo wdzięczny Smiling

[Obrazek: pomcie.jpg]

A tu screen dla potwierdzenia..
Odpowiedz
04-06-2011, 11:46,
Post: #10
Re: Paysafecard
Sprawdź PM.
Odpowiedz
04-06-2011, 11:52,
Post: #11
Re: Paysafecard
Dzięki wielkie kolego. Tyle czekałem.. Grinning
Odpowiedz
04-06-2011, 12:34,
Post: #12
Re: Paysafecard
Miałeś kiedyś coś takiego?
Cytat:Status co najmniej jednej z wykorzystywanych kart nie jest aktualny dla tego zapytania. Zgłoś się do serwisu w celu usunięcia problemu (kod błędu: status Konsumowane, ważny status karty powinien wynosić: AKTIWOWANY lub w Użycie).

Niby jest hasło na twoim kodzie..
Odpowiedz
04-06-2011, 12:36,
Post: #13
Re: Paysafecard
Niestety nie... Spróbuj może za godzinę, a ja spróbuje poszukać rozwiązania.

@Edit: W historii transakcji opłata została pobrana... Więc to może problem z którąś z twoich kart?
Odpowiedz
04-06-2011, 12:39,
Post: #14
Re: Paysafecard
Co jest?! Opróżniło mi wszystkie kody, a stanu twojego nie mogę zobaczyć, co jest grane?
Odpowiedz
04-06-2011, 12:41,
Post: #15
Re: Paysafecard
Wybacz, wszedłem na chwilę w transakcje więc to pewnie spowodowało problem z wejściem... Może serwer PSC lub Steam ma jakąś obsuwę... Poczekaj chwilę.
Odpowiedz
04-06-2011, 12:45,
Post: #16
Re: Paysafecard
W transakcjach mam: Global Collect BV - czyli steam, ale żadnej gry nie ma, a kupowałem Left4Dead2
Odpowiedz
04-06-2011, 12:47,
Post: #17
Re: Paysafecard
Dziwne... Poczekaj do 12, a potem napisze się do Steam Supportu, jak nic nie będzie. PaySafeCard wysłał pieniądze, więc to pewnie Steam ma jakiś problem.
Odpowiedz
04-06-2011, 12:49,
Post: #18
Re: Paysafecard
Okej, masz może jakiś komunikator, żeby tu na forum nie spamowac?
Odpowiedz
04-06-2011, 12:52,
Post: #19
Re: Paysafecard
Możesz napisać do mnie na Steam. http://steamcommunity.com/id/Skryzo/. Wyślij tylko zaproszenie do znajomych.
Odpowiedz
07-08-2011, 14:31,
Post: #20
RE: Paysafecard
Hej , mi brakuje 23 eurocentów (około złotówki i dziesięciu groszy).Jeśli ktoś jest taki dobry to prosiłbym go o oddanie nie potrzebnych resztek Proszę piszę to już na wielu forach i nic :/
Odpowiedz
09-08-2011, 01:33,
Post: #21
RE: Paysafecard
Do czego Ci brakuje? Na PSC ? Pomógłbym na Paypal, ale nie chcę rejestrować się w kolejnym serwisie jakim jest PSC.

p.s. Doładowałeś za mało, czy waluta zmieniła kurs ?

[Obrazek: userbar01.png]

Chcesz śledzić nowości dotyczące Terrarii ? --> http://www.terrariahq.pl
Chcesz wiedzieć co można w grze znaleźć, zrobić, osiągnąć ? --> http://wiki.terrariahq.pl
Odpowiedz
09-08-2011, 21:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2011, 18:44 przez briko2100.)
Post: #22
RE: Paysafecard
Cześć, kupiłem przed chwilą paysafecard w wysokości 20 zł, myślałem że to starczy (jest promocja) ale brakuje tych 29 gr. mógłby mnie ktoś wspomóc?? będę bardzo wdzięczny za tę wszelką pomoc.

Edit:
Sorry pomyłka brakuje mi 29 eurocentów czyli 1,30

Edit:
Już nie trzeba Grinning
Odpowiedz
10-08-2011, 18:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2011, 18:46 przez briko2100.)
Post: #23
RE: Paysafecard
(07-08-2011, 14:31)Najs34 napisał(a): Hej , mi brakuje 23 eurocentów (około złotówki i dziesięciu groszy).Jeśli ktoś jest taki dobry to prosiłbym go o oddanie nie potrzebnych resztek Proszę piszę to już na wielu forach i nic :/

Sprawdź PW Smiling
Odpowiedz
12-08-2011, 20:51,
Post: #24
RE: Paysafecard
Mi do zakupu przybrakowało 39 centów Childish. Może ktoś poratować?
Odpowiedz
01-09-2011, 17:34,
Post: #25
RE: Paysafecard
Ratujcie koledzy, dosłownie 0,36 EUR mi brakuje. Pomóżcie mi
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Shout: -
Ładowanie...


Kontakt | arhn.eu | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS