Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Fajne gry i aplikacje na Windows Phone
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od niedawna używam Nokia Lumia 1320 i poszukuję ciekawych gier i aplikacji na Windows Phone. Ze swojej strony polecić mogę Heroes of Order & Chaos (podobne do League of Legends). Gra dostępna jest również na urządzenia z Androidem (i może IOS ale nie jestem pewny).
Gry:
  • Age of Civilizations - prosta strategia turowa. Polega na podbiciu świata. Jedyne mechaniki to odnawiające się złoto na początku tury, za które kupujemy jednostki, lub budynki (fort dajacy boosta do def'a, port do mozliwosci okretowania jednostek i wieżę zwiększającą zasieg widzenia (w grze jest mgła wojny)). Dodatkowo takie rzeczy jak zawieranie sojuszy, wasalizacja innych państw i parę różnych scenariuszy.
  • One More Line - zręcznościówka. Ciężko mi wytłumaczyć mechaniki. Link do gameplay'u: https://www.youtube.com/watch?v=4x3Vp5MBooM
  • Don't Touch the Spikes - zręcznościówka. Odbijamy się od ścian tak by nie dotknąć kolców.
  • Bird Climb! - bardzo podobna gra, co wyżej. Ma jednak trochę inne mechaniki.
  • Super Polygon - klon Super Hexagon
  • No i takie popularne, których nie trzeba tłumaczyć jak "Plants vs Zombies", "Terraria", Minecraft". Warto dodać, że podczas premiery Windows 10 na telefonach, ma być dostępny Minecraft Windows 10 Edition. Pozwala on na multiplayer, między Xbox'em, PC, oraz telefonem. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.
Aplikacje:
  • #1 ToolKit - zestaw podstawowych narzędzi/programów, np. dyktafon, stoper, latarka. Posiada też takie bajery jak miarka, poziomica, przelicznik walutowy czy mapę stref czasowych.
  • Chat for Steam - nieoficjalny klient steam, umożliwia prowadzenie chatu z innymi osobami. Niestety nie działa w tle. Ale to jedyny działający klient steam, umożliwiający chat na Windows Phonie.
  • Calculator2 - lepszy kalkulatorek. Posiada kalkulator prosty, naukowy, programisty, oraz konwertery jednostek i walutowy.
  • Pakiet OneDrive/OneNote - nie trzeba chyba tłumaczyć (nie jestem pewien, czy nie są to preinstalowane apki, ale nie zaszkodzi napisać)
  • Tube HD - klient youtube. Używam ze względu, iż przeglądarkę nie widzę opcji odpalenia filmu z YT w HD. Apka pozwala się zalogować na swoje konto. Filmy w HD etc. Po prostu dobry klient YT.
Ja POlecam Dream Leauge Soccer
Ja od siebie polecę:
Gry:
- Battle Odyssey - Kierujemy grupą bohaterów, możemy podnosić im poziom za zdobywane złoto. Jest to gra polegająca na dobieraniu odpowiednich kryształków, dzięki którym wykonujemy ataki.

- Runemals - Jak wyżej

- Wordament - gra w której musimy odnaleźć jak największą ilość słów, w jak najkrótszym czasie. Gra daje dużo frajdy.

Apki:

- Xbox 360 Smart Glass - jeżeli jesteś posiadaczem X360

- TwitchTV - do oglądania transmisji mobilnie Winking

- Spotify - świetna apka do słuchania muzyki za free

- Pliki - do zarządzania zawartością telefonu
Odświeżę temat - jakieś pykacze na 5 min godne polecenia? Hill climb rancing mam już prawie wymaksowane : D