Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z PS3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Zwracam się do was z pewnym ciekawym problemem jaki ma mój znajomy z jego konsolą PlayStation 3, a mianowicie:

"System się nie włącza przy podłączeniu do telewizora, gry łączą się normalnie, lecz bez dźwięku. Przy włączeniu ustawień sytemu dla PS 3 wyłącza się (musi) gra i nadal jest czarny obraz, jakby się PlayStation wyłączył, jednak nadal działa"


Czy ma ktoś pomysł co zrobić? Albo, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Nie wiem czy dobrze rozumiem ten cytat bo kolega mocno zagmatwał, ale rozumiem to tak:
Przy podłączeniu do telewizora nie wyświetla się interfejs systemu PS3, ale jak podłączymy konsolę z uruchomioną grą, to obraz jest ok, ale nie ma dźwięku.

Mi to bardziej śmierdzi problemem z TV. Co to za model? Obsługuje on 1080p czy może tylko 720p? I czy złącze HDMI ma z obsługą dźwięku czy tylko obrazu? Bo po objawach to wygląda na to, że menu PS3 które ma 1080p się nie wyświetla, ale gry które zwykle mają 720p już działają (sprawdźcie na grze która ma obraz full HD). Co do dźwięku to sprawdźcie jeszcze ustawienia TV, może nie czyta dźwięku z HDMI ale z jakiegoś innego źródła, ewentualnie jeśli to jakiś stary TV to może ma HDMI bez dźwięku. Może toż to być wina kabla.
Po przekazaniu tej informacji i przedyskutowaniu tematu odkryliśmy problem.
Dziękuję w imieniu swoim jak i kolegi Winking