Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Vita - kiedy kupić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przez pierwszych kilka lat mocno wstrzymywałem się z jakąkolwiek myślą o zakupie 3DSa czy Vity, ze względu na niesłychanie wysokie ceny "wszystkiego" (konsolek, gier), oraz wady takie jak krótki czas działania na baterii czy biblioteki gier (to niesamowite, jak wiele serii (które lubiłem) z poprzedniczek - DSa i PSP, nie doczekało się w ogóle kontynuacji na następczyniach). W końcu, po namyśle, stwierdziłem, że może jednak zdecydowałbym się... I skłaniałbym się raczej ku Vicie - z dość prozaicznego powodu, gdyż te "najważniejsze" marki/serie od Nintendo obecne na 3DS albo w ogóle mnie nie interesują (Zeldy) albo wręcz totalnie odrzucają na kilometr (Pokemony, pfuj). A skoro coś, co jest chyba jednym z najmocniejszych elementów biblioteki 3DSa nie ma dla mnie znaczenia, wybór stał się prostszy Smiling

Problem mam taki, że zastanawiam się nad momentem, kiedy nabyć Vitę. Chcę ją kupić nową, podobnie jak kilka gier w wersji fizycznej (takich jak Ratchet & Clank Trilogy czy Sonic & All-Stars Racing Transformed). Zastanawiam się nad tym, kiedy najlepiej byłoby to zrobić? Nie jest żadną tajemnicą, że Sony powoli "odpuszcza" sobie tę platformę, no ale wciąż cena trzyma się dość wysoko (na poziomie 1000-800 złotych). Czy jest jakaś szansa, że zejdzie ona mniej więcej do, powiedzmy, 500 złotych? Czy powinienem się jak na razie wstrzymywać z zakupem, jeśli chcę nabyć nówkę możliwie niskim kosztem? Jeśli powinienem poczekać (a pewnie powinienem Winking), to czy są jakieś "znaki" mówiące o tym, w jakim przedziale czasowym można się spodziewać dużego "potanienia" Vity i gier dla niej?
(24-11-2015, 00:07)MartiusR napisał(a): [ -> ]to niesamowite, jak wiele serii (które lubiłem) z poprzedniczek - DSa i PSP, nie doczekało się w ogóle kontynuacji na następczyniach

3DS ma wsteczną kompatybilność z DS'em w 100%

(24-11-2015, 00:07)MartiusR napisał(a): [ -> ]Nie jest żadną tajemnicą, że Sony powoli "odpuszcza" sobie tę platformę.

Odpuściło sobie chyba już dawno...

Ogólnie to nic się nie zapowiada na to by na Vitę zaczęły wychodzić gry, wręcz przeciwnie. Zostają same indyki.
Jeżeli mówisz, że konsola kosztuje około 1k to nie wiem czy się opłaca. Używki w dobrym stanie są o połowę tańsze... Zresztą nic nie zapowiada na to, że zaczną nagle tanieć.
(24-11-2015, 19:13)GobiPLX napisał(a): [ -> ]3DS ma wsteczną kompatybilność z DS'em w 100%

Wiem Gobi, ale ten fakt nie ma dla mnie żadnego znaczenia, z dość prozaicznej przyczyny - wszystkie serie, które mnie interesowały, ograłem (bądź zamierzam ograć - myślę nad ograniem serii Twisted Metal na PSP) na obu "pierwotnych" platformach, bo obie posiadam Smiling

(24-11-2015, 19:13)GobiPLX napisał(a): [ -> ]Ogólnie to nic się nie zapowiada na to by na Vitę zaczęły wychodzić gry, wręcz przeciwnie. Zostają same indyki.
Jeżeli mówisz, że konsola kosztuje około 1k to nie wiem czy się opłaca. Używki w dobrym stanie są o połowę tańsze... Zresztą nic nie zapowiada na to, że zaczną nagle tanieć.

To, że nie będą wychodziły gry (w wersji "fizycznej") wiem, ale pytałem o co innego -  interesuje mnie to, kiedy mniej więcej można się spodziewać potanienia Vity. Każda konsola (przenośna czy stacjonarna) w swojej "schyłkowej" fazie zaczyna tanieć, nie wiedzieć czemu, jeszcze rok czy dwa lata temu (kiedy jeszcze się nie interesowałem ani Vitą ani 3DS-em) na Vitę były różne ciekawe promocje, ale teraz nie widzę kompletnie nic. A zależy mi na kupnie nowej konsoli.
Powiem ci tak, jak planujesz kupić nówkę to wstrzymaj się z kupnem w tym roku, vita raczej zejdzie trochę z ceny, ale nie liczyłbym na jakiś spektakularny spadek z prostego powodu. Sony sobie odpuściło tą platformę jako konsole z dedykowanymi grami, ale zamiast tego sprzedają ją jako remote play do ps4(co sprawdza się bardzo dobrze). Archon Approved
Możesz kupić sobie PS Plus za 200 zł i masz 24 gry przez rok na ps vite. PS Vita 2000 ma 1 GB na proste gry wbudowane w siebie. A karta do ps vita to 10 zł za 1 GB Smiling, ewentualnie jak kupisz te większe 32 lub 64 GB to wyjdzie ci taniej.

Żeby było śmiesznie to używane psp i ps vita w podobnej cenie Smiling.
Zdecydowanie nie masz na co czekać, nie spodziewałbym się oficjalnego obniżenia ceny konsolki przez Sony. W ofertach używanych konsol możesz przebierać więc sugeruje to rozwiązanie, bo zakup Vity nieodłącznie wiążę się z zakupem karty pamięci które niestety są bardzo kosztowne. Poza tym same gry są stosunkowo drogie a ich dostępność czy to premierowo czy to z drugiego obiegu jest dosyć słaba, co warto wziąć pod uwagę.
(29-11-2015, 00:01)Dekakura napisał(a): [ -> ]Powiem ci tak, jak planujesz kupić nówkę to wstrzymaj się z kupnem w tym roku, vita raczej zejdzie trochę z ceny, ale nie liczyłbym na jakiś spektakularny spadek z prostego powodu. Sony sobie odpuściło tą platformę jako konsole z dedykowanymi grami, ale zamiast tego sprzedają ją jako remote play do ps4(co sprawdza się bardzo dobrze). Archon Approved

Ech, o tym Remote Playu (a raczej o fakcie, ze to właśnie przez to Vita nie schodzi z ceny) nie wiedziałem, dzięki za doinformowanie. Cóż, w takim razie poobserwuję, co się będzie działo w przyszłym roku... I czy może jakiś hipermarket nie wyskoczy z lepszą promocją, bo o ile dobrze pamiętam, to właśnie przy takich okazjach istnieje możliwość tańszego nabycia jakiejś (mającej już trochę lat od premiery) konsoli/handhelda (ostatnimi czasy nawet biedronka handluje od czasu do czasu konsolami (yup, ostatnio widziałem PS 4), więc zakładam, że jakieś okazje powinny się pojawić).