Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z odpaleniem PS3 - wyłącza się po sekundzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Przeklejam jako cytat z innego forum, niestety nie udało się jeszcze rozwiązać problemu lub choćby skazać konsoli na wieczny odpoczynek. Może ktoś tu ma pomysł?

Cytat:Cześć,

Dostałem przypadkiem ps3 slim bez dysku. Podłączyłem konsolę, efekt taki że po włączeniu konsoli i kolejnym wciskaniu przycisku power zapala się (przy przycisku power) czerwona dioda, po ponownym wciśnięciu zapala się zielona dioda, odpala się wiatrak (brak obrazu) i konsola po chwili się wyłącza (1-2 sek.)

Próba odpalenia 1.:

Zdobyłem dysk 2.5" 20GB z xboxa 360, sformatowałem go pod FAT32, podpiąłem i konsola się normalnie odpaliła, jednak krzyczała o pada (ekran proszący o podłączenie pada kablem usb i wciśnięcie przycisku PS). Niestety pada akurat nie miałem, więc tylko sprawdziłem czy mechanizm napędu działa, podpiąłem przez HDMI, kabelki composite itd.

Próba odpalenia 2.:

Pożyczyłem pada i jakąś grę na ps3, odpalam konsolę, ale niestety objawy takie jak przed podpięciem dysku. Czerwone światełko, zielone światełko, wiatrak, słychać nawet że dysk startuje, ale konsola się wyłącza. Niestety nie udało mi się dobić nawet do ekranu proszącego o pada.

Podpiąłem też dysk 40GB, który normalnie jest podpięty do Wii (do Wii jest podpięty przez kieszeń na USB, wyjąłem go z niej oczywiście), jednak efekt jest ten sam. Dysk ten ma jakiś dziki system plików wymagany przez Wii, więc nawet się nie spodziewałem że PS3 go łyknie.

Może ma ktoś pomysł z czym mógłbym jeszcze poczarować, żeby odpalić konsolę?
Skoro z pudłowym dyskiem działa a nie masz pada to jak chcesz przejść dalej?
Musisz pewnie mieć pada wtedy będziesz wiedział czy konsola do czegoś się nadaje, albo zainwestuj w dysk do ps3 i pada albo nie rób nic, w końcu bez dysku nie uruchomisz normalnie konsoli Grinning
(01-01-2016, 15:17)Need napisał(a): [ -> ]Skoro z pudłowym dyskiem działa a nie masz pada to jak chcesz przejść dalej?
Musisz pewnie mieć pada wtedy będziesz wiedział czy konsola do czegoś się nadaje, albo zainwestuj w dysk do ps3 i pada albo nie rób nic, w końcu bez dysku nie uruchomisz normalnie konsoli Grinning

Przecież podpiął dysk i pożyczył pada.

Sposobów na PS3 Slim wyłączające się kilka sekund po starcie jest sporo, niestety nie ma jednego pewnego. Jedne wymagają wypinania jakichś kabli w bebechach inne podważania jakichś płytek drukowanych, jeszcze inne zabawy z napędem blu-ray. Musiałbyś wypróbować wszystkie aż któryś zadziała, albo aż żaden nie zadziała. Jeśli znasz choć podstawy angielskiego to nie będzie problemu ze zrozumieniem instrukcji, jeśli nie to trochę gorzej bo będziesz musiał się domyślać co robią ludzie np. w filmikach na YouTube.
Zawsze możesz spróbować zrobić hard-reset, może zadziała
http://www.tech-recipes.com/rx/2265/ps3_...ard_reset/