Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: portal.gb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od dawna niczego nie postowałem, więc czas to nadrobić. Od dwóch tygodni siedziałem nad zrobieniem czegoś w rodzaju portu Portala na GameBoya. Efektem jest to demko.
Jest trochę błędów w wyrywaniu kolizji i fizyce poruszania się (po raz pierwszy musiałem to wszystko pisać od zera, a GBDK nie obsługuje liczb zmienno przecinkowych).
Nie jest to pełna gra, lecz bardziej dowód, że coś takiego dałoby się zrobić.



Download
P.S VBA miało problemy z nagrywaniem - dlatego filmik trochę klatkuje
Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem pomysłu i jestem również ciekaw efektu końcowego. Sama wersja do ściągnięcia to fajny pomysł, a jeszcze lepszym byłoby to wypuszczenie w formie fizycznej. Jesli gra byłaby w 100% grywalna, to kto wie. Kickstarter czy polakpotrafi.pl mogliby pomóc.
Nie zdołałbym zrobić pełnej wersji. Nie mam czasu, umiejętności, a i tak musiałem zrobić kilka brzydkich hacków, by kilka elementów działało.
Jestem pod wrażeniem. Długo to robiłeś? W jakich programach/językach? Długo się uczyłeś i jakich języków programowania? Wiesz, interesuje mnie proces tworzenia takich rzeczy Grinning
Kod był pisany w C, z wykorzystaniem kompilatora GBDK. To stary kompilator (odpala maksymalnie na XP), więc VirtualBox też się przydał. Wszystkie grafiki zrobione były w GBTD.
Co do uczenia się - rok temu nauczyłem się podstaw C++. C jest bardzo podobny, więc jedyne co musiałem zrobić to ogarnąć funkcje i kolejność ich działania. Pomogli w tym: devrs.com, szczątkowa dokumentacja GBDK, archive.org, oraz (chyba jedyne działające) forum o programowaniu na GB - gbdev.gg8.se.
Wygląda to całkiem fajnie, gdyby ktoś miał taki pomysł w czasach świetności GameBoya mógłby być to niezły hit. Dzięki za podzielenie się tym Smiling