Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Instalacja OFW i zgrywanie gier na PSP przez PS3/PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wam.

Nabyłem PSP w bardzo okazyjnej cenie, ale teraz potrzebuję gier na konsolce. Kupiony przeze mnie model to 2004 z zainstalowanym softem 5.50 GEN-D3.

1. Na szczęście mam sporo cyfrowo kupionych gier z PS1, które są na moim PS3, więc chciałbym je teraz zgrać na PSP. Pytanie tylko, czy jest to nadal możliwe? Wiem, że sklep na przenośce jest wyłączony, ale czy mogę zalogować się do PSNa, aby właśnie zrzucić kupione legalnie gry?

2. Jeśli tak, to najpierw zapewne będę musiał zainstalować OFW? Ale jaki? I jak to zrobić, żeby nie dostać bricka? Przejrzałem sporo artykułów w internecie, ale już się w nich gubię. Jedni piszą, że muszę mieć taki sam CFW jak OFW, inne piszą o sprawdzaniu baterii, żaden natomiast nie wspomina o możliwości zbrickowania. Do tego dochodzą jeszcze różne typy płyt głównych i zwyczajnie już nic nie rozumiem.

3. Jeśli nie, czy instalacja najnowszego CFW/OFW ma sens?
najlepiej pobrać pliki w paczkach na pc a potem rozpakować je w konsolce jeśli jest taka możliwość
Z tego co pamiętam 5.50 GEN-D3 miał wgraną blokadę przed zainstalowaniem OFW.

Musisz pobrać plik z tym właśnie softem, DODATKOWO pobrać oryginalny, niemodowany soft 5.50. Następnie, po odpowiedniej segregacji plików uruchomić na konsoli instalator GEN, i tam wybrać opcję instalacji oryginalnego oprogramowania
Jeśli chodzi o samo pobieranie gier i wrzucanie na PSP to sprawa jest prosta. Wystarczy pobrać aplikację MediaGo (oficjalna od Sony), spiąć konsolkę kabelkiem z pc i można gry pobierać i wrzucać. A jak załatwić sprawę z firmware'em już wyjaśnił Witold Smiling