Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kupno GBA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Zamierzam zdobyć swoją pierwszą konsolę retro(?).
Zdecydowałem się na GBA. Macie jakieś rady? Pomocne uwagi? Archiwalne przykładowe dobre aukcje? Mam kilka kwestii do omówienia:

1. GBA czy GBA SP? Micro nie wchodzi w grę(kompatybilność wsteczna). Wolałbym model klasyczny(wolę jego układ), ale SP ma podświetlenie. No i cena też gra rolę.
2. Gry razem czy oddzielnie? Nie polować niepotrzebnie na Poki w zestawie i kupić oddzielnie(oj drogo drogo)?
3. Jakieś dobre gry na początek? Duża część tych gier to licencjonowany chłam(mam takie wrażenie) o niewielkiej wartości.
4. No i tu macie miejsce na te rady co na początku mówiłem

Serdecznie pozdrawiam  Cute_Winking

PS Jakieś szanse na kupno klapki na baterie oddzielnie. Do GBC jest ich pełno.
1. Możesz rozważyć kupno GBA, a potem dodanie backlighta lub próbę kupienia zmodyfikowanej przez kogoś konsolki.
2. Poki są drogie i w tym temacie niewiele się zmieni. Sugeruję skupić się na szukaniu aukcji ze sprzętem przyzwoitej jakości i kupić gry oddzielnie. Koniecznie zaglądaj na grupę Nintendo <sprzedam, kupię, zamienię> na FB, co jakiś czas pojawiają się tam konsole, gry, a jak trafisz na dzień kiedy Bogusław wystawi swoje rzeczy, to będzie z czego wybierać :P (zwykle jest :P)
3. Polecam Golden Sun, Castlevania: Aria of Sorrow, Mario Kart i oczywiście Poki - Emerald.
Najlepszą opcją jest kupienie uszkodzonego SP ze sprawnym ekranem podświetlanym i przełożenie wyświetlacza do "poziomego". Taśma pasuje w zależności od wersji, jeśli nie to są specjalne przejściówki na ebayu. Uzyskasz najlepszy efekt i masz najwygodniejsze GBA : )
Witam.

Gdzie można kupić uszkodzone konsolki?
Na allegro tego nie ma.
podepnę się pod pytanie dotyczą GBA SP. Również takie cudo zamierzam zakupić ale ceny ładnych egzemplarzy są delikatnie mówiąc z dupy...
Wymyśliłem takie coś by kupić w miarę po pieniądzach sprawnego GB ale z utyraną obudową i zamówić from china zamiennik. Kosztuje on do 20 zł tylko pytanie ile to jest warte?
Miał ktoś styczność z tego typu zamiennikami obudów?
Z zamiennikami do GB akurat nie, ale pamiętaj, że oryginalnych naklejek czy numerów seryjnych nie przeniesiesz. Sam jak szukam używanych konsol i widzę takie w nieoryginalnych obudowach to od razu odrzucam.
Możesz też szukać aukcji na ebayu, jest sporo konsol z Japonii. GBA nie miał blokady regionalnej a wysyłka do Polski to 3-5$, czasem można coś ładnego ustrzelić.
nie ukrywam, że szukam sprzętu stricte dla siebie, więc estetyka się bardzo liczy Smiling

Przeglądałem jebaj ale ceny ładnych sztuk też swoje kosztują...cóż, dzisiaj się kończy ciekawa aukcja, zobaczymy, może się uda wygrać Smiling
Reddit poleca tego gościa ale paczka z Japonii będzie więcej kosztować niż konsolka.

http://stores.ebay.com/JAPAN4YOU-STORE?_...7675.l2563

Ale ceny też jakieś super nie są.
Na allegro gba kupisz za 50zł  gba sp 50-100 zł

Nie wiem dlaczego jest taki problem z brakiem tanich uszkodzonych/popsutych.
Muszą takie być w punktach zbioru elektroniki.
moja rada nie szukaj po allegro a popytaj po lombardach i swoich kumplach na pewno gdzieś to u siebie na mieście znajdziesz i to z grami
Są jeszcze giełdy elektroniki gdzie można się zaopatrzyć w tego typu asortyment?