Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Transfer danych z PS3 na PS2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy i koleżanki gracze,


Jakiś czas temu moje poczciwe PS3 Classic przeżyło drugie Żółte Światełko Śmierci, i za sugestią serwisanta tym razem nie będę go już naprawiał tylko raczej załatwię sobie późniejszy model na zastępstwo (żeby nie musieć iść do serwisu trzeci raz gdyby konsola umarła z płytą w środku).

Tłuściocha używałem dla jego wstecznej kompatybilności z PS2, na które też posiadam fizyczne gry, i teraz raczej bym poszedł w kierunku oddzielnego PS3 i PS2 żeby nadal móc cieszyć się tytułami z obu generacji... ale w rezultacie na twardzielu nieboszczka mam obecnie wirtualną memorkę z save'ami PS2, którą chciałbym przenieść na fizyczną kartę pamięci gdy będę ją już posiadał; są gry gdzie zaszedłem dość daleko i szkoda by mi było po raz kolejny od zera budować postęp.

Dlatego chciałbym się spytać, co Waszym zdaniem mógłbym zrobić, żeby dokonać tego transferu?

Wiem, że są czytniki łączące memorki PS2 z konsolą PS3 przez gniazdo USB, więc teoretycznie najprościej byłoby:

1. Zgrać zawartość dysku starego PS3 na dysk nowego
2. Przez czytnik przerzucić zawartość wirtualnej karty na nośnik fizyczny

Wada takiej ścieżki jest taka, że trzeba by już mieć oba PSy na podorędziu, a mnie kusi najpierw kupienie PS2 i ogranie kilku zaległych gier i dopiero wtedy dokupienie PS3. Dlatego w pierwszej chwili myślałem o podłączeniu i starego dysku i czytnika do komputera i przeniesienie wybranych danych z jego pomocą. Problem z takim rozwiązaniem jest taki, że nie wiem, czy dałoby się go skutecznie wcielić w życie, i dlatego szukam porady u graczy bardziej zaprawionych w boju konsolowym od siebie.

Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że moja sytuacja została opisana w miarę czytelny sposób Smiling
Pliki ze starej PS3 i tak nie zaskoczą na nowej, ponieważ konsola będzie wymagała formatowania dysku. Nie mam pojęcia, czy podłączając dysk pod kompa będziesz w stanie wyciągnąć sejwy w takim pliku, coby zarzucić je na ps2, jednakże możesz sprawdzić to podłączając dysk z ps3 pod komputer bez żadnych konsekwencji w postaci utraty plików. Kiedy uda Ci się je zgrać, masz następne opcje.

1. Nabyć chipowaną konsolę PS2, a następnie za pomocą programu uLaunchELF wypalonej na zwykłej płycie CD zgrać sejwy z pendriva na memorkę
2. Kupić przejściówkę dzięki której podłączysz memorkę do kompa http://allegro.pl/przejsciowka-usb-z-kar...87437.html , następnie zgrać sejwy na memorkę.

JEŻELI JEDNAK nie uda Ci się zgrać plików z dysku, możesz spróbować metody "na piekarnik" z płytą główną swojego PS3. Konsola może podziała te 30 minut, jednak to wystarczy do zgrania potrzebnych Ci plików