Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pegasus MINI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=692]
Witajcie, postanowiłem dodać taki post, gdyż nigdzie w internecie nie znalazłem, żeby jakikolwiek użytkownik zrobił test czy chociażby rozpakowanie tego sprzętu.

Kupiłem sobie "Pegasusa"(FAMICLONE) MINI - pomniejszona wersja FC COMPACT - COOLBABY nr RS-36. Konsola ma wbudowane 400 gier, każda inna (co do jakości to wiadomo), nie ma możliwości korzystania z kartridży, jest to zamknięty system.
Rozmiary konsoli to: długość ok 15 cm, szer ok 11cm i wys 4cm. Do konsoli dodawane są 2 pady, zasilacz, kabel do tv, siakaś instrukcja i opakowanie. Pady można wczepić po bokach konsoli, mają podłączenie 9 wejściowe. Są mniejsze niż standardowe pady od standardowych famiclonów. Konsola posiada włącznik oraz przycisk reset. Plastik z którego została wykonana wygląda na solidny, nie wygina się, jest twardy, zupełnie jak mój stary Pegasus.

Co do samego działania to konsolka pracuje jak należy, porównania zbytnio nie mam bo ostatnio na Pegasusie grałem około 20 lat temu i nie miałem styczności z żadnym do teraz. Po podłączeniu do HDTV Samsung, obraz lekko drgał, bez wpływu na granie, ale nie grzebałem w opcjach więc nie wiem czy można to rozwiązać, w przypadku 2 odbiornika HDTV, problem nie wystąpił. Po podłączeniu do starych TV, obraz jest stabilny, z 1 TV miałem tylko brak kolorów (akurat z tym na którym w pierwsze gry w życiu grałem :/ ).

Jedyne co mnie rozczarowuje to krzyżak w padach, zdarza mu się nie zareagować na kliknięcia. Plusem jest natomiast, że mogłem podłączyć mojego starego, wysłużonego pada od starego Pegasusa i działał z tą konsolką, po 20 latach. Dla mnie mega feeling, móc zagrać w Mario na tym samym padzie i na tym samym starym TV (tylko bez koloru :/ ). W starym padzie krzyżak działa bez zarzutu.

Co do samych gier, jest ich 400, konsolkę testowałem może ze 3h, sprawdziłem z 60 gier. Na pewno jest Mario (dźwięk ma przyśpieszony), N. Gaiden, Contra 1 i 2, Tiny Toon, Battle City (Tank 1998), Dr Mario, Batman, Spiderman, Final Fight, Qbert i na pewno jeszcze bym znalazł więcej gier wartych wspomnienia, ale potrzebuje czasu żeby posprawdzać. Oczywiście nie ma co ukrywać ale crapy też są np Home Alone 2 czy Back to the future wrzucili :P

Konsolkę kupiłem bo uznałem, że skoro moją pierwszą konsolą był Pegasus (a nawet i nie, bo inny Famiclon) a nie NES ani Famicom, to warto mieć MINI wersję tego sprzętu. Nie powiem, czaję się na Mini Nesa ale nie za 399zł, jak się cena uspokoi to zakupię. Natomiast MINI Pegasus traktuję czysto kolekcjonersko, wygląda fajnie i przy okazji można pograć :P Sprzęt mnie kosztował 172zł z wliczoną opłatą za przesyłkę kurierem.

Wrzucam fotki żebyście mogli sobie obejrzeć jak się prezentuje.
[attachment=696]
[attachment=697]
[attachment=698]
[attachment=693]
[attachment=694]
[attachment=695]


Mam nadzieję że wpis wam się podoba.
muszę powiedzieć że wygląda na trochę lepszą podóbe chyba skuszę się taki kupić