Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gra mie nie bangla - Majesty Gold HD - błąd 0xc0000022
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupiłem sobie Majesty HD na steamie, bo chiałem sobie umilić wieczór i pograć w jakąś fajną retro gierkę. Ale nie - pieprzyć moje dobre samopoczucie, gra oczywiście nie może działać.

Zainstalowałem. Klikam graj. Nic. Drugi, trzeci, dziesiąty raz to samo. Ok. Znajduję apkę na dysku, odpalam ją jako administrator. Wyskakuje błąd 0xc0000022. Super. No to po koleiAngry/font]
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]
- Sprawdzam sterowniki karty. Aktualne.
- Wchodzę we właściwości - bezpieczeństwo i sprawdzam czy wszystkie grupy mają pełny dostęp. Mają.
- Próbuję odpalić w trybie zgodności z Windows 8, Windows 7 w akcie desperacji nawet XP. To samo.
- Zainstalowałem inną wersję tej samej gry (bez HD) - To samo.
- Wyłączam Firewalla - bez zmian.
- Wszedłem w ustawienia na steamie, opcje uruchamiania, wklepałem zalecana komendę "-useddblit -blitmovietobackground". Nic.
- Troubleshooter windowsa nie umie znaleźć problemu (jakby kiedykolewiek mi pomógł, ale tonący brzytwy się chwyta).

Szatanie dlaczego mnie nienawidzisz?

Czy ktoś tutaj wie co z tym zrobić? Mi się wyczerpały pomysły. Bardzo chcę pograć w tą grę Childish
Wygląda to jakby system nie miał pozwolenia na odpalenie pliku EXE bo na tym polega błąd 0xc0000022 z tego co pamiętam. Problem jest związany z win10 i czasem się zdarza z niektórymi grami steam. Niestety tutaj jest jeszcze większy problem bo nie jest go łatwo rozwiązać. Sam miałem podobny i długo głowiłem się co robić. Jest dużo rozwiązań w sieci, dla jednych działają dla innych nie np:

-otwórz plik z ustawieniami gry w dokumentach i zmień rozdzielczość w nim na taką jaką ma twój monitor np na coś takiego:
Cytat:<DataGroups>
<PixWidth>1280</PixWidth>
<PixHeight>768</PixHeight>
<PixDepth>32</PixDepth>
<Windowed>1</Windowed>
<DebugFlags>0</DebugFlags>
<VSync>1</VSync>
<BlitMode>1</BlitMode>
<IntroVideo>0</IntroVideo>
</DataGroups>
-możesz zaznaczyć opcje "weź udział w becie" na steamie, podobno czasem pomaga http://steamcommunity.com/app/73230/disc...234477886/ ;

-wejdź do panel sterowania > programy > włącz funkcje systemu windows > Składniki starszej wersji > DirectPlay i zaznacz go jeżeli nie jest i zrestartuj system by zachować zmiany;

-jest jeszcze jedno rozwiązanie, którego nie testowałem nigdy, ale podobno niektórym pomaga: czysta instalacja win10