Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Nie mogę uruchomić systemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, dzisiaj mój komputer nawalił i po uruchomieniu systemu ekran logowania się rozmazał (kursor był normalnie). Zresetowałem komputer gdyż nic nie mogłem zrobić, po naciśnięciu przycisku reset komputer włączał się i po 3 sekundach wyłączał, nawet logo marki płyty głównej się nie pokazało. Odpiąłem komputer od prądu. Po jakimś czasie uruchomiłem komputer i wszedłem w UFI, temperatura była w normie (30 stopni) nic nie zmieniałem, wyszedłem z UFI i chciałem odpalić system, komputer zaciął się na ekranie ładowania systemu, zresetowałem i komputer włączał się i wyłączał jak wcześniej pisałem. Komputer odpiąłem od prądu i podłączyłem z powrotem po 10 minutach. Uruchomiłem komputer na dysku zapasowym i działa bez problemu.
Komputer często robił rzeczy typu zaciął się i na nic nie reagował ale zawsze po resecie uruchamiał się.
Zależy mi aby odpalić komputer na dysku 2TB bo tam mam ważne rzeczy.

Oto moja konfiguracja:
Cpu- Intel Core i5-4690
Gpu- Sapphire Radeon 470 Nitro + 4gb
Psu- Silentium 500w (tylko tyle wiem na razie nie mogę sprawdzić)
Dyski- Toshiba 2TB i Segate 250 gb (Nie uruchamia się na 2TB)
Ram- 2x8GB Kingston HyperX
MOBO- Asus Z97-K
Witam ponownie, udało mi się dojść do przywracania systemu, przywróciłem system i komputer normalnie uruchamia się, działa i to tak samo jak przed wystąpieniem problemu. Temat do zamknięcia.
Witam jeszcze raz Problem znów sie pojawił tylko nawet do ekranu wybierania systemu nie dochodzi
(29-07-2017, 11:09)kotdrifter napisał(a): [ -> ]Witam jeszcze raz Problem znów sie pojawił tylko nawet do ekranu wybierania systemu nie dochodzi

może to wina dysku twardego - spróbuj na komputerze uruchomić dowolnego linuxa bootowalnego z płyty i uruchom na nim Fsck z poziomu  bash  - czyli linuxowy odpowiednik CHKDSK.