Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z routerem UPC - wywala z gier, nie synchronizuje i nie tylko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No Elo
Do rzeczy. Od jakiegoś miesiąca borykam się z problemem, z którym nie miałem do czynienia a wszelkie próby pomocy stron nie przynoszą skutków.

Wedle tytułu problem na pewno leży po stronie routera od UPC - Technicolor TC7200.U. Dla czego na pewno? Gdyż na UPC mam 60Mb/s i upload koło 6Mb/s. Natomiast mam i swój mobilny internet Aero2 o przełomowej prędkości 512Kb/s. Przewaga Aero2 polega na tym, że mimo wolniejszego działania, nie ma w ogóle problemu w stosunku do dużego dostawcy, tj:
- zdarza się, że z gier multiplayer (nie każdej) po jakimś czasie mnie wyrzuca często z argumentem na zasadzie "serwer został zamknięty". Przez Aero2 jestem do tożsamego serwera podłączony i... tam wszystko działa.
- nie zawsze chce się synchronizować czy to telefon (sprawdzone na Windows Phone i Androidach) czy to Xbox One. Po prostu wywala kod błędu nawiązującego, jakby to coś z serwerem było nie tak. Nie zawsze, ale zdarza się.
- niektóre strony (w tym arhn.eu! to nie do przyjęcia!) nie wczytują się często poprawnie. Kiedy sama strona arhn.eu wczytuje się, tak wchodząc w podstrony zdarza się, że niby to strona jest niedostępna, odświeżam i wszystko działa. Nawet pisząc tę wiadomość widzę, że niektóre emotikony na lewo od okienka edycji się nie wczytały.
Ostatnio miałem taki problem jeszcze, że chciałem przebookować bilet na stronie PKP IC. No i przy próbie zatwierdzenia nowego biletu strona bardzo długo się wczytywała i wyskakiwał komunikat o tym, jako że strona nie odpowiada. I jak wielu rzekło "a bo PKP IC ssie". No nie. Bo sprawdziłem przez Aero2 i oczywiście tam wszystko działa jak trzeba.
... no chyba wystarczy tych powodów :I

Kiedy początkowo uważałem to za po prostu faktyczny błąd serwerów, potem UPC tak teraz wiem, że coś z tym routerem może być nie tak. No chyba, że to jednak UPC...

Nie uważam, że się na tym znam. Ba. Dawniej nie ja się zajmowałem routerem w domu. A jako, że w domu jestem coraz rzadziej, nie miałem specjalnie cierpliwości do naprawy tego - ale próbowałem parę razy.

Podejrzewam, że przyda się jakieś info z wnętrza urządzenia, także ten:
Informacje o oprogramowaniu CM

Zgodność z normami: DOCSIS 3.0
Wersja oprogramowania: STD6.02.41
Wersja sprzętu: 1.0

EuroDOCSIS, DOCSIS, EuroPacketCable: zainstalowany
Upstream/Downstream: https://imgur.com/a/Uj3Fo
Klienci DHCP - na pewno nikt niepożądany niepodłączony :I
Blokowanie WAN: włączone
Filtry MAC - i tu może się kryć problem, choć nie ważne co dodawałem, problem nie znikał. Obecnie nie ma żadnych adresów.
Filtry portów - wedle zaleceń internetów, są obecnie dwa 49152-65535 UDP i 3389-3389 UDP i TCP.
Przekaz i Trigering IPv6 - żadnych wierszy
Firewall: Blokada fragmentowanych pakietów IP, Wykrywanie skanowania portów, Wykrywanie ataków typu flood - odznaczone wszystkie trzy.
Zapora firewall - niski
IPv6 Zapora firewall - włącz
Reguły dla urządzenia - brak (nie bawiłem się tym wcale)
Filtry stron internetowych(?) - zasady domyślne
Wifi - i tu też coś mnie zastanawia, mam ustawione na 2.4GHz jak zwierz, bo przy aktywacji 5GHz - urządzenia nie chcą się połączyć. Problemy jak coś występują i na kablu i na WiFi.

Nie wiem co tu jeszcze podać...
Ktoś coś?