Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Dodawanie Newsa na stronie głównej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szczerze mówiąc, dziwię się, że jeszcze taki poradnik nie powstał, bo parę osób pytało się, jak dodać newsa. Tak więc postanowiłem zrobić to ja.

Zaczynamy od prostej rejestracji:
1. Szukamy na stronie głownej TerrariaHQ "Strefa użytkownika" po prawej stronie. Następnie klikamy "Zarejestruj się"
[Obrazek: 95135855.png]
2. Następnym krokiem będzie podanie nazwy użytkownika i email. Hasło dostaniemy w wiadomości email.
[Obrazek: 70129130.png]
3. Po rejestracji czekamy na wiadomość email. Po otrzymaniu hasło możemy zalogować się na stronie. Hasło możemy zmienić po zalogowaniu.
[Obrazek: 92212457.png]
4. Przejdźmy teraz do dodawania newsa. Po lewej stronie, zaraz po zalogowaniu wyszukujemy "Wpisy". Otwieramy i klikamy w "Dodaj nowy"
[Obrazek: 14878163.png]
5. Ukazuje nam się strona do dodania wpisu. W pierwszym okienku wpisujemy tytuł naszego newsa, w drugim zawartość tekstową.
[Obrazek: 71493477.png]
6. Jeżeli ktoś się zna na pisaniu w HTML, może zmienić styl na "HTML". Jednak nie trzeba go ciągle używać, czasem lepiej pisać w stylu "Wizualnym"
[Obrazek: 80341621.png]
7. Możemy również zrobić efekt rozwinięcia newsa. Jest to bardzo przydatna opcja, gdy tekst jest długi i nie chcemy aby rozciągał się na całą stronę główną. Wygląda to tak:
[Obrazek: 73871096.png]
8. Aby takiego czegoś dokonać, wystarczy kliknąć "Wstaw Tag"
[Obrazek: 56468716.png]
9. Przejdźmy do dalszego dodawania newsa. Po rozpisaniu się, możemy dodać kategorie, oraz tagi. Wystarczy odnaleźć po prawej stronie "Kategorie" i "Tagi wpisów"
[Obrazek: 80836696.png]
10. Po dodaniu, możemy podejrzeć news i zapisać go do przeglądu. Na samej górze, po prawej stronie powinniśmy znaleźć "Opublikuj"
[Obrazek: 29136778.png]
Teraz wystarczy czekać na zaakceptowanie newsa któregoś z redaktorów.

Mam nadzieję, że da się coś zrozumieć, z tego. wiem, że to spoilery średnio wyglądają ;p

Jeżeli są jakieś uwagi, lub pytania, pisać w komentarzach.
Fakt. Nidgy nie dałem wpisu dotyczącego dodawania newsów. Super poradnik Karguel!!! Dzięki Smiling
A dałoby się zmienic obrazek do spoilera? Bo jednak aktualne nie są zbyt fajne ;p

Zwykły prostokącik z napisem "Spoiler" w środku. Chyba na poprzednim forum tak mieliśmy.
Dzęki myślałem,że newsy to przywilej modów i adminów
Nie. Newsy może każdy napisać, ale takie wpisy wymagają naszej akceptacji. Bez tego news nie pojawi się na stronie.

Ja wręcz zachęcam do pisania - ale na tematy związane z grą!