Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: FaKjU Jak grać w mordercę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pod wpływem "weny" postanowiłem zrobić małe FAQ dotyczące grania w mordercę. Myślę, że wam to trochę ułatwi.

FAQ Morderca

1. Kto decyduje o tym kim jest moja postać?
Tylko TY i współgracze! Gracz sam pisze historię swojej postaci i jest to ograniczone jedynie realiami w jakich odbywa się gra(są one określone w pierwszym poście).

2. Kto kształtuje świat gry?
I TY drogi graczu i mistrz gry. Ograniczenia są takie same jak w punkcie pierwszym.

3. Po co głosować? Przecież można zabić kogoś niewinnego.
Żeby wygrać rzecz jasna. Ofiary są wliczone w rozgrywkę, a mniejsza ilość graczy ułatwia głosowanie.

4. Jest sens wstrzymywać się od głosu?
Nie, chyba, że jesteś mordercą lub jest remis i nie chcesz by żadna z osób umarła.

5. Mogę oskarżać bez dowodów?
Najpiękniejszą rzeczą w tej grze jest to, że sam sobie możesz wymyślić dowody. Więc... TAK MOŻESZ, wręcz POWINIENEŚ!

6. Czy mogę zdradzić komuś swoją rolę?
Nie! I nie ma od tego wyjątku! Rolę może zdradzić jedynie Mistrz Gry.

7. Czy mogę się umówić z kimś żeby głosować na kogoś poza grą?
Pewnie. Przykładowo na shoutboksie są prowadzone rozmowy na ten temat.

8. Nie mam pomysłu, mogę napisać "Głosuje na XXX bo tak" albo "Nie głosuję bo nie"?
Nie. Jak tak napiszesz to otrzymasz upomnienie, a jeśli to się powtórzy to ostrzeżenie.

9. Czy mogę tylko pisać to co wypowiada moja postać?
Nie! Możesz pisać to co myśli, to co robi, możesz opisywać jej przeszłość. Przyjęło się, że myśli zapisujemy kursywą, a akcje wpisujemy między gwiazdki.
Byłem bardzo zamyślony
*Zbiegłem szybko ze schodów*


Tematu nie zamykam - jeśli macie pomysł co dodać to piszcie.