Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: [wip]Szantażysta - Romostan 1950
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Start - środa 12.12.2012 - zapisywać się można do wtorku/środy nim rozpocznę tą sesję

Szantażysta - Romostan 1950
Rok 1950. Dwumilionowe państewko na Bałkanach właśnie odzyskało niepodległość. Niestety, ostatnie wojny pozostawiły w nim korupcje, szantaże i inne fuj rzeczy które nie pozwalają mu w pełni stanąć na nogi...

NPC: 138 letni Gurgie. Weteran wielu wojen. Honorowy członek rady. Nie można na niego głosować, oraz w wyborach jego głos nie jest wliczany.

Mistrz gry: Gurgie - Prywatna wiadomość
1. Fabuła gry
W państwie toczy się walka o władzę. Obywatele nie mają prawa głosu, jedynie wybrani przez nich Przedstawiciele. Istnieją 3 główne partie. 2 z nich, Neonazistowska Partia Demokratyczna(NPD) oraz Komunistyczna Partia Wolności Gospodarczej(KPWG), jak odkryło UDiP, posiadają po dwóch przekupionych bądź zaszantażowanych przedstawicieli. Istnieje również trzecia partia, Ugrupowanie Dobroci i Przyjaźni(UDiP), które to jest partią popieraną przez 90% wszystkich obywateli i jest najmniej skorumpowane. Z tego względu wszyscy przedstawiciele przyznają się do głosowania własnie na nie.

UWAGA!
Każdy z graczy może w swoich postach dopisywać własne historie dotyczące lokacji, fabuły czy też swojej postaci.

2. Cel gry
Wolni Przedstawiciele:
Całkowite wyeliminowanie z polityki NPD i KPWG.

NPD:
Uzyskanie więcej niż 50% w wyborach.

KPWG:
Uzyskanie więcej niż 50% w wyborach.

W przypadku wyniku 50% dla KPWG oraz 50% dla NPD, będzie wojna domowa i nikt nie wygra.

3. Zasady gry
- Podawanie publicznie informacji o roli którą się odgrywa jest zabronione(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Usunięci i nieżyjący przedstawiciele nie mogą pisać postów(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Łamanie zasad określonych w roli gracza jest zabronione(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Wykonywanie akcji przez graczy z rolami odbywa się za pomocą PW do mistrza gry,
- Posty graczy mogą dotyczyć jedynie aktualnej rozgrywki,
- Mistrz gry za pomocą adnotacji może w postach przekazywać informacje służące usprawnieniu przebiegu gry(uwagi, komentarze, upomnienia),
- Osoba nieaktywna przez dłuższy czas, zostanie przez resztę uznana za schizofrenika i pozbawiona prawa głosu i wypowiadania się.
- Mistrz gry decyduje o wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie,
- Podczas trwania gry możliwe są zmiany w zasadach jej przebiegu(zezwolenie na jakąś zabronioną akcję itp),
- Obowiązują zasady ogólne Forum Arhn.eu.

4. Przebieg gry
Gra podzielona jest na dwie fazy, a kilku graczy ma przydzielone role specjalne!

a) Faza obrad
- Trwa jeden rok.
- Występuje 3 razy pod rząd.
- Czas w którym gracze głosują nad 1 osobą do wywalenia jednego z przedstawicieli.
- Początek/koniec fazy ogłaszany jest przez mistrza gry,
- W tej fazie Przedstawiciele mogą porozumiewać się ze sobą,
- Podczas rozmów gracze mogą rzucać podejrzenia, snuć domysły - które ograniczone są jedynie waszą wyobraźnią i realiami w których odbywa się zabawa,
- Na końcu tej fazy jedna z osób zostaje wywalona jedna osoba, jako oskarżona o próbę wprowadzenia jednego ze zbrodniczych systemów,
  • Głosowanie odbywa się w temacie, obok innych rozmów,
  • Każdy głos MUSI być poparty argumentami,
  • Nick gracza na którego głosujemy zapisujemy kolorem czerwonym
  • Jeśli chcemy zmienić głos, zapisujemy tą informację kolorem niebieskim
  • Jeśli chcemy zrezygnować z oskarżania kogokolwiek, zapisujemy tą informację kolorem zielonym
  • Możliwe jest wstrzymanie się od głosu, należy to zapisać kolorem zielonym
  • Możliwe jest oddanie głosu za niewyrzucaniem nikogo. to coś robi się kolorem fioletowym. Ta opcja zadziała maksymalnie 2 razy podczas 1 kadencji rządu(na 3 fazy obrad, maksymalnie 2 razy ta opcja będzie brana pod uwagę)
  • Podczas remisu w głosach mistrz gry może zarządzić przedłużenie fazy zewnętrznej lub odstąpić od wywalenia gracza

Kod:
[color=red]czerwonym[/color]
[color=#00BFFF]niebieskim[/color]
[color=#32CD32]zielonym[/color]
[color=purple]fioletowym[/color]

b)Faza przerwy powyborowej
- Po wyborach rada robi sobie 3 miesiące przerwy na przemyślenia.
- Gracze z rolami wykonują wtedy akcje.
- Poprzedzona jest trzema obradami.

Raz na 3 lata, po 3 fazie obrad, przeprowadzone są wybory rządu(automatyczne, na podstawie tego ilu przedstawicieli popiera którą partię), oraz jest podane do informacji publicznej kto jaką rolę miał. Wtedy gracze z rolami mogą wykonywać akcje.
Faza ta może zadecydować nad zwycięstwem wolnych lub skorumpowanych Przedstawicieli.

c) Role
ZDRADZENIE swojej roli innym graczom będzie karane. O rolach informować będzie mistrz gry po śmierci danego gracza.

ZDRADZENIE bezpośrednio informacji uzyskanych po wykonaniu akcji będzie karane. Takie informacje można jedynie przekazywać pośrednio poprzez domysły/spekulacje/oskarżenia - tak jak to robią inni gracze.[/color]

Role zostaną rozdzielone przez mistrza gry przed rozpoczęciem gry, a po zakończeniu zapisów.

2x Człowiek NPD - Stara się wyrzucić w wyniku głosowania wszystkich tych, którzy nie opowiadają się za NPD.
2x Człowiek KPWG - Stara się wyrzucić w wyniku głosowania wszystkich tych, którzy nie opowiadają się za KPWG.
Prostytutka - Raz na 3 lata, po wyborach gracza by poznać jego rolę.
Głosiciel wolności - Raz na 3 lata, po wyborach, wskazuje gracza. Jak ten gracz będzie z KPWG lub NPD - zmienia poglądy i głosuje inaczej. Wtedy przestaje się opowiadać po stronie swojej partii. Współczłonek tego samego ruchu nie jest informowany o transformacji towarzysza.
Morderca - Na początku każdej kadencji(po wyborach) może zamordować jednego z graczy.
Niezależny Przedstawiciel - zwykły gracz, głosuje jak chce, o ile nie stanie się marionetką.


5. Lista graczy
1. Karwelas
2. Manga Ryu
3. farmaceuta
4. Sanczes
5. TheGreatMikx
6. Budek
7. Kacpej
8. Bero
9.ExE221
10.Dobuch66
11. Alario
Kadencja: 1953-15956 - Rok 1 obrad

Sala obrad Przedstawicieli. Niewiele większa od przeciętnej sali lekcyjnej ze szkół. Rok temu Romostan odzyskał niepodległość. Niestety, to nie obywatele głosują, a wybrani przez nich na dożywotnie kadencje przedstawiciele. Kilku z nich działa na szkodę państwa.
Nagle przychodzi starszy człowiek, z mnóstwem oznaczeń wojskowych. Za nim pewni ładnie ubrani ludzie wieszają pewne deski. Widnieją na nich wyniki wyborów. 18% dla NPD, 18% KPWG, reszta dla UDiP. Starszy człowiek wchodzi na mównice i przemawia:


-Hałaławawa wawawawa! Ahwawawahwa. Hwa wohwowhy i w thwe wshanse. Whemeu Whawu. Whamwe.

Przemówienie, wypowiedziane dramatycznym bełkotem wzruszyło połowę Przedstawicieli. Mają łzy na policzkach.
Jednakże po chwili, jak już wielmożny Ojciec Narodu Gurgie wyszedł, przyszła pora na przyziemniejsze sprawy:
a) Problem głodu w kraju po wojnie i jak go rozwiązać.
b) Pozbycie się przedstawicieli zatruwających krajową politykę.


BAZA PREZYDENTA ROSJI

-Nonono! W Romostanie zamarła polityka! To państwo nie ma władzy. Jest chaos. Ludzie się buntują i krzyczą. W związku z tym, zaatakujemy to państwo i przejmiemy kontrolę nad ich diamentami!
Problem Głodu można rozwiązać, niech no tylko przedstawiciele NPD i KPWG zostaną wyelminowani, wtedy wchodzimy do gry, zbiórki żywności, inne pomoce. Da się!

Przedstawiciele zatruwający politykę, to jak wcześniej wspomniałem NPD i KPWG, tylko trzeba tych gnoji wytropić, co w tej chwili graniczy z niemożliwością, czekam na poszlaki.

CHWAŁA DLA UDiP, TYLKO ONI SIĘ LICZĄ
Zgadzam się z Exem, jako medyk musiałem opatrywać wielu rannych, a to oni ich ranili. Pamiętacie oblężenie Archątvillage? Tam walczyły 7 Dywizja Piechoty i 9 Brygada miejska. Do dzisiaj mam koszmary (służyłem w kompanii D, 1 batalionu, 1 Brygady, 7 Dywizji Piechoty), szczególnie jak opatrując rannego zabrakło cekaemistów i zasiadłem za kaemem. Do dzisiaj mam twarze tych co trafiłem.
Odnośnie głodu, musimy wprowadzić odpowiednią politykę rolną, z dobrymi dotacjami, a następnie zająć się członkami NPD i KWPG. Bo oni rozwala naszą gospodarkę, jak to ma miejsce w innych krajach.
Exe, a co mają zbiórki żywności i konieczność pozbycia się NPD i KPWG? Zbiórki można robić zawsze tylko oni utrudniają pomoc finansową. A może chciałeś po prostu odwrócić od siebie uwagę?
W związku z tym, że nieładnie jest olewać coś w czym się chciało brać udział. Każdy kto się zapisał, a nie wziął czynnego udziału w grze, zostanie nagrodzony ostrzeżeniem. Będzie to miało miejsce po weekendzie, więc macie szanse na poprawę.
Zbiórki żywności? Cały czas tylko o tym gadacie. Zajmijmy się sprawą KPD i KPWG.
Nu, davaj! Privjet!

Wykopmy tych pieprzonych nazistów i komuchów z rządu- wszystkim będzie łatwiej! Ludzie już teraz mają po dziurki w nosie głupich gierek politycznych. Im potrzeba chleba, nie igrzysk! Nie dajmy sprzedać naszego pięknego stanu!

Zastanawiam się tylko kto wymyślił taką nazwę. Ojciec narodu, Gurgie? Czyżby wiedział, że nie będzie co jeść po odbudowie i będziemy musieli żreć gruz? Nieładnie...
Nazistów? Komuchów? Kto mi tutaj używa takich ostrych słów? Pewnie jesteś od tych nieudaczników z KPD, tam to sami tacy jak Ty.
Muszę przyznać, że ostatnio wychodząc z tej popularnej restauracji z ceratami na stołach... "Pieriestrojka" czy jakoś tak- widziałem TheGreatMikx'a panoszącego się z bardzo podejrzanymi typami. Mam wrażenie, że podczas wojny byli oni komunistami. Dodatkowo, jeden miał mały, ledwie zauważalny, tatuaż ze wzorem czerwonej gwiazdki na dłoni. Może tak oznaczają przynależność lub poparcie? Nie wiem, warto to prześwietlić.

Panowie, bierzmy się do roboty, trzeba uzdrowić system, niech zapanuje miłość i dostatek!

Dodatkowo, kolego Berorn- waż słowa. Nie wiem nawet co to KPD, a jeśli chodziło Ci o NPD- nic nie zmusiłoby mnie do przystania do tych zbrodniarzy! Pamiętasz Hitlera? Tak? No to popatrz na mnie i moje zachowanie. Chyba coś tu nie gra. Ja mógłbym ich popierać? O nie, co to to nie.
TheGreatMikx może rzeczywiście być komuchem. Z czerwonymi tak trzeba, jak my nie wykopiemy ich pierwsi, sowieci zainstalują u nas swój rząd, nie mamy wiele czasu, popatrzcie na Polskę i NRD. Nie możemy dopuścić do tego co się tam stało. PRECZ Z KOMUNISTAMI I NAZISTAMI!
Zostało 10 dni do końca Fazy obrad. Ludność narzeka na opieszałość Przedstawicieli w oczyszczaniu rządu.
A co tam, pozbądźmy się TheGreatMikx. Na pewno jest komuchem, nawet w tym czerwonym kolorze mu ładnie.
Kadencja: 1953-15956 - Rok 2 obrad

Ok, dobra, kto jeszcze się opowie za pozbyciem się TheGreatMikx?
-powiedział Manga Ryu. Po chwili jednak się okazało że przecież pana tego już tu nie ma - podał się do dymisji już trzeciego dnia. Przedstawiciele są zaniepokojeni dość dużą ciszą i małą aktywnością wszystkich - dlaczego tylko niewiele osób odważa się odzywać? Czy uda się w końcu coś znaczącego przepchnąć w polityce?
Ludzie, mówcie coś, bo znowu wskażemy kogoś kogo nie ma wśród nas. Więcej wigoru panowie politycy. Co komuchy i naziści, boicie się zabrać głos? Wiecie że z wami walczyliśmy i tylko dzięki ojcowi narodu nie ma dalszej wojny domowej. Ale wam to jest kompletnie nie na rękę. Wy wolicie chaos, i wykorzystanie mas społecznych. Co na to odpowiecie drodzy przedstawiciele KPWG i NPD, zrobicie nagonkę na mnie? Czy może wybijecie się nawzajem. Bo wiadomo, że byście się powybijali nawzajem.
Jakby nie było to wszyscy działamy na szkodę państwa. To my pozwoliliśmy KPWG i NPD na taką samowolkę, więc teraz nie siedźcie jak mysz pod miotłą w kościele tylko wskazywać ich i ukrócić ich rządy. A w ogóle to ktoś jeszcze jest, czy wszyscy już pouciekali przy pierwszej lepszej okazji?
Sanches, Budek, Alario i Dobuch66 chyba uciekli, jak kompanie A, C F i G podczas ataku komuchów. I moja kompania wspólnie z B i E zostaliśmy na linii. Ciężko było ale daliśmy rade, teraz też damy, macie coś na swoje usprawiedliwienie tchórze?
Ostrzeżenia rozdane, temat zamykam.