Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Minecraft - reaktywacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak pewnie zauważyliście, nasz serwer od dłuższego czasu nie działa. Ludzie przestali grać, zrobił się jeden wielki bajzel, bo całość była zupełnie randomowa. Czas na małą reaktywację.

Kilka miesięcy temu powstał tajny plan dotyczący nowego serwera RPG. Miały być NPC, questy, pieniądze, sklepy i ogólnie jakaś fabuła. Niestety projekt padł i zostało po nim tylko miasto i kilka pobocznych rzeczy.

Chciałbym wiedzieć ile osób byłoby zainteresowanych grą na takim serwerze. Potrzebowałbym również kilka osób do pomocy. Dajcie znać w tym temacie, czy w przyszłości chcielibyście zagrać, a jeśli macie za dużo wolnego czasu, to czy chcecie trochę pobudować Winking Wybiorę potem kilka osób i razem dokończymy dzieło Grinning Oczywiście twórcy będą mogli liczyć na zapisanie ich nicków w "Hali Sław". Czy coś.
Ja bym chętnie pograł, pod warunkiem, że zrobimy z tego coś w rodzaju cotygodniowego mitingu, w ustalony dzień tygodnia. Inaczej nigdy się nie dogadamy i znowu wszystko się posypie.

PS. Ja mimo wszystko wolałbym zwykły serwer + poświęcenie czasu potrzebnego na przygotowanie na coś z czego skorzysta większa grupa graczy.
Nie musi to być taki serwer RPG jaki planowaliśmy zrobić Winking Ale fajnie gdybyśmy najpierw wspólnie coś zbudowali, abyśmy mogli do tego zaprosić innych graczy. Niech to będą jakieś budynki użytkowe albo cokolwiek. Co do spotkań - wszelkiego rodzaju gejmernajty byłyby idealne, ale oprócz tego każdy z "budowlańców" mógłby coś budować na serwerze w wolnej chwili po wcześniejszym ustaleniu Smiling
A może połączymy obie wasze rzeczy. Ustala się dzień, w który gramy na streamie, razem tworzymy fabułę, a parę osób buduje pod to mapę. Ja bym się zgłosił do pomocy ale mój portfel się nie zgadza na wydanie 25€ na klocki.
Jezu, to już kosztuje 25 Eurasków? Ja Bym sie zgłosił, ale z czasem to u mnie krucho jest narazie.
Mogę pomóc 20 własnych serwów czegoś uczy :p.
Ja bym był po prostu za resetem obecnego serwera i uruchomieniem go w takiej samej formie). Do tego instalujemy od razu cuboidy + może inne fajne pluginy i budujemy tak jak to jest teraz, można najwyżej wyznaczyć jakieś obszary gdzie panował by konkretny motyw dla budynków. Na obecnym serwerze wszystko ładnie wygląda, umarło TYLKO dlatego, że co raz to większa ilość osób zaczęła olewać sprawę, a wszystkie opy prócz mnie zajmowały się jedynie stalkingiem(pozdro Berorn).

Co powinno być inne? Konkretne godziny spotkań gdy serwer będzie pękał w szwach i OPy pełniące rolę animatorów.

Kilka pomysłów na koniec:
- Jest taki plugin(chyba) który pozwala wchodzić na serwer każdemu by oglądać co jest wybudowane,a budować mogą jedynie osoby z whitelisty.

- Plugin wprowadzający walutę + handel + sklepy - urozmaicenie + fajne motywy do eventów

Cale to miasto robi wielkie wrazenie, mozna by bylo tutaj znalezc naprawde wielu chetnych do gry. Oczywiscie zglaszam sie do pomocy, jak pomagalem ponad pol roku temu, to i teraz pomoge.

Btw. Stivi, jakim stalkingiem? Laughing
Jak coś ja się piszę. Przy pomocy też mogę :P Miałem 2 serwery i wiem co i jak Winking
Niech Vipy będą za Dinary dzeja! 5 dinarów na miesiąc. I serwer się utrzyma finansowo : )
(13-12-2012, 20:48)Gurgie napisał(a): [ -> ]Niech Vipy będą za Dinary dzeja! 5 dinarów na miesiąc. I serwer się utrzyma finansowo : )

No w zasadzie dobry pomysł Grinning
Witam, jeśli będzie taka możliwość to mogę pomóc w tworzeniu serwera Smiling Postawiłem dziś własny serwer jedynie na 3 sloty, aby pokazać wam jak budujęSmiling

Serwer na silniku gry 1.4.7 ustawiłem online-mode false bo nie wiem czy posiadacie premium.
IP: d1.csrv.pl:22522
Ja trochę sie orientuje w serwerach MC.Także jak kogoś potrzebujecie to bardzo chętnie Smiling
Co do utrzymania to moze warto zrobić tak jak na większości serwerow tj. za SMS/przelew dostaje sie VIP-a.
Serio? Sms bądź przelew? Nie lepiej połączyć to z forum dzięki czemu vipa będzie można kupić za Dinary Dzeja?
Dinary też kupuje się za sms więc wyszłoby na to samo i tak Smiling
ale tam automatycznie płacisz do portfela na craftserve a tutaj trzeba znów robić przelew.
Od kiedy Dinary kupuje się przez SMS?
Dawno nie grałem w minicrafta. Czekam z niecierpliwością i, jak zwykle, liczę na Rodzinną Atmosferę™.
Jeżeli to nadal aktualne to i ja napiszę że chętnie pograłbym w minecrafta i coś tam razem pobudował.
Coś się dzieje w tym kierunku czy projekt już umarł?
Nie umarł ale nie mam teraz czasu na Minecrafta, sory Childish Ale pomysły nadal mile widziane + musi się zebrać jakaś ekipa.
W razie czego jestem gotów do pomocy.
Też jako tako chętny do pomocy mogę być. Jakieś tam obeznanie w serwerach mam.
Też mogę pomóc.Sam miałem serwer hamachi i podstawy w ogarnięciu mapy mam.
Ja też chętnie pomogę Smiling
Kolejny post z mojej strony Grinning. Jeżeli kogoś obchodzą pluginy jakich można by było użyć to oczywiście podstawowe: WorldGuard, WorldEdit oraz Essentials. Aby nikt nikomu skrzynek nie okradł polecam plugin Lockette, na szybkie ścinanie drzew Timber. Ogólnie polecam hosting Craftserve.pl ze względu na niskie ceny co do jakości tego co otrzymujemy.

PS
Mam pytanie odnośnie tego czy coś w temacie serwera ruszyło?
Stron: 1 2