Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gry na androida
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jakie polecacie gry na androida ?
Na pewno nie Dungeon Keeper Smiling

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

A tak serio to Jetpack Joyride, Crazy Taxi

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Cut The Rope - świetna gra. Winking
Bad Piggies, jeżeli lubisz tworzyć i oglądać swoje "dzieło" w ruchu Winking

Bardzo prosiłbym wszystkich wypowiadających się w temacie o dopieszczanie swoich propozycji solidną dozą argumentacji. Nie pozwolę na próżny stats. Zachowujmy wszyscy jakikolwiek poziom dyskusji, nawet w temacie tak przyziemnym jak gry na telefony komórkowe.
~b

(19-03-2014, 19:48)httpnke napisał(a): [ -> ]Jakie polecacie gry na androida ?

Podłączam się do pytania, jest jednak jedno "ale". Mam dość słaby telefon i raczej tylko proste gry 2D mnie interesują.
Cut the Rope 2 - nowa część,
SpeedX3D - spoko gierka,
Jetpack Joyride i Fruit Ninja - chyba każdy zna,
i Flappy Bird - teraz tylko do ściągnięcia z internetu.
Mam nadzieję, że pomogłem. Baj.
Nie polecam Cut the rope 2. Jak część pierwsza była zajebista, tak dwójka jest słabiutka. Dodali różne przedmioty, które pomagają, medale i pewne ograniczenie, które sprawia, że możemy zagrać tylko 60 razy na jakiś czas. Jeśli chcemy zagrać więcej, to musimy wykupić jakiś item za 500 monet albo czekać. Właśnie, monety- zło, które kupujemy za pieniądze lub zdobywamy grając w grę.
Udając się np. do szkoły, do kolegi, czy też po prostu w wolnym czasie lubię pograć sobie w coś na telefonie. Sony Xperia U platformą do grania nie jest, lecz wiele pozycji widziała. Wstyd nie zagrać choć raz w Angry Birdsy, obojętnie jaką część, każda jest dobra. Przedstawiać tego tytułu chyba nie muszę. Nie dawno pograłem dosyć ciekawą grę- Lep's World. Można to nazwać swego rodzaju podróbką Mario. Jednak bardzo dobrą. Poruszamy się małym elfem (?) i mamy za zadanie przechodzić przez kolejne poziomy w różnych światach. Grafika jest bardzo ładna, a telefon mimo to nie zwalnia. Polecam tę grę dla fanów platformówek i nie tylko Smiling
Bardzo ciekawymi odskoczniami od "oczojebnych" graficznie gier na Androida są różnego rodzaju porty z NESa SNESa czy innych cudów na kiju. Katalog takich właśnie portów jest ogromny i poprzez takie klasyki jak Battle City czy Boulder Dash są na tych tytułach "reedycje". Aczkolwiek z takich tytułów pisanych pod właśnie ten system nie mogę nic polecić, bo strach nawet coś instalować by nie natrafić się na żadną reklamę. Dlatego polecam porty gier, co do androidówek też nie mogę pomóc z braku informacji o twoim modelu urządzenia, dlatego bardzo ciężko jest stwierdzić jakie gry tobie pójdą, a które będą służyć za pokaz slajdów.
Teraz gram w dwie podróbki Mario - Wacky's Worlds i Steve's World 2.
Po paru latach doświadczenia z androidem mogę polecić:
-Super Hexagon - 9,90zł, ale warto. Wciąga na długo.
-Pixel Dungeon - Darmowa. Świetny roguelike. Wysoki poziom trudności, retro grafika Smiling
-Timberman - Drwal jakich mało - Darmowa polska produkcja. Przyzwoita prosta zręcznościówka. Całkiem od niedawna na Google Play
Contra Evolution - ma pewne problemy ze sterowaniem (niestety ekran dotykowy to nie to samo), ale nawet fajny odmóżdżacz, i to dość ciężki - polecam lubiącym wyzwania. Nie odczułem zbyt mocno paywalli. W oryginał nie grałem, więc niestety nie mam porównania.

Sonic Dash - Ma bardzo fajną grafikę i nawet przyjemnie mi się w nią gra - czasem potrafi rzucić niezłe wyzwanie. Natomiast usiana jest reklamami na każdym kroku i niestety lubi wrzucać niechciane ikonki i powiadomienia - a tego osobiście nie cierpię. Jeśli komuś to nie przeszkadza - całkiem dobry sposób na zabicie czasu podczas jazdy pociągiem. Paywalli w samej rozgrywce raczej się nie odczuwa, choć odblokowywanie postaci zajmuje wieczność i gra na każdym kroku sugeruje nam zakupy.
Dungeon Nightmares - gra horror
Clumsy Ninja - Gra w której uczymy ninje i dostajemy pasy
The simpsons tapped out - najlepszy symulator gospodarki
Speedx 3d - wyścig w tunelu
tetris od ea
goat rampage - podróba goat simulator najlepsza
timberman - gra retro
temple run
arcane legends - najlepsze rpg
my talking tom - tamagotchi 3d
talking tom
talking ben
another case solved - gra logiczna po polsku w której jesteśmy detektywem
angry birds epic - rpg w angry birds
angry birds (rio,seasons,friends,star wars 1 i 2,space)
angry piggies - buduj samochód i jedz
Badland! Na początku trochę nudna potem staje się coraz bardziej zajebista!
Monument Valley! Wyśmienity tytuł z przekolorową grafiką i wybornym gameplayem. Trochę krótka, ale na pewno warto ograć ten tytuł.
Zombie Tsunami! Ciekawa zręcznościówka, ładna grafika, bardzo wciągająca.
Shamy Spirits
A się tak zareklamuje.

Proste połączenie akranoida z platformerem. Z jednego zabrałem sterowanie i podstawową mechanikę, a z drugiego motyw przechodzenia kolejnych plansz.
Brak mikrotransakcji, full za free, jedynie reklamy, bo z czegoś trzeba żyć Smiling
Grał ktoś w Goat Simulator na And.? Pójdzie na L Bello? I czy w ogóle podobna do PC?
The Battle Cats 2 i Stick Hero
Jeśli chodzi o proste gry (te bardziej skomplikowane mi się trochę przycinają, poza tym mało pamięci :P) to polecam Don't touch the spikes, przyjemna gra, niedawno wróciłem do grania, ciekawe na jak długo mnie przyciągnie.

Poza tym oklepane Hill climb racing, zaszedłem dość wysoko, ale po wymuszonym usunięciu wszelkich danych z urządzenia postanowiłem nie wracać "na razie" i tak minęły już prawie dwa lata od kiedy porzuciłem granie.

Jetpack joyride stał się nudny jak któryś raz przechodziłem od nowa, więc usunałem, ale polecam.

No i Subway surfers.

A jak chcecie gier, które bardziej angażują mózg to polecam szachy i Go :P
Dla mnie to:
Plants vs. Zombies (zwłaszcza dwójka) - wciągająca gra. Typowa gra obronna, gdzie bronisz się przed zombiakami za pomocą roślin. Cechuję tą grę przyjemna dla oka oprawa graficzna.
Pokemon Shuffle Mobile - kto nie ma 3/2DS'a to lepsze to niż nic Winking
Sonic Runners - gra z Soniciem wydana przez Sonic Team. Sonic 2D osadzony w świecie F2P.

Teraz tylko czekać na gry od Nintendo Grinning
Liczę na Pokemon Go.
Jeśli się uda to szansa na Pokemony w prawdziwym życiu. Terrified
(27-10-2015, 09:11)tomzacz napisał(a): [ -> ]Liczę na Pokemon Go.
Jeśli się uda to szansa na Pokemony w prawdziwym życiu. Terrified
Pokemon GO to gra od twórców Ingressa. Bardzo mądrze czynisz licząc na tę grę. Nie ma szans by to spartolili. Zwłaszcza, gdy ogarnie się jaki budżet na tę grę mają.

Od siebie do listy zajefajnych gier na Androida dodaje Wayward Souls. Świetna gra, będąca najbliższym krewnym Dark Souls występującym na mobilkach.

Oprócz tego bardzo wiele baterii zżera mi Marvel Puzzle Quest, Ingress i Fallout Shelter. Po ostatnim patchu w końcu przestał kasować sejwy Heart
Machinarium! Na androidzie trzyma taki sam poziom, a jeżeli ktoś o tej gierce nie słyszał, to jest to świetny moment na jej wypróbowanie, bo to jedna z niewielu gier na androida, która naprawdę warta jest swojej ceny. Przedstawia świetną, klimatyczną historię. Jest to gra logiczna, więc jeżeli ktoś oczekuje od gry na telefon akcji i wybuchów, to tu tego nie znajdzie. Ale warto spróbować nawet jeżeli nie jest się fanem tego typu gier.
Ja polecam mocno Fantasy Wars Tactics. Taktyczna turówka z lekką domieszką cRPGa. Nieziemsko grywalna, masa zróżnicowanych postaci (zazwyczaj "rekrutujemy" je w ramach podboju kolejnych krain, są jeszcze inne metody, zależnie od danego bohatera), sensowna i "prosta, ale nie prostacka" mechanika gry, a do tego bardzo przyjazny model, w którym spokojnie można się obejść bez mikropłatności (zabawna sprawa, ale odniosłem wrażenie, że dużo bardziej zależy twórcom na tym, żeby codziennie spędzać w grze jak najwięcej czasu niż żeby ktoś się skusił na dokonanie płatności).

Niestety, co nieco grindu tu uświadczymy. Szczególnie w późniejszych etapach gry, bo kilka pierwszych krain można przejść właściwie "z przyłożenia", mniej więcej od Vulcan zaczynają się schody. Na szczęście od kilku miesięcy co i rusz odbywają się specjalne zdarzenia, w ramach których można uzyskać co nieco ciekawego ekwipunku oraz Coocosy i mnożniki doświadczenia uzyskiwanego z "ekstrakcji" stworów (Cocoo i mnożniki BARDZO pomagają przy rozwoju bohaterów).

Chwytajcie linka i próbujcie, nie pożałujecie Smiling

https://play.google.com/store/apps/detai...nexon.fwar
Stron: 1 2