Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kontrolery muzyczne, a podłączenie do Wii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, od pewnego czasu, w okolicznej rupieciarni spotykam perkusje, oraz te "gramofony", do Wii. Na 100%, wiem, że gitary posiadają, swoje odbiorniki, do podłączenia z konsolą, lecz wyżej wspomniane sprzęty, posiadają możliwość podłączenia WiiMote, jako urządzenie, do poruszania się po menu gry. Tu pojawia się moje pytanie, czy przez WiiMote, możemy podłączyć perkusję, lub adaptery od DJ Hero, do Wii, czy jednak potrzebujemy odbiornika? Jeśli dobrze pamiętam Archon, wspominał w jakimś materiale, o możliwości podłączenia gitary (od Guitar Hero, lub Rock Band), do konsoli za pomocą kabla. Wie ktoś może jak się nazywa ten kabel, i gdzie go można kupić?
(03-07-2014, 12:48)koko5329 napisał(a): [ -> ]Cześć, od pewnego czasu, w okolicznej rupieciarni spotykam perkusje, oraz te "gramofony", do Wii. Na 100%, wiem, że gitary posiadają, swoje odbiorniki, do podłączenia z konsolą, lecz wyżej wspomniane sprzęty, posiadają możliwość podłączenia WiiMote, jako urządzenie, do poruszania się po menu gry. Tu pojawia się moje pytanie, czy przez WiiMote, możemy podłączyć perkusję, lub adaptery od DJ Hero, do Wii, czy jednak potrzebujemy odbiornika? Jeśli dobrze pamiętam Archon, wspominał w jakimś materiale, o możliwości podłączenia gitary (od Guitar Hero, lub Rock Band), do konsoli za pomocą kabla. Wie ktoś może jak się nazywa ten kabel, i gdzie go można kupić?

Z tego co słyszałam, to gitara i perkusja są podłączane do wiimote'a niczym nunchuk. Więc wynika na to, że na jeden wiimote przypada jeden instrument. Nie miałam okazji słyszeć o kablu, o którym mówisz. Jedyne z takich innych urządzeń jakie znam to ładowarka do wiimote. Większość sprzętów do Guitar Hero jest sprzedawana "bezprzewodowo" a ile w tym prawdy to nie mam pojęcie : P Jeżeli się nie mylę, to perkusja ma swój specjalny odbiornik na wiimote. Jest to taka dziurka w którą go wsadzamy.
Zarówno perkusja jak i gitara z GH (przynajmniej z World Tour i nowszych) wymagają Wiilota do korzystania z nich bezprzewodowo.
Co do kabla, nie słyszałem o tym, ale moja gitara ma jakies dziwne złącze na zewnątrz w miejscu podobnym do jacka w zwykłym elektryku.