Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Co warto sprawdzić przed zakupem Wii?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!
Chciałbym zakupić konsolę Wii, znalazłem kilka w internecie i jest możliwość obejrzenia ich przed zakupem. Jak sądzicie, na co warto zwrócić uwagę i co warto sprawdzić? Jeżeli jest coś skomplikowanego, to prosiłbym o instrukcję. Jeżeli jest już taki temat, to przepraszam. Myślę, że dział wybrałem dobry Grinning
Sprawdź czy konsola nie ma jakichś gierek z Wii Shopa po poprzednim właścicielu. Ja tak dostałem fajnego indyczka Hydroventure.[/align]

Sprawdź też czy Wiilot w komplecie nie jest podróbką. Ja byłem zbyt rozkojarzony, żeby zobaczyć że sprzedawca wcisnął mi Wii z podróbką.

No i oczywiście czy nie ma bricka. Po ludzku: czy działa.
(28-08-2014, 19:39)EliotPL napisał(a): [ -> ]Cześć!
Chciałbym zakupić konsolę Wii, znalazłem kilka w internecie i jest możliwość obejrzenia ich przed zakupem. Jak sądzicie, na co warto zwrócić uwagę i co warto sprawdzić? Jeżeli jest coś skomplikowanego, to prosiłbym o instrukcję. Jeżeli jest już taki temat, to przepraszam. Myślę, że dział wybrałem dobry Grinning

Warto zwrócić uwagę na to czy konsola posiada wgranego softmod'a czy nie. Większość sprzedających sprzedaję JUŻ przerobioną konsolę. Czasami może dojść do tego, że konsola ma wgranego softmod'a a kupujący nie wiedząc o tym zaktualizuję konsolę/internet po czym konsola łapie brick'a i może polecieć przez okno. Także warto zwrócić uwagę, czy nic nie jest przepalone. Zdarza się, że któraś wtyczka nie działa poprawnie, lub "skwierczy" po włożeniu zasilacza lub jak to tam woli kabelka. A z tych mniej oczywistych spraw, warto oglądnąć wiimote'a i nunchuk'a, aby uniknąć kupienia tzw klocucha zamiast sprzętu. I tak jak kolega wyżej wspomniał... Poprzedni właściciel mógł zawsze mieć jakieś gry na dysku Winking A wii bez gier, to nie wii : P
Ja bym osobiście jeszcze sprawdził czy konsola ma porty do kompatybilności z Gamecube'em. Ninny usunęło tę funkcję z późniejszych modeli, choćby z masowo sprzedawanego swego czasu u nas Mario Kart Wii Pack Black, który sam posiadam. Takie konsole najłatwiej poznać poza pudełkiem po logo Wii nadrukowanym równolegle do otworu napędu konsoli. Jeśli pudełko jest, z tyłu ma napisane, że nie odtwarza gier z Cube'a i że jest przeznaczona do leżenia poziomo.