Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Softmod
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Kupiłem używaną konsolę Wii. Pan, od którego kupowałem kupił kiedyś używaną i nie wiedział czy konsola jest przerobiona. Jest możliwość sprawdzenia czy konsola była przerabiana? Jeśli jest przerobiona to jak "usunąć" Softmoda? Chciałbym zaktualizować konsolę i boję się, że dostanę Bricka...
Jak sprawdzić czy konsola jest przerabiana?
Sprawdź, czy w menu konsoli jest kanał "Homebrew Channel". Jeśli tak - Softmod.
Internet + softmodowane Wii = brick?
Nie, jeśli nie będziesz aktualizować oprogramowania konsoli.
Jak usunąć softmoda?
Musisz uruchomić jeden z exploitów Wii (zależy jaka wersja systemu) i zaznaczyć usunięcie Homebrew Channel i BootMii (po obszerną instrukcję zapraszam do wiiplanet.info, w poradniku do softmodowania pokazują również jak go usunąć).

P.S Jak masz system 4.x, to nie musisz go aktualizować.

P.P.S W ogóle (wg. mnie), jak jest softmod, to lepiej go nie ruszać. Trochę ingeruje w systemowe IOSy i CIOSy. Więc po jego usunięciu mogą (nie muszą) niedziałać niektóre gry, a jak coś źle zaznaczysz podczas deinstalacji to też możesz załapać bricka.
Aktualizacja nie powinna ci wykrzaczyć konsoli, nawet z softmodem. Jeżeli już to zablokuje ci możliwość korzystania z Homebrew Channel.
Brick może nastąpić jak ktoś miesza w IOSach i CIOSach lub zgrywa pliki ze złego regionu.