Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Android czy Windows Phone?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam zamiar kupić nowy telefon, ale zastanawiam się jaki. Chodzi mi głównie czy kupić Windows Phone czy Androida. Chodzi mi oczywiście o komórkę do grania. Jeśli Chodzi o Androida to mniej-więcej wiem jakie gry tam są, ale nie mam zbyt dużej wiedzy o Windows Phone  - jakie tam są gry oraz czy te gry mają achievementy które zaliczałyby się do mojego konta Xbox Live? Co do gier to lubię takie jak Jetpack Joyride czy doodle jumping. Interesuje mnie też Xperia Play, czy jeśli kupię jakąś gre(cyfrową) na PSOne to cz będzie ona kompatybilna z PSV? Oraz czy jakieś gry z PSP można na niej odpalić? Gdzieś też czytałem że działają na nią stare gry z konsol Nintendo, czy to prawda?
Windows Phone jeśli chodzi o granie to niezbyt. Mała ilość gier. Choć te popularne z Androida są również i tu. Na Windowsie są również Acziwki, które się przypisują do konta. Windows Phone to system do użytku typu: Internet, SMS, Aparat i w tym sprawuje się fantastycznie.

Co do androida to się nie nie wypowiem bo przesiadlem się z tego systemu rok temu.
Teraz brakuje mi tylko informacji o Xperii Play
Nie polecam Ci xperii play ponieważ jest to już przestarzały telefon i nowszych gier na nim nie odpalisz. Gry ze starszych konsol odpalisz na każdym telefonie z androidem poprzez emulatory których w sklepie jest bardzo dużo.
Sam używam telefonu z windows phone (lumia 620) i jestem bardzo zadowolony. Do takich gier jak Jetpack Joyride telefon jest idealny, gorzej jednak z produkcjami takimi jak fifa czy halo: spartan asslt (potrzebują one minimum 1 gb pamięci ram, przez co na tanich telefonach z wp np. lumia 620 gry te nie działają). Jeśli wybierał byś telefon z wp to polecam Ci coś z wyższej pułki np. lumia 925 jednak jest to już dość spory wydatek.
Ja używam Lumi920, droga nie jest. 700zł czasem nówki na Allegro. 925 różni się od 920 tym, że 925 jest cieńsza, lżejsza i droższa. Grinning

Na 920 chodź to nowości nie należy gry w 3D takie jak Asphalt8 chodzą płynnie. Problem niestety tak jak mówiłem jest nie za duża liczba tych gier, jeśli kolega chce telefon głównie do grania.
Jednak kupię telefon z androidem, temat można zamknąć