Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Amerykański Xbox 360
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam Xbox-a 360 w systemie NTSC czyli amerykańskim. Spodziewałem się trochę dłuższego pobytu za oceanem lecz moje planu się pokrzyżowały. Mam pytanie jest możliwość aby taki Xbox działał na europejskim napięciu, w systemie pal oraz jak będę mógł kupować gry?
Z tego co wiem do działania konsoli będziesz potrzebował jedynie konwertera (nie wiem jak to nazwać) do wtyczki europejskiej. Jeżeli chodzi o gry , w gre wchodzą jedynie te ze znaczkiem NTSC. Pamiętaj o tym że są też gry "region free"
Ile gier jest region free w Europie. 1/10 a może więcej? Liczę na to że jest ich trochę bo chcę rozbudowywać moją bibliotekę gier na Xbox-a
Musisz użyć urządzenia wcześniej wspomnianego "konwertera" napięcia - jest to dość droga opcja.

Lepiej kup sam zasilacz do xboxa. Po podłączeniu zasilacza z europejską skalą napięć wszystko będzie ok Smiling

Z grami jest znacznie gorzej. NTSC jakiś czas temu pojawiały się na allegro, ale w bardzo limitowanych sztukach. Szukaj tych z region free (których też nie ma za wiele) lub kontaktu za oceanem i zakupów wysyłkowych Smiling
Krzaku, znalazłem oto taki zasilacz na allegro: http://allegro.pl/zasilacz-do-xbox-360-e...86017.html ,czy by pasował do konsoli model E, mam jeszcze jedno pytanie jest jakaś możliwość kupowania gier przez samą konsole? Jestem ciekawy, a jeżeli się nie da czym się różnią gry region free od tych PAL?
Gry region free to gry które , zadziałają na każdej konsoli bez względu na region urządzenia. Gry PAL to gry na konsole europejskie , a wspomniane wcześniej NTSC to gry na konsole amerykańskie. Co do gier,można kupować gry w wersji cyfrowej oraz otrzymujemy kilka gier w ramach konta XBL gold. Jeżeli chodzi o zasilacz, ten od konsoli E (superslim) powinien pasować do twojej konsoli Winking .
PS. Jaką masz wersje konsoli ?
@AhleX - możesz zawsze założyć konto na amerykański xbl i tak kupować gry/korzystać z oferty games with gold. ( Łatwiej Ci będzie z adresem itd. bo tam przebywałeś )

Zasilacz polecam kupić oryginalny. Kupisz oryginalny europejski na 220 i wszystko będzie ok Smiling
A gdzie można by dostać taki zasilacz?
Na allegro kupisz taki bądź w sklepie z elektroniką (mało prawdobodobne) Winking
Czyli muszę szukać oryginały na allegro, jest to możliwe i czy oferta którą wstawiłem jest dobra?