Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Ładowarka od Samsunga
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam kupiłem niedawno Samsung Galaxy Grand Prime, po 4-5 dniach korzystania z ładowarki zaczęła ona w adapterze sieciowym trzaskać, nie wiem czy to tak ma być czy to jest faktycznie zepsute. Dziękuje za odpowiedź.
PS: USB trochę grzechocze jak się nim potrząśnie (te co się do komputera lub do adaptera podłącza).
Grzechotanie świadczy o luźnym elemencie w środku. Zapewne coś jest uszkodzone i lata po obudowie powodując zwarcia i stąd te trzaski. Radzę oddać ją na serwis albo wymienić, bo ryzykujesz uszkodzenie telefonu.
Korzystam z słabszej ładowarki 0,7A a oryginalna do mojego telefonu ma 1A czy jeżeli korzystam z słabszej ładowarki to również ryzykuje zepsucia baterii?
Nie, wręcz przeciwnie. Im mniejszy amperaż, tym większa żywotność ogniwa, choć z reguły powinno się korzystać z zamiennika o takich samych parametrach, co ładowarka z zestawu. Powodem jest fakt, że niektóre telefony z uwagi na pojemne akumulatory i pobór prądu po prostu wymagają pewnego określonego, minimalnego amperażu - w przeciwnym razie będą się nadal rozładowywać, zamiast ładować.
Mi akurat super ładuje
Bo to tylko Grand Prime, low-endowy telefon o mało prądożernych komponentach. Takiego choćby Note'a 4 dość długo ładowałbyś taką ładowarką. O ile w ogóle dałoby radę.