Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Seria Sonic The Hedghehog
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Seria Sonic the Hedgehog to bardzo innowacyjny cykl gier.Ja spróbuje wam opowiedzieć całą historię.Dokonuję tego bo.... bo chcę żeby coś jeszcze powstało na jego temat w arnh.eu, poza tym uwielbiam ten cykl lub serię gier.Jako że jest już filmik o pierwszym Sonicu to zostawiam wam link do niego.Będe się starał robić co tydzień wpis o nim.No to za tydzień się widzimy Happy
[Obrazek: tumblr_static_sonic_03.png]
Link: https://www.youtube.com/watch?v=aexEIUQSWYg
Czyli zamierzasz co tydzień znajdować jakiś film o Sonicu i go tutaj wklejać?
No sorry, ale wrzucanie filmu arhn.eu na forum arhn.eu trochę mija się z celem- może sam nagraj jakiś film, albo napisz jakiś tekst/recenzje ulubionej części? Smiling
1. Interpunkcja.
Po kropce zawsze się robi spację Winking
2. Cytat - "Jako że jest już filmik o pierwszym Sonicu to zostawiam wam link do niego.Będe się starał robić co tydzień wpis o nim"
Co tydzień będziesz robił wpis o filmie z kanału Arhn.eu? Powodzenia, ciekawe co ciekawego powiesz na temat filmu Winking
(10-06-2015, 10:41)Kondor napisał(a): [ -> ]Czyli zamierzasz co tydzień znajdować jakiś film o Sonicu i go tutaj wklejać?
No sorry, ale wrzucanie filmu arhn.eu na forum arhn.eu trochę mija się z celem- może sam nagraj jakiś film, albo napisz jakiś tekst/recenzje ulubionej części? Smiling

Nie zamierzam pisać o danej grze a nie wklejać:P Ulubionej części nie mam :P

(10-06-2015, 17:23)PikaKnight napisał(a): [ -> ]1. Interpunkcja.
Po kropce zawsze się robi spację Winking
2. Cytat - "Jako że jest już filmik o pierwszym Sonicu to zostawiam wam link do niego.Będe się starał robić co tydzień wpis o nim"
Co tydzień będziesz robił wpis o filmie z kanału Arhn.eu? Powodzenia, ciekawe co ciekawego powiesz na temat filmu Winking

Nie będe robił o filmie a jako że Dark Archon już zrobił to co mam powtórzyć? Będe robił od sonic-a 2 to chyba logiczniejsze:P
Przepraszam za offtop, ale: "Nie zamierzam pisać o danej grze a nie wklejać:P Ulubionej części nie mam :P". 
Interpunkcja u Ciebie kuleje... To nie zamierzasz pisać, ale też nie zamierzasz wklejać?
Żeby nieco rozruszać wątek (bo seria przezacna), podrzucę kilka moich artykułów, które  opublikował serwis Sega Sky:

Na początek przegląd moich ulubionych gier z Soniciem stworzonych przez społeczność fanowską:
http://www.sega.c0.pl/faqs/felieton_prze...sonic.html

A na deser - recenzja pierwszego Sonica (jestem bardzo ciekaw Waszej opinii, bo muszę przyznać, że moje odczucia są nieco mniej entuzjastyczne niż w przypadku większości recenzji, jakie czytałem):
http://www.sega.c0.pl/faqs/recenzja_soni...drive.html

Jak tylko serwis Sega Sky opublikuje kilka innych moich publikacji o grach z Soniciem, które podesłałem, oczywiście niezwłocznie zalinkuję Smiling

To tak jeszcze dodatkowo na rozruszanie tematu zaproponuję taki temat do dyskusji - a mianowicie gry z Soniciem, które Wam się spodobały, a które ogólnie uchodzą albo za słabe, albo w najlepszych przypadku za mocno średnie.

Moje typy to (w nawiasie podaję, na jakiej platformie grałem):

Sonic Heroes (PC) - ta gra nie ma niesłychanie negatywnych opinii, ale obrywa się jej głównie z powodu trendu do powtarzania jak mantry tezy, że wszystkie gry z Soniciem po epoce MD (ewentualnie po wydaniach Dreamcastowych) są do niczego. Ja niesłychanie Sonic Heroes lubię, spędziłem w niej masę czasu, zdobywając wszystkie 120 "emblematów". Spodobał mi się w niej zdecydowanie platformowo-arcade'owy charakter, bez "udziwniaczy" rodem z Sonic Adventure 1-2 (i najlepsze - koniec ze słabą mini-grą z poszukiwaniem szmaragdów, yes!!!). Do tego niezgorsze projekty poziomów, z których część udanie schemat "kilku dróg" znany z pierwszych odsłon i masa grywalnych postaci. Różnice w ich zdolnościach są nieduże, ale jednak wyczuwalne. Mi się spodobał fakt, że pomimo wędrowanie przez ten sam zestaw plansz trzy kampanie przeszedłem bez poczucia znudzenia/znużenia. Dopiero przechodzenie kampanii "Mrocznych" po przejściu gry drużyną Sonica wywołało znużenie, bo niestety te dwie są bardzo do siebie zbliżone. No i niestety - słaba praca kamery i "ślizgające się" postacie to niestety prawda, ciężko z tym polemizować... Ale poza tym to jedna z moich ulubionych (jeśli nie ulubiona) część.

Sonic Riders (PC) - generalnie nie lubię gier wyścigowych. Fakt, że ta mi się spodobał, już sprawia, że daję duży plus Smiling Na początku kręciłem nosem na "udziwniony" system rozgrywki z tym paliwem do naszej "odrzutowej deski", ale po kilku rozgrywkach nie tylko mi już nie przeszkadzał, ale wręcz spodobał. Lekki "redesign" postaci wyszedł naprawdę fajnie (przynajmniej tych dostępnych na początku), tylko jakoś poziom trudności w trybie opowieści wydał mi się zbyt wysoki. Trochę szkoda, że tylko ta część wyszła na PC-ty.

Sonic R (PC) - wiem, to już przegięcie Smiling Żeby nie było - do tej pory uważam muzykę za tragiczną, a ilość poziomów za skandalicznie małą. Poza tym - to całkiem niezgorszy eksperyment próbujący skrzyżować zręcznościową ścigałkę 3D z platformówką 3D. Moim zdaniem wyszedł nawet fajnie, choć poza wspomnianymi elementami irytuje niezbalansowanie postaci - Sonic, Knuckles czy Metal Sonic spokojnie dają radę, ale Doktor Robotnik czy Amy są po prostu tragiczni. Tutaj trochę żałuję, że nie powstał sequel, poprawiający główne grzeszki Sonica R, bo może wtedy wspomniany koncept nabrałby należytego splendoru. I drobna ciekawostka na koniec - okazuje się, że recenzje tej gry w okolicach premiery wcale nie były złe. Dopiero z czasem narosła wokół niego atmosfera beznadziejnej i kiepskiej gry.
Wczoraj zapowiedziano kolejny tytuł z serii - Sonic Mania:
https://www.youtube.com/watch?v=KxmtYdEWVzo

Gra wyjdzie na PC, PS4 i XBoxa One. W prace zaangażowani są Taxman i Stealth, a patrząc na trailer - gra czerpie olbrzymimi garściami z protoplastów serii. I wygląda naprawdę dobrze. Premiera planowana jest na wiosnę 2017 roku - trzymam kciuki za ten projekt i nie mogę się doczekać premiery Happy
Taki mini rant:
To pewnie tak na teaserze może wyglądać. Zakładam że sonic wciąż będzie niepoważnym nastolatkiem i walić będzie nieśmiesznymi tekstami, modern sonic będzie miał momenty sidescrollowe(jak w geneations, jakby classic sonica nie było mało), grindind będzie zautomatyzowany żeby obciąć koszty, Eggman wciąż będzie żałosnym komediantem, tych jego idiotycznych robotów się nie pozbędą, bo jż mają, elegancko, postacie gotowe, napisane. Tails nie będzie robił nic, tylko z boku stał i "Yeah! Sonic, you can do it!", jeśli pojawią się inne postacie, oczywiście ograniczyć ich udział do minimum, tak jak w np. Generations żeby było mniej pisania i jak najmniej fabuły.

Ten cały 2017 to pierwsza gra której preorder kupię, a to znaczy że pokładam w tym wielkie nadzieje. A jeśli znowu to zawalą, a wątpie żeby zlikwidowali jakąkolwiek z powyższych wad, będę wydzierał mordę na forach, wyklinał tą serię od najgorszych i spamował mario master race aż mnie wszędzię pobanują