Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
kilka pytan o WiiU - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: Wii U (https://forum.arhn.eu/Forum-Wii-U)
+---- Wątek: kilka pytan o WiiU (/Temat-kilka-pytan-o-WiiU)



kilka pytan o WiiU - agito - 15-10-2015

Witam, chciałbym sobie sprawić na święta prezent w postaci WiiU

Jednak mam kilka pytań.

1. Co tak naprawdę dodaje motion plus do kontrolerów od wii? Bez tej funkcji nie będę mógł grac w jakieś gry? Czy tylko mi je utrudni?
Czy może kontrolery bez Motion plus nie są zgodne z WiiU?

2. Czy poza pojemnością dysku istnieje jakaś różnica między wersją 8GB a 32GB?

3. Czy instalacja homebrew channel w vWii o której słyszałem że ponoć jest możliwa spowoduje jakies problemy z oprogramowaniem WiiU? Np. jakieś problemy z aktualizacjami, crashe, albo ban?
Z góry pozwolę sobie pozwolę uspokoić was, że chodzi mi o odpalanie gier z Gamecube-a które sam zrzuciłem Smiling
Wiem że jest do tego aplikacja która zdaje się wymaga niestety tego homebrew channel.

4. Czy opłaca się kupować nieoryginalne kontrolery Pro do WiiU zamiast tych nintendo?

5. Czy jako nowy użytkownik powinienem wiedzieć o czymś więcej?

Z góry dziękuje za odpowiedzi


RE: kilka pytan o WiiU - GobiPLX - 15-10-2015

1. Nie oprę tego na doświadczeniach, ale z tego co słyszałem to zwiększa to dokładność kontrolera ruchowego. Niektóre gry tego wymagają.

2. Wersja 32GB czyli Premium (czy tam Deluxe) posiada dodatkowo grę NintendoLand, 2 stacje dokującą do pada (jedna ładuje, druga nie), podstawkę do konsoli by stała w pionie i sensor bar. Porównanie: *click basic set*  *click premium set*

3. Nie wypowiem się. Nie miałem styczności.

4. Nie opłaca się. Sam kupiłem podróbkę kontrolera. Wielki błąd. Jakość wykonania jak tanie chińskie zabawki z bazarku. Dodatkowo czasem coś się przytnie, guzik wpadnie etc.


5. Uważaj na nieoryginalne kontrolery. Tak jak wyżej.
Większość aukcji na allegro to nieoryginalne. Raz nawet widziałem, że mimo ochów i achów sprzedawcy, że produkt Nintendo etc. i tak podróbka :/
(Polecam kupować w stacjonarnych sklepach http://www.nintendo.pl/listasklepow/  )


RE: kilka pytan o WiiU - StormS - 15-10-2015

AD 1. Dokładnie jak wspomniał przedmówca. Wymieniony Nintendo Land przykładowo zawiera część mini-gier opartych o Montion a część nie.

AD 3. HBC na Wii U się nie interesowałem i nie śledzę tego, ale na Wii było tak że żaden ban za to nie groził. Nie mniej, doświadczenie użytkowników homebrew z Wii jest takie że w pewnym momencie N może wypuścić łatkę która albo usunie HBC ale ją zablokuje. Oczywiście do czasu złamania nowych zabezpieczeń przez twórców HBC. Musisz jednak mieć świadomość w co się pakujesz, grzebanie w sofcie i niewłaściwe wgranie niektórych plików może ją zbrickować.

AD 4. Tak jak przedmówca nie polecał bym. Miałem nowiuśki chiński component do Wii przez rok i siadł, kupiłem używany oryginalny Nintendo i jest ze mną już od ponad dwóch lat. Bazarowe chińskie kopie czegokolwiek może są dobre na rozwiązanie doraźnie, na dłuższą metę jednak mam wrażenie że to naprawdę słaba inwestycja.

AD 5. Nie podłączysz amerykańskiego padleta do europejskiej konsoli bo też ma blokadę regionalną.
Tak na prawdę to zbyt otwarte pytanie, jak będziesz miał coś konkretnego na myśli to daj znać.


RE: kilka pytan o WiiU - agito - 18-10-2015

Dziękuje za odpowiedzi.
A polecicie jakieś tyruły które ukazały się tylko na wiiU?
Pomijając gry nintendo i zombieU Smiling


RE: kilka pytan o WiiU - GobiPLX - 19-10-2015

Runbow: *click*

Meme Run: *click* TorllTorll


RE: kilka pytan o WiiU - kubex - 30-10-2015

Żeby nie tworzyć miliarda nowych tematów zapytam tutaj:
Rozważam kupno WiiU. Czy zadziała do podpięciu do monitora? Jeśli nie, to czy istnieje sposób żeby podpiąć je pod kineskopa (w to wątpię, ale warto pytać Winking )


RE: kilka pytan o WiiU - yamny - 30-10-2015

(30-10-2015, 20:51)kubex napisał(a): Żeby nie tworzyć miliarda nowych tematów zapytam tutaj:
Rozważam kupno WiiU. Czy zadziała do podpięciu do monitora? Jeśli nie, to czy istnieje sposób żeby podpiąć je pod kineskopa (w to wątpię, ale warto pytać Winking )

Jeśli ma wejście hdmi to bez problemu. W innym wypadku zawsze można coś skombinować, ale nie jest to warte zachodu.


RE: kilka pytan o WiiU - Ad-M - 31-10-2015

Jeśli twój kineskop ma wejście euro albo na czincze to nie widzę problemu. Trzeba tylko dokupić odpowiedni kabel. Do monitora można podłączyć również po dvi ale trzeba przejściówkę hdmi->DVI (można wtedy np. oddzielnie puścić dźwięk czinczami).


RE: kilka pytan o WiiU - voyaga - 27-11-2015

Podepne się pod ten temat.

Zwracam się z pewną zagwozdką, która męczy mnie w zasadzie od dzisiaj.
Zakupiłem używanego, podobno oryginalnego Pro Controllera na allegro.
Trafiła się dość dobra okazja, a mi akurat taki Pad bardzo się przyda, szczególnie teraz.
Wszystko ok, przyszła paczka, moje pierwsze zdziwienie, że brak kabla do ładowania.
I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie, czy mogę ładować pada jakimkolwiek kablem, który ma takie samo wejście do Pada (wygląda mi na coś w stlylu mini usb), a z drugiego końca USB i do podpiąć do konsoli?

Pytanie drugie, jest jakiś sposób na rozpozanie podróbki? Z tego co zauważyłem troche tego na allegro jest, nawet nowe sprzedają za 120zł z przesyłką z Chin.

Niestety nie miałem okazji mieć w rękach oryginalnego Pro Controllera z pewnego źródła (w ogóle nie miałem go jeszcze w rękach aż do dzisiaj), dlatego nie mam porównania co do jakości plastików. Ogólem mój pad wydaje się dosyć lekki, wszystkie oznaczenia i loga są, wyglądają też dobrze. Triggery (szczególnie lewy) troszeczke pozostawia do życzenia ale zakładam, że jest to od wyrobienia się kontrolera.

Prosiłbym o odpowiedź znawców tematu oraz użytkowników 100% oryginalnych kontrolerów lub tych, którzy posługują się zamiennikami.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi Smiling.

Pozdrawiam.


RE: kilka pytan o WiiU - Ad-M - 27-11-2015

Tu masz krótki artykuł po angielsku, pokazujący oryginał i podróbkę. http://wiiudaily.com/2013/06/beware-of-fake-wii-u-pro-controllers-on-amazon/ Dowolny kabel mini USB będzie pasował. Oryginalny sprzęt potrafi po pełnym naładowaniu działać przez tygodnie, podróbki często kilka godzin. Możesz zrobić zdjęcie pada w dobrej jakości?


RE: kilka pytan o WiiU - voyaga - 29-11-2015

(27-11-2015, 12:34)Ad-M napisał(a): Tu masz krótki artykuł po angielsku, pokazujący oryginał i podróbkę. http://wiiudaily.com/2013/06/beware-of-fake-wii-u-pro-controllers-on-amazon/ Dowolny kabel mini USB będzie pasował. Oryginalny sprzęt potrafi po pełnym naładowaniu działać przez tygodnie, podróbki często kilka godzin. Możesz zrobić zdjęcie pada w dobrej jakości?

Dziękuje bardzo za odpowiedź Smiling. Przejrzałem temat i mój kontroler wyglada troszke jak hybryda tych dwóch w artykule.
Z jednej strony martwi mnie ubogi tekst z tyłu kontrolera, gdzie jest naklejka, z drugiej strony krzyżak w moim kontolerze wydaje się bardzo zbliżony jak nie ten sam co na zdjęciu i w dotyku przypomina tego z Game Pada.
No tak, będzie pasował mini usb ale czy mogę takiego kabla użyć? Grinning
Myślę, że to sprawdzenie po ilości godzin działania jest dobrym pomysłem. Zna ktoś wartość jaką powinien działać Pro Controllera na jednym, pełnym ładowaniu? Kiedy go dostałem bateria była na wyczerpaniu, ale i tak pochodził jeszcze z dobrą godzinkę lub dwie. Spróbuje go podładować jakimś zamiennym kabelkiem i sprawdze jak trzyma się bateria.
Podsyłam fotki kontrolera, mam nadzieje, że uda się coś na nich wyłapać Smiling.