Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pad Xbox One S a PC - kompatybilność, etc. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/Forum-PC)
+--- Wątek: Pad Xbox One S a PC - kompatybilność, etc. (/Temat-Pad-Xbox-One-S-a-PC-kompatybilno%C5%9B%C4%87-etc)



Pad Xbox One S a PC - kompatybilność, etc. - Forte - 24-05-2017

Cześć i czołem wszystkim forumowiczom!  Happy_2

Od dłuższego czasu gram w PCtowe gry za pomocą oryginalnego DualShocka, podłączonego do USB za pomocą konwertera. Jednakże z czasem zaczęła drażnić mnie plątanina kabli, oraz fakt, że często muszę bawić się w konfigurowanie pada za pomocą emulatora (x360ce). Szukając wygodniejszego rozwiązania, oczywiście zwróciłem uwagę na kontrolery Xbox'owe.

Pad od X360 zdecydowanie mnie odpycha, głównie ze względu na triggery i paskudny krzyżak (lubię bijatyki i platformówki w 2D). Do tego trzeba mieć specjalną przejściówkę - a więc znowu kable. Nie jest to problem przy stacjonarce, ale jak wspominałem - używam laptopa więc chciałbym ograniczyć ilość podłączanych rzeczy do minimum.
Z kolei pady od Xbox One bardzo przypadły mi do gustu, konkretnie ten z III generacji, bo nie potrzeba do niego żadnego dongla i można podłączyć go do PCta poprzez Bluetooth.

A przynajmniej tyle informacji znalazłem w internetach. Jednakże mam kilka pytań, na które odpowiedzi nie uzyskałem i stąd prośba, żeby ktoś ogarnięty w temacie wyjaśnił mi parę rzeczy  Happy :


1. Czy wystarczy mieć Windows 10 z Anniversary Update i kontroler będzie z marszu działał? Czy potrzebne są konfiguracje aplikacji Xbox? Ogólnie chodzi mi o to, czy po podłączeniu i skonfigurowaniu urządzenia raz, będzie zawsze od razu wykrywany i gotowy do działania po włączeniu?

2. Jak prezentuje się kompatybilność co do gier, zwłaszcza tych większych produkcji? Wiem, że z padem od X360 współpracowało bardzo wiele tytułów, czy te starsze gry powiedzmy od 2006 roku będą ładnie współpracowały z kontrolerem XOne? Czy nowe gry są wspierane i wszystko działa elegancko i bez problemów? W internecie spotkałem się  co prawda z różnymi komentarzami, ale zdarzało się, że dotyczyły one padów z I i II gen. 

3. Jak prezentuje się czas pracy na bateriach? Pamiętam recenzje Archona w której mówił bodajże o 40 godzinach pracy, ale dotyczyło to starszych padów podłączanych bezpośrednio do konsoli. Warto inwestować w jakiś play & charge kit?

4. Ile takowych kontrolerów można podłączyć do 1 PC?

5. Jak to jest z rynkiem używanych padów? Domyślam się, że jeszcze nie udało im się stworzyć bootlegów? (Z PS3 była to prawdziwa plaga...). Ceny używek są raczej zachęcające (nawet do 60 zł różnicy), czy są więc jakieś szczególne rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy kupnie?

Na chwilę obecną, to tyle. Za odpowiedzi z góry dziękuję  Happy


RE: Pad Xbox One S a PC - kompatybilność, etc. - Banan - 24-05-2017

Prawie każda najnowsza gra jeśli wspiera pada od xboxa to właśnie jest to pad od xboxa one, a jeśli standardowo gra obsługuje ten od x360 to i tak wszystko działa wyśmienicie, mówię z własnego doświadczenia. Dla ścisłości używam czarnego pada xb1 po kablu.