Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jazz Jackrabbit 2 - Access violation - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/Forum-PC)
+--- Wątek: Jazz Jackrabbit 2 - Access violation (/Temat-Jazz-Jackrabbit-2-Access-violation)



Jazz Jackrabbit 2 - Access violation - Kuryozum - 03-12-2017

Cześć wszystkim

Tej gry nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, zwłaszcza osobom śledzącym aktywność arhneu. Niedawny debiut tej kultowej platformówki na platformie gog.com(oraz jej pojawienie się na tegorocznym gramytatywnie Grinning) jest idealną okazją aby raz jeszcze doświadczyć klimatu tego ponadczasowego dzieła. Niestety, po zakupie Jazza 2, gra nie włącza się. Na początku aplikacja wieszała się bezceremonialnie, bez żadnego komunikatu z błędem. Najbardziej oczywistą rzeczą którą mogłem zrobić było uruchomienie Jackrabbitta w trybie zgodności jako administrator. Ta czynność zmieniła oblicze problemu - po zawieszeniu się, system Windows powraca do pulpitu pokazując okienko z błędem "Acces violation". Poszperałem na początek w internecie, jednak problem wydaje się nie być zbyt częsty wśród reszty graczy, bo google znalazło jedynie 3 strony, na których ludzie zgłaszali podobne błędy.
Niemniej jednak sprawdziłem, czy któreś z zasugerowanych rozwiązań mogłoby pomóc rozwiązać mój problem. Najbardziej trafioną propozycją było uruchomienie gry z parametrem "-safe", wykorzystując funkcję "uruchom" systemu Windows. Aplikacja włączyła się w trybie okienkowym, odtworzyła pierwszą animację, która pokazuje logo "Epic megagames". Przez chwilę myślałem że pomogło, ale niestety nie - pojawił się komunikat z błędem "Program Jazz Jackrabbit 2 The Secret Files przestał działać". Inne solucje również nie rozwiązały tego problemu, między innymi ponowna instalacja gry. Próbowałem również włączyć Jazza w obydwu wersjach - The Secret Files oraz Christmas Chronicles, tak samo, bez skutku. Postanowiłem więc zwrócić się o pomoc do społeczności serwisu Arhn.eu. Poniżej zamieszczam log zapisywany przez program przy każdym uruchomieniu:    

Cytat:LOG: GRADE (Build 98-194W), Executable: E:\Jazz Jackrabbit 2\Jazz2.exe
LOG: Jazz Jackrabbit 2 version 1.24  

WIN: Running Microsoft Windows NT Service Pack 1 version 6.1, Build 7601
CPU: Intel Pentium II processor found
CPU: Processor Vendor ID 'GenuineIntel', Family 6, Model 10, Stepping 7
CPU: Processor Features BFEBFBFF (FPU, MMX)
VID: Checking for available video modes
VID:     DirectDraw v6.1.7600.16385 found
VID:     Video memory 2045540Kb (1Kb Free), AGP memory 3919416Kb (3919416Kb Free)
VID:     Direct3D found
NET: WinSock v2.2 "WinSock 2.0", Status: Running, Host: i7-2600
SND: Galaxy Music System v5.0a
SND: Detected DirectSound driver
---- Starting execution: invoke MainProg()


VID: Closing display (DirectDraw)
4 macro files found in current directory
Reading animation library
WIN: Jazz Jackrabbit 2 has caused an access violation at address 04CA7DD3h by attempting to ţ˙˙˙Qmütčmüt address 04CA7DD3h

Z góry dziękuję za każdą waszą propozycję i chęć pomocy.
Pozdrawiam!


RE: Jazz Jackrabbit 2 - Access violation - Kuryozum - 03-03-2018

Jeżeli ktoś ma podobny problem, znalazłem rozwiązanie, które sprawdziło się przynajmniej w moim przypadku.

1. Pobieramy instalator instalator Jazz Jackrabbit 2 The secret files i instalujemy; lepiej nie robić tego przez GOG Galaxy, tylko pobrać grę manualnie.
2. Pobieramy instalator Jazz Jackrabbit 2 The Christmas Chronicles i instalujemy w tym samym katalogu, w którym zainstalowaliśmy Jazz Jackrabbit 2 The secret files. Podobnie jak w poprzednim punkcie, pobieramy instalator ręcznie.
3. Wchodzimy na GOGu w swoją bibliotekę gier, wybieramy Jazz Jackrabbit 2 The secret files, następnie z pozycji "Game goodies" pobieramy "Jazz Jackrabbit 2 with JJ2+", po raz trzeci instalujemy grę w tym samy folderze w którym mamy Jazz Jackrabbit 2 The secret files.
4. Usuwamy w katalogu z grą jeden z plików: Xmas98.j2e lub Xmas99.j2e.

Grę uruchamiamy przez Jazz2.exe. W ten sposób mamy dostęp do poziomów z podstawowej wersji gry, poziomów z The secret files i The Christmas Chronicles oraz "Home-cooked levels" - poziomów stworzonych przez graczy.