Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[ART] TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: [ART] TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 (/Temat-Artyku%C5%82y-Zgoda-na-publikacj%C4%99-artyku%C5%82u-na-g%C5%82%C3%B3wnej-TOP-8-DODATK%C3%93W-DO-THE-SIMS-2)



TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Kubosz19a - 04-03-2018

TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2
Dodatki do The Sims 2 jak i do całej serii gier skupiają się na wybranej tematyce do każdego z osobna. Nie tylko mają na celu rozszerzanie możliwości danej części, ale urozmaicają rozgrywkę i dają więcej pola do popisu zarówno zwykłym graczom, dekoratorom i budowlańcom. Dziś zajmiemy się drugą część dzieła studia Maxis. Dodatki są w kolejności od najmniej do najbardziej ulubionych. Serdecznie zapraszam na zestawienie.

Miejsce 8 - Własny Biznes
Umówmy się. Trzeci z kolei dodatek do gry, a pierwszy w zestawieniu , nie zajmuje ostatniego miejsca bez powodu. Nie było to mi potrzebne. Prowadzenie biznesu jest według mnie trudne i mało opłacalne w porównaniu ze ścieżką kariery. Chociaż Origin dał nam pełną kolekcję Dwójki i dochodzi nowy świat - Lazurowa Promenada, to mimo tego dodatek z marca 2006 roku nie zasługuje nawet na 5 miejsce. Wielka szkoda.

Miejsce 7 - Zwierzaki
Tak, wiem. Teraz spłynie na mnie beczka ostrzejszej krytyki za to, że nie lubię Zwierzaków. Co prawda można stworzyć, lub zaadoptować pupila, zapisać go do pracy i tak dalej, ale z uwagi na to, że nie możemy nim pokierować, daję pakietowi ogromny minus. Także dodatek nie za bardzo skradł moje serce gracza.

Miejsce 6 - Podróże
Zbliżamy się do połowy zestawienia. A na nim 6 dodatek, który wprowadza możliwość podróżowania do trzech światów. Możemy zbierać pamiątki, zwiedzać plaże, ćwiczyć umiejętności i tym podobne. Po powrocie dostajemy korzyści. Ciekawe rozwiązanie. Oprócz tego możemy stawiać parcele nadmorskie. Myślę, że 6 miejsce jest dla niego w sam raz.

Miejsce 5 - Nocne Życie
Drugi dodatek wydany w trzecim kwartale 2005 roku wprowadza całkiem sporo ciekawych rzeczy takie jak kluby, samochody, wampiry, dwie nowe aspiracje - "Poszukiwanie przyjemności" i "Apetyt na smażony ser", oraz randki. Co do ostatniej rzeczy mamy na początku mało czasu, ale wraz ze wzrostem jej poziomu dostajemy go coraz więcej. Po ukąszeniu sima przez wampira nasz sim stanie się jednym z nich, ale po zakupie Wampirociliny D od (również w tym dodatku dodanej) Pani Zadeckiej, powrócimy do normalnego życia i już nie będziemy musieli kryć się przed słońcem. Pojawia się również przedmieście.

Miejsce 4 - Osiedlowe życie
Przyznam szczerze, że tuż za podium znajduje się dodatek dodający bloki mieszkalne, który nie z uwagi na to, że mnie nie kręci, ale nie dodaje on możliwości tworzenia apartamentów bez kodów. Bez tej wady to może Osiedlowe życie zajmowałoby Trzecie Miejsce.  Po za blokami pojawiają się także czarodzieje i świat Jaskinia, zwana także Doliną Pokrzyku.

Miejsce 3 - Cztery Pory roku

Cztery pory roku wprowadza pogodę, która jest zmienna. Od deszczu z piorunami, poprzez (często) śmiercionośny grad  po piękne białe płatki śniegu. Każda z pór roku trwa 5 dni i możemy ich kolejność zmienić do tego stopnia, że przez cały czas może trwać lato, lub też zima. Możemy także stworzyć szklarnię , dodatki do ogrodu, Simoroślę i... zjeżdżalnię do basenu. Wprowadzono także rangi w kilku kategoriach na przykład Wędkarstwie. Stworzono także okolicę Kwitnące Wzgórza. Dodatek ten zasługuje na brązowe miejsce podium.

Miejsce 2 - Czas Wolny

Co ciekawe Czas wolny dodaje kilka nowych ścieżek karier. Od baletnicy po agenta wywiadu. Oprócz tego można wybrać korzyści z aspiracji życiowej, które co jakiś czas będą przyznawane graczowi. Także w dodatku zostały zaimplementowane poziom hobby na danym punkcie, na przykład sporcie, czy grach. Stworzono nową okolicę - Dolinę Niezbędną. Według mnie ciekawy dodatek warty (jak wszystkie w zestawieniu) polecenia.

Miejsce 1 - Na Studiach


A na samym szczycie mój osobisty faworyt, pierwszy dodatek do The Sims 2, wydany w marcu 2005 roku. Oprócz tego, ze dodaje między innymi trzy nowe okolice studenckie, czy  nową grupę wiekową pojawiająca się tylko na studiach - młody dorosły, to z uwagi na chyba największą zawartość ze wszystkich dodatków sprawia, że opłacało się wydać wtedy sporo pieniędzy na owe rozszerzenie.

Mam nadzieję, że się Wam spodobało to moje osobiste zestawienie dodatków do The Sims 2. Dzięki, że wyczytaliście do końca i zapraszam do czytania moich następnych rzeczy na tym forum. Do zobaczenia.


RE: TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Kondor - 04-03-2018

Ciekawy wybór pierwszego miejsca, tego dodatku nigdy nie miałem a zawsze chciałem spróbować. A Zwierzaków też nigdy jakoś nie lubiłem, niby super ale całkiem ograniczony ten dodatek był jednak.
Witam na forum! Smiling


RE: TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Gorbex - 04-03-2018

A może zestawienie dodatków do pierwszych Simsów?


RE: TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Kubosz19a - 04-03-2018

(04-03-2018, 19:27)Gorbex napisał(a): A może zestawienie dodatków do pierwszych Simsów?

Na pewno będzie za niedługo Smiling


RE: TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - UzbrojonyStefan - 05-03-2018

Chętnie bym zobaczył najlepsze dodatki do najnowszych simsów.  Smiling


RE: TOP 8 DODATKÓW DO THE SIMS 2 - Gorbex - 05-03-2018

(05-03-2018, 14:20)UzbrojonyStefan napisał(a): Chętnie bym zobaczył najlepsze dodatki do najnowszych simsów.  Smiling
Jak oglądam materiały LGRa to chyba nie warto