Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
W co ostatnio graliście? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: W co ostatnio graliście? (/Temat-W-co-ostatnio-grali%C5%9Bcie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: W co ostatnio graliście? - may - 05-06-2013

Far Cry 3 Blood Dragon - 100% Grinning


RE: W co ostatnio graliście? - Wiklu - 07-06-2013

Ponownie przeszedłem sobie pierwsze Fable tym razem jako "ten zły dzieciak" i powoli zabieram się za drugą część;]


RE: W co ostatnio graliście? - gtaman - 07-06-2013

Ostatnio grałem w Awesomenauts , kupioną w Humble Bundle . Powiem tak , za parę dni mam kolokwium , a przez tą grę za nic nie mogę się zmusić do nauki Smiling
Gra jest typu MOBA , czyli sterujemy postaciami , drony się spawnują , wieżyczki , ulepszenia itp.
Plusem , przynajmniej dla mnie , jest fajna grafika 2D , w stylu platformówek . Postacie też mają fajny design i wspólnie się uzupełniają . Fajnie też z botami zrobili , bo nawet gdy gracz podczas meczu się rozłączy , jego miejsce zajmuje bot . Chwilę później ten bot może zostać zastąpiony przez innego gracza , z zupełnie inną postacią .
Ogólnie jeśli ktoś lubi gry tego typu i chce przeznaczyć swój wolny czas na coś mało konstruktywnego , to polecam tę grę .


RE: W co ostatnio graliście? - FrasicaPL - 08-06-2013

A ja ostatnio przeszedłem halo 4 mimo iż na początku nie spodobało mi się fabuła nudziła mnie i przelatywała przeze mnie jak waitr to tak po przejsciu połowie gry naprawde zaczołem przeżywać wszystkie wydarzenia i historie Master Chefa doznalem teo szczegulnie w końcuwce gry i tak na marginesie polecam ją każdemu osadaczowi 360-tki.
360 Has No Game


RE: W co ostatnio graliście? - Ulquiorra - 10-06-2013

Sleeping Dogs

+ Przyzwoita Grafika, posiada najładniejsze odbicia w mokrej ulicy jakie widziałem w grach.
+ Prowadzenie pojazdów jest bardzo przyjemne, można by po prostu jeździć dla frajdy.
+ Realistyczny fakt iż główny bohater nie chowa wielkich broni do "magicznej kieszonki".
+ Duży nacisk przyłożony na ręczne bijatyki z wykorzystaniem elementów otoczenia.

- Fabuła dość krótka jak na taką piaskownice "ala GTA", dosłownie wydaje się jakby twórcy musieli ją uciąć gdzieś w środku pod naciskiem wydawcy.
- Opowiadanie w grze jest średnie nawet można by powiedzieć że słabe.


RE: W co ostatnio graliście? - Wolferek - 10-06-2013

Grałem i wciąż gram w Starcrafta i Diablo, polecam na dłuższą metę


RE: W co ostatnio graliście? - vxzcT118 - 12-06-2013

Ostatnio grałem w Dark Souls. Trudne ale bardzo satysfakcjonujące .


RE: W co ostatnio graliście? - Doktor Wiosna - 13-06-2013

Prince of Persia 2008 na PC. Na początku gra mnie oczarowała. Przepiękna grafika, wartka akcja i ciekawi bohaterowie. I te animacje! Czysta przyjemność oglądać to, jak Książę wspina się po kolumnie, by następnie przeskoczyć na ścianę i chwycić się rosnących na niej pnączy. Elika wskakuje mu na plecy, później zręcznie z nich schodzi, gdy nasz bohater zamierza się na bieg po ścianie. Walki, widowiskowe i filmowe. Mnóstwo skoków, przewrotów, uderzeń... i QTE. Zbieranie ziaren światła porozrzucanych po krainie, szukanie ich po wszystkich zakamarkach. Gra idealna. Wybitna. Przez trzy godziny. Później uświadomiłem sobie, że skakanie po ścianach nie wymaga prawie żadnego wyczucia momentu, że nie mam pełnej kontroli nad Księciem podczas walk, które są zresztą jednym wielkim QTE rozgrywanym za każdym razem tak samo i z tym samym przeciwnikiem i których nie da się przegrać. I że zbieranie świetlików nie wiąże się z szukaniem i odkrywaniem zakamarków, tylko z podążaniem za ścieżką ku kolejnemu poziomowi. I że gra jest powtarzalna jak (ten tekst) diabli, bo poza bieganiem po ścianach i okazjonalnym udawaniu, że się macha mieczem, nie ma tu nic do roboty. I że tu prawie nie ma fabuły. Jest tylko obserwowanie podrywania Księżniczki przez Księcia. Postacie są ciekawe i polubiłem je, ale są tylko dwie. Mamy jakichś złych w tle, ale oni tylko charczą, albo rzucają tekstami o potędze Ciemnej Strony Mocy. Eh. A miało być tak pięknie. Właściwie to jedyną naprawdę istotną wadą tej gry jest nieistniejący poziom trudności. To interaktywny film. Gdyby tylko gra wymagała jako takiego wysilenia palców, byłbym zachwycony. Nie wymaga jednak. I teraz, po ukończeniu jednej czwartej prinsa, zastanawiam się, czy to kontynuować...


RE: W co ostatnio graliście? - Navari - 15-06-2013

Ja przechodzę drugi raz Max Payne 3 po równym roku (Kupowałem 1 czerwca, jedyna sztuka na PC z magazynu "Euro" u mnie. Za to wersje X360 i PS3 stały bez nabywców [Co do MP3 - Bullet Time!])
Jeszcze pogrywam w Remember Me i BF3m


RE: W co ostatnio graliście? - Grander - 02-07-2013

Mnie ostatnio wciągnęła mnie seria Sacred i czasami powracam do You are Empty.
Obie serie świetne i pewnie pociągną na każdym kompie.


RE: W co ostatnio graliście? - Sereqq - 02-07-2013

U mnie ostatnio po raz kolejny Gothic II,tym razem pierwszy raz grałem paladynem.Chyba najgorsza wg.mnie droga.


W co ostatnio graliście? - Ra-V88 - 03-07-2013

Ja ostatnio cisnę Kingdoms of Amalur, miodna gierka, szkoda, że trochę niedoceniona.


RE: W co ostatnio graliście? - dredu71 - 04-07-2013

ja przez natłok nauki w nic nie grałem przez ostatnie 2 miesiące, ale ostatnia gra w jaką grałem to final fantasy XIII-2, a teraz jak sesja się skończyła męczę demo mirrors edge dopóki nie kupie pełnej wersji Grinning


RE: W co ostatnio graliście? - guy_fawkes - 05-07-2013

Od czasu ostatniego posta udało mi się przejść kilka gier:

Assassin's Creed II - ta gra to dla mnie swego rodzaju paradoks. Ilekroć myślę o jedynce wiem, że drugiej gry z tak unikatowym, świetnym klimatem w serii już nie będzie, po czym wsiąkam bez reszty w renesansową Italię. Atmosfera jest co prawda zupełnie inna, ale wykreowana i wykorzystana po mistrzowsku. Już sam fakt, że tym razem przodka Desmonda poznajemy znacznie lepiej, od samych jego narodzin (to dopiero był szok na moment premiery!) przez młodzieńcze uganianie się za panienkami po zostanie asasynem. Ten motyw akurat trochę kuleje, bo Ezio praktycznie wystarczy założyć pancerz, by z miejsca stać się obiecującym skrytobójcą. Głupot jest więcej - np. chłopaka w ogóle nie dziwi posiadanie Orlego Wzroku, zaś przez kilkanaście minut ganiamy z samym ukrytym ostrzem, bo scenarzyści nie pozwolili podnieść jakiegokolwiek majchra należącego do poległego wroga, choć potem dowiadujemy się, że to jedna z podstawowych nowości wprowadzonych przez sequel. Te wady jednak zdecydowanie bledną w starciu z gameplayem, praktycznie pozbawionym wad oryginału - już nie jest tak schematycznie, Ezio ma znacznie większy arsenał, a przede wszystkim - misje nareszcie wymagają zachowania dyskrecji, zaś świat gry oferuje znacznie więcej, obojętnie czy bierzemy pod uwagę wyłącznie zadania, czy encyklopedię. Nie ma się co dziwić, że wielu ludzi uznaje AC II za sequel idealny.

Dear Esther - o tej "grze" powiedziano już chyba wszystko i praktycznie zawsze wymienia się ją jako przykład w wywodach przedstawiających gry jako nową formę sztuki. I rzeczywiście Dear Esther nie ma najmniejszego zamiaru ułatwiać jej zrozumienia odbiorcy - narrator często lawiruje pomiędzy różnymi wątkami, posługując się przy tym wieloma przenośniami (wielki dzięki dla ekipy Iron Squad za spolszczenie), a na dodatek w kolejnym podejściu pominie pewne kwestie, zaś poruszy inne, czasem w inny sposób. Zrobiono to tak dobrze, że wielu ludzi nabrało się nawet na zakończenie, uznając je za... błąd techniczny. Produkcja oferuje niesamowity klimat, budowany także za sprawą genialnego soundtracku, do znalezienia na Spotify, jeśli ktoś nie ma gry bądź nie kupił jej w Humble Indie Bundle. Gameplay z pewnością odstraszy amatorów czystej rozrywki niczym Teatr Telewizji - cała rozgrywka polega na eksploracji wyspy, pieczołowicie wykonanej z ogromną dbałością o detale, klimatycznej, a jednocześnie pustej (czy aby na pewno...?) i przygnębiającej. To unikatowa, króciutka etiuda pokazująca, że gra może skłaniać do refleksji. Kto wie, czy gry nie staną z biegiem czasu nowym środkiem wyrazu dla całych setek przyszłych artystów.

Bad Bots - kolejny platformowy indyk traktujący o ratowaniu ludzkości. Przewidywalna fabuła, prosta grafika (dzięki czemu gra zajmuje niecałe 30 MB!) i setki zbuntowanych robotów do rzezania. Do przejścia w kilka godzin i szybkiego zapomnienia, taki growy fast food.

Magrunner: Dark Pulse - na pozór kolejny klon rewelacyjnego Portala, na dodatek zachowujący wiele jego elementów (znikające kostki, loadingi przed każdym nowym pomieszczeniem itd.). Od dzieła Valve odróżnia go... wykorzystanie mitologii stworzonej przez Lovecrafta, dzięki czemu autorzy określili swą produkcję mianem "cthulpunku". W skrócie: w przyszłości zostanie wynaleziona technologia pozwalająca na eksplorację kosmosu, zaś jej przetestowaniem zajmą się Magrunnerzy - ochotnicy, stający przed dziesiątkiem wyzwań zmuszających do kreatywnego myślenia, a gdzieś tam po drodze pojawiają się Wielcy Przedwieczni. Szczerze mówiąc nic z tego nie trzyma się kupy i lepiej zapomnieć o fabule, skupiając się na zagadkach, polegających na magnetyzmie prowadzącym do wzajemnego odpychania/przyciągania obiektów. Ten prosty motyw wyżyłowano do granic możliwości projektując znakomite łamigłówki, ale niestety gdzieś tak od połowy gry mechanika już się nie rozwija, choć wcześniej pada obietnica upgrade'ów urządzenia głównego bohatera. To, co miało odróżnić Magrunner: Dark Pulse od Portala, miało się sprowadzać do gorączkowego kombinowania w obliczu zagrożenia, niestety takich sytuacji jest ledwo kilka, zaś ostatnia potyczka uśpi nawet pomimo kilku wypitych kaw. Był potencjał, ale po raz kolejny go nie wykorzystano należycie. Tak czy siak polecam amatorom gier logicznych zbliżonych do Portala. Za niedługo powinno stanieć do kilku ojro (już teraz można kupić niestety tylko cyfrową wersję za ok. 50 zł), a co więcej jest nieźle, kinowo spolszczone i bardzo ładnie się prezentuje dzięki UE3 - początkowo można nawet uwierzyć, że to Source.

Z kolei obecnie gram w:
Assassin's Creed: Revelations - pamiętam, gdy po pierwszej zapowiedzi tej odsłony westchnąłem z rozczarowania: "ech, znowu Ezio...?". Na Brotherhooda za sprawą zakończenia dwójki miałem olbrzymie ciśnienie, więc kupiłem go niedługo po premierze, ale Revelations jakoś nie potrafiło mnie zmotywować do zakupu bez czekania na znaczące obniżki. Stanęło na tym, że dostałem w prezencie kolekcjonerkę w momencie, gdy wszyscy ekscytują się Black Flag. Początek jakoś niespecjalnie do mnie przemówił, ale gdy już przypomniałem sobie co i jak, spodobało mi się włóczenie po Konstantynopolu. To świetne, wielokulturowe miasto, choć po 20 h gry nadal nie potrafię wskazać na podstawie charakterystycznych miejsc, gdzie się znajduję - a z tym w poprzednich nie miałem problemu. Być może wynika to egzotyki metropolii. Tak czy siak autorzy po raz kolejny wprowadzili nowe elementy do rozgrywki - hak (już opatrzony w różnych grach) to przyjemny dodatek, ale obrony kryjówek prezentują się tak sobie. Natomiast bardzo mi się podoba sposób, w jaki oddano wiek Ezio - porusza się nieco wolniej, niż kiedyś, mniej sprężyście, ale za to każdy jego ruch jest morderczy. Świetny jest również patent z różnego rodzaju petardami, choć póki co nie uświadczyłem faktycznej potrzeby ich używania poza misjami od ich konstruktora. Mam jednak spore obiekcje do dwóch rzeczy:
1. po 20 h zabawy mam już odblokowany/wykupiony niemal cały Konstantynopol, obsadzone mistrzami wszystkie kryjówki, bodaj najlepszą zbroję i miecz, a tymczasem... dopiero dobiłem do 3. sekwencji głównego wątku fabularnego, co oznacza, że teraz nie będę już mieć właściwie niewiele do roboty poza nim. Czy tak powinno być? Wygląda to trochę kuriozalnie, gdy mając monstrualny pasek zdrowia zaglądam do kowala, a tam są dostępne wyłącznie elementy podstawowego pancerza? W poprzednikach trzeba się było nieźle napocić, by otrzymać najlepszy rynsztunek.
2. Nie wiem jak wyglądają kolejne, ale pierwsza sekwencja w skórze Altaira to żal absolutny - bezsensowna młócka, zero dawnego klimatu, zaś nieco inne postacie asasyna i jego mistrza (czy tylko mnie się wydaje, że mają zaburzone proporcje...?) sprawiają, że gdybym dostał całą taką jedynkę, nie tknąłbym kijem następnych części. Do tego dochodzą głosy postaci - to chyba pierwszy raz, kiedy uważam, że... polskie były lepsze. Naprawdę. Kopczyński i Olbrychski dodali swym bohaterom odpowiedniej godności, natomiast to, co usłyszałem tutaj, po prostu mnie odrzuciło.
Mam nadzieję, że później będzie już lepiej, a zakończenie Revelations okaże się faktycznie tak dobre, jak mi zachwalał kumpel.

To The Moon - godzina na liczniku i już odcisnęła na mnie emocjonalne piętno. To faktycznie unikatowa produkcja, bardzo ciepła, pełna humoru, a jednocześnie przejmująca i smutna, przeznaczona tylko dla dojrzałych odbiorców. Jej prosta grafika w żaden sposób nie umniejsza wielkości przekazu - czy umierający człowiek zasługuje na spełnienie swych marzeń? Czy przeżył kilkadziesiąt lat godnie? Wątek staruszka na łożu śmierci jest pełen tajemnic, a co najciekawsze - odkrywa się je... cofając w przeszłość. Coś czuję, że po zobaczeniu napisów końcowych nigdy o tej grze nie zapomnę.


RE: W co ostatnio graliście? - Drakon - 06-07-2013

Ja ostatnio w red dead redemption i saints row 3.


RE: W co ostatnio graliście? - WorriorThe - 07-07-2013

Fifa 13 Grinning


RE: W co ostatnio graliście? - malod - 07-07-2013

A ja ostatnio odkopałem Gothic 1. Nie do wiary. Gra jest cały czas grywalna a przecież dziś są takie RPG jak TES 5


RE: W co ostatnio graliście? - Wojtex28 - 13-07-2013

Ostatnio udało mi się zagrać w Sniper Ghost Warrior 2 i gierka jest naprawdę przyzwoita! Nie wiem za co tak strasznie ją zjechali, po przejściu ( no bądź co bądź słabego...) Singla, przysiadłem do multi i gra się naprawdę przyjemnie, dużo ludzi, ciekawe bronie, a myślałem, że gra będzie wielką porażką... Może za 50 zł się nie opłaca, ale nawet teraz można ją zdobyć za 20 zł na Steam Smiling Polecam!!!


RE: W co ostatnio graliście? - SebastianL92 - 13-07-2013

Saints Row 2 na PC. Myślałem, że bardziej niż GTA IV / DMC 3 / Sonic Generation (ten ostatni nie współpracuje w ogóle z kartami graficznymi w laptopach) nie da się spierdzielić porta. Myliłem się. Uczymy się całe życie. Jest o tyle gorzej, że SR2 na PC nie było prawie w ogóle wspierane przez developera, więc wszystkie (działające) fixy są twórczością fanów. Gra sama w sobie raczej niczego nie urywa, od takie luzackie GTA, z taką różnicą, że gorsze pod prawie każdym względem. Mechanika imho pozostawia wiele do życzenia, inteligencja kompanów w trakcie misji przytłacza, policjantów zresztą też, wydaje mi się, że mam również jakieś problemy z dźwiękiem. Po tych wszystkich fixach i patchach wygląda już znacznie lepiej, niż przy ustawieniach domyślnych ale to tylko kwestia wizualna. Nie spodziewałem się niewiadomo czego, ale więcej niż to co dostałem.


RE: W co ostatnio graliście? - Rewol - 14-07-2013

Ja ostatnio rzuciłem się na One Piece Unlimited Cruise SP na 3DS. Dla fanów anime pozycja obowiązkowa. Mnóstwo postaci, ciekawe zdolności, spora różnorodność. Szkoda tylko, że elementy platformowe potraktowane tak po macoszemu, że aż to boli.


RE: W co ostatnio graliście? - Zilla - 18-07-2013

The Last of Us - w swoim życiu grałem naprawdę w wiele świetnych gier, wiele gier które mnie wciągały grywalnością, wiele gier które stawiałem wyżej od innych przez fantastyczny gameplay, wiele gier które lubiłem szarpać dlatego bo efektownie można było komuś łeb urwać ale po raz pierwszy, grając w TLoU, nie chcę by się gra kończyła. Chcę oglądać Ellie i Joela non stop. Nie skonczyłem jeszcze tego tytułu ale mam nadzieję że do końca jeszcze daleko. Nie wyobrażam sobie że ktoś w to nie zagra.


RE: W co ostatnio graliście? - Steve_Dogs - 19-07-2013

Ja ostatnio ogrywam swoim leniwym tempem(czyt. pograłbym ale mi się nie chce, a jak już usiąde to cały dzień) 4 nowo kupione gierki w wyprzedaży na Steamie:
-Chantelise
-Fortune Summoners Secret of Elemental Stone
-Recettear An Item Shop's Tale
-Coniclysm
Jeśli ktoś lubuje się w czymś na kształt jrpga to polecam 3 pierwsze, natomiast 4 pozycja to już dość abstrakcyjny tps, polecam na zabicie czasu. Smiling


RE: W co ostatnio graliście? - GiNTTeR - 01-08-2013

Ja tam teraz to gram ciągle w fife 13 i najlepsze gry z pegasusa Grinning


RE: W co ostatnio graliście? - Zilla - 01-08-2013

Nadrabiam zaległości bo na tapcie:

-Max Payne 3 (PS3)
-Crash Bandicoot 4: Wrath of Cortex (PS2)
-Nightmare Creatures (PSX)

Tylko na Xbox bieda :/


RE: W co ostatnio graliście? - Anita "Nita" Zakrzewska - 02-08-2013

The Sims, The Sims 2 i 3. Obecnie z niecierpliwością czekam na czwartą generację The Sims Grinning