Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Forza Motorsport cała seria - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Microsoft (https://forum.arhn.eu/Forum-Microsoft)
+--- Wątek: Forza Motorsport cała seria (/Temat-Forza-Motorsport-ca%C5%82a-seria)



Forza Motorsport cała seria - bambek220 - 31-01-2013

Chciałem się dowiedzieć co wy sądzicie o danej serii i czy warto kupić jej najnowsze jak i starsze odsłony tej gierki. Ja na przykład lubię gry wyścigowe i darzę serię szacunkiem ale jeszcze chciałem się dowiedzieć czy warto według was kupić odsłonę Horizon (jak i inne częsci) w zwykłej lub limitowanej edycji.


RE: Forza Motorsport cała seria - bleub - 31-01-2013

Forzę 4 mogę polecić z całego serca, bo jej zręcznościowo-symulacyjny model jazdy powinien podejść każdemu, a ogrom samochodów i tras oraz oprawa graficzna dopełniają całości tworząc naprawdę świetną grę traktującą o motoryzacji. Najnowsza odsłona, Horizon, podchodzi do tematu w bardziej festiwalowy sposób że tak to ujmę, sam model jazdy również jest dużo bardziej zręcznościowy. Osobiście darzę głębokim uczuciem części 2,3 i 4 które ogrywałem swego czasu na X360, do Horizona jednak nie mogę się przemóc właśnie ze względu na ten uproszczony model jazdy i poniekąd zaprzepaszczoną szansę na godnego, duchowego spadkobiercę Test Drive Unlimited (Heart).
Edycje kolekcjonerskie? MS leci w kulki i rząda coraz większych pieniążków za coraz to uboższe edycje specjalne Forzy, trójka przykładowo zawierała pendrive i brelok, czwórka artbook i steelbook, przy czym wyceniono obie na premierę na ~200zł, teraz natomiast steelbook i parę DLC do Horizona nazwano szumnie "limitowaną edycją kolekcjonerską" i zawołano sobie 300zł, co jest rozbojem w biały dzień. Obecnie można już tą limitkę dostać w graniach 250zł, dalej jednak to kwota dużo za wysoka w porównaniu do zawartości tego wydania, polecam więc poczekać jeszcze trochę i jeżeli na tym tytule naprawdę Ci zależy, polować na używkę Horizona na allegro. Jej ceny spadają dużo szybciej aniżeli Forzy 4 w analogicznym okresie (co poniekąd świadczy też o jakości i life-time Horizona (jej wymaksowanie nie zajmuje więcej niż 30h)) i już niedługo będzie można dostać ją nawet za 70zł.


RE: Forza Motorsport cała seria - bambek220 - 31-01-2013

Ogólnie dzięki wielkie za radę bo właśnie mam obawy co do Horizona a jest dość drogi ja sam posiadam 3 wersje serii a w forze 4 gram na pożyczonej płycie i nie wiem czy kupić sobie 4 czy Horizona bo w 4 akurat model jazdy jest dla mnie bardzo fajny jak i sama gra a w Horizona nie grałem wiec myśle nad 1 z 2 lub jak sam napisałeś używki chociażby Horizona a nowki 4 bo ceny nowych obu wersji są podobne a nie chce wydać multum pieniędzy na podobne gry


RE: Forza Motorsport cała seria - bleub - 31-01-2013

Radzę Ci ściągnąć demko Horizona z XBL i samemu organoleptyczkie doświadczyć oferowanego przez nią modelu jazdy. Dla mnie jest to krok wstecz porównując go do tego z FM4, Tobie jednak być może przypadnie do gustu (2 moich znajomych, równie mocno co ja zakochanych w serii Forza, przyjęło Horizona bardzo ciepło).