Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Gry używane czy nowe? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Microsoft (https://forum.arhn.eu/Forum-Microsoft)
+--- Wątek: Gry używane czy nowe? (/Temat-Gry-u%C5%BCywane-czy-nowe)

Strony: 1 2


Gry używane czy nowe? - Sevcio - 08-02-2013

Siemano. Jakie kupujecie gry na xboxa 360? Nówki, czy raczej używane?
Ja osobiście wszystkie mam nowe, coś koło 12 tytułów, nie chce mi się dokładnie liczyć. I tak przeliczając siano które na nie wydałem, miałbym za to trzy nowe xboxy slimy 4gb...
Nie ma co ukrywać, że to w chuj siana, za parę tytułów i ostatnio (dzięki targom rupieci Winking), zastanawiam się właśnie nad kupowaniem używek.
Jeśli kupujecie używane, to jak to się ma? Kupujecie w lombardach/komisach, czy raczej allegro, itd.? Wtrafiliście kiedyś na jakąś uszkodzoną grę? Czyli, porysowaną na tyle, że nie dało się grać.


RE: Gry używane czy nowe? - FrasicaPL - 10-02-2013

Ja czasami kupuje używane gry, nie napotkałem sie na jakąś uszkodzoną żeby się graś nie dało, osobiście polecam serwis gametrade.pl można się wymieniać ,sprzedawać oraz kupować gry na pc i konsole Me Gusta


RE: Gry używane czy nowe? - HotFruit - 10-02-2013

Ja osobiście preferuje gry nowe, jednak gdy nie mam kasy tymi używanymi które są w idealnym stanie nie pogardzę. Jest tu jeszcze kwestia tego ,że niektóre tytuły mają różnego rodzaju online pass'y czy też jakieś darmowe DLC na które kod jest jedno razowy i w większości używanych gier jest on już po prostu zużyty. Dla mnie używane gry to jak jedzenie po kimś kotleta.


RE: Gry używane czy nowe? - Amper - 10-02-2013

Ja osobiście preferuje nówki, szczególnie że ostatni kupuje mało gier, więc raz na jakiś czas można się na nówkę skusić Grinning


RE: Gry używane czy nowe? - Czarkoman - 10-02-2013

Na PC odpada, ale na konsole nie jest to zły pomysł. W większych miastach często są jakieś komisy, w których można obejrzeć płytę i ewentualnie zwrócić. Niestety u mnie już nie ma i zdążyłem tylko kupić CoD MW 2 i jestem z tego zakupu zadowolony.


RE: Gry używane czy nowe? - Crix Doomsday - 11-02-2013

Wiadomo - lepsze nówki. Jednak co jeśli w sklepie nie dostaniemy już danej gry? W takim wypadku trzeba szukać jakiejś używki. Jak jest w idealnym stanie to super.
Odnośnie starych gier. Jeśli zależy ci na posianiu egzemplarza gry to trzeba kupić używkę. Tutaj najlepiej jest posprawdzać oferty, ceny i przede wszystkim stan egzemplarza. Prosić o zdjęcia - nie ma co się bać, a można uniknąć bardzo nieprzyjemnego zaskoczenia. Jeśli komuś faktycznie zależy na sprzedaży to ze zdjęciami nie będzie problemu. Czasem jednak warto zagrać vabank i zaryzykować - ale tylko czasem Grinning


RE: Gry używane czy nowe? - pojler - 11-02-2013

Ja używane kupuje tylko wtedy jak nie można dostać w sklepach porządanego tytułu


RE: Gry używane czy nowe? - aspazar - 11-02-2013

Najlepiej kupować nowe gry po premirze gdyż każdy gracz wie czy dany się podoba.Co do używnych gier najlepiej kupować takie które mają tylko singiel player.


RE: Gry używane czy nowe? - bleub - 11-02-2013

Na PC obecnie praktycznie niemożliwe jest kupowanie używanych kopii gier, w grę wchodzą więc tylko nówki. Jeżeli bardzo dany tytuł mnie pociąga to jestem w stanie wydać te 100-120zł za jak najszybszą możliwość zagrania w niego, zazwyczaj jednak czekam te 3-5 tygodni po premierze i kupuję na przecenie za 40-60zł.
Co innego z graniem na konsoli - tutaj preferuję kopie używane. W kieszeni zostaje mnóstwo $$$$$, da się również wynaleźć oferty gier w stanie niemal idealnym, zazwyczaj po jednym, szybkim przejściu przez poprzedniego właściciela. Jestem raczej typem singlowca więc za ewentualnymi online passami nie lamentuję, zawsze można też takowy dokupić później, po gruntownym poznaniu singla i chęci na jeszcze więcej.


RE: Gry używane czy nowe? - freedom_152 - 12-02-2013

Używane gry mają bardzo często porysowaną płytę tak, że nie da się jej odczytać. Więc gry to tylko nowe. Lepiej zainwestować, niż wyrzucić w błoto.


RE: Gry używane czy nowe? - spider04 - 12-02-2013

Ja kupuje tylko używane. Praktycznie nie różnią się od nowych a sa zdecydowanie tansze. Kupuje je w specjalnym sklepie ktory glownie zajmuje sie sprzedarza takich gier tylko robie to w ten sposob ze daje im stara gre i biore nowa za 20zl bardzo sie to oplaca a i tak skoro sie przeszlo gre to nie ma sensu jej dalej trzymac. Jedyny minus to to ze czasem plytki sa troche porysowane ale to nie wazne bo i tak single jak i multi dzaia. Ogolnie to wlasnie polacam ci uzywane.


RE: Gry używane czy nowe? - Crix Doomsday - 12-02-2013

@UP
Nie ma sensu jej dalej trzymać? Powiedz to ludziom kochają swoją kolekcję gier. Grinning
A co jeśli najdzie cię ochota na zagranie jeszcze raz w jakiś tytuł? Metoda może i dobra jeśli nie chce się wydawać pieniędzy, ale ma sporo minusów.


RE: Gry używane czy nowe? - spider04 - 13-02-2013

Cóż wszystko ma swoje minusy ale mi taka metoda odpowiada. A przynajmniej sporo zaoszczędze.


RE: Gry używane czy nowe? - Dragon_ice - 18-02-2013

Ja oczywiście kupuję nawet dość często gry używane, ale przede wszystkim decydując się na dany tytuł, sprawdzam czy istnieje w nim jakaś funkcjonalność kodu zabezpieczającego (nieszczęsne online pass-y) który po prostu blokuję nam większość funkcji internetowych, między innymi rozgrywkę sieciową. Jest to po prostu moim zdaniem bardzo nieopłacalne, chyba że mamy dostęp do oddzielnego dokupienia kodu, lub po prostu nie zależy nam na trybie online. Jeśli określona gra waha się cenowo 50-80 zł to raczej staram się kupować nowe egzemplarze. Mówiąc o drodze kupna, to polecam serwis aukcyjny allegro, znajdziemy tam większość komisów z używkami (najlepiej wybrać ten który wystawia paragon), które dodatkowo oferują nam 7 dniową gwarancję, zawsze to coś, chociaż mi osobiście nigdy nie zdarzyło się zamówić jakiejś wadliwej płyty :P


RE: Gry używane czy nowe? - KacpiPS2 - 18-02-2013

Jak kupujesz w internecie grę np na allegro to nie kupuj używek bo raz kupiłem na ps2 i była tak porysowana że nie działa, używane gry jak najbardziej się opłaca ale np w lombardach czy sklepach gdzie możesz płytę zobaczyć, a gość jak skupuje to sprawdza czy działają. Pozdrawiam.


RE: Gry używane czy nowe? - Dymek - 22-02-2013

Osobiście kupuje i używki i nówki. Jeżeli wychodzi jakaś gra a Ja chcę w nią bardzo zagrać to raczej nie czekam tylko idę i kupuje. Używki kupuje jak gra jest trochę starsza i szkoda mi na nią wydać te 200 zł skoro używaną mogę dorwać za połowę tej ceny.


RE: Gry używane czy nowe? - patrolen500 - 23-02-2013

Najlepiej nówki, ale ja też mam dużo używek które są bardzo zadbane i mniej kosztują.



RE: Gry używane czy nowe? - KamikadzePro - 23-02-2013

Więc zależy od tego jakie są edycje Smiling Jeśli są typu : Specjalne, Kolekcjonerskie , Limitowane - to oczywiście nowe . A jeśli wersja zwykła to można kupić używaną Winking


RE: Gry używane czy nowe? - Zilla - 28-02-2013

Raczej używane, no chyba że pojawia się premiera czegoś na co czekam strasznie to nówka sztuka. Tak było w przypadku serii Resident Evil. Ale ogólnie zaopatruje się w gry, na Warszawskiej giełdzie na ogól lub alledrogo.


RE: Gry używane czy nowe? - saleandria - 01-03-2013

Preferuje nowki poniewaz wychodzi to na ogol lepiej. Mozna kupic kota w worku i pozniej pluc sobie w twarz..


RE: Gry używane czy nowe? - kom1110 - 02-03-2013

Ja czasami kupuje używki i nigdy nie spotkałem się z zarysowaną płytą


RE: Gry używane czy nowe? - smoke - 11-03-2013

Większość to wymieniam, bądź taniej kupuję używki, przerabiać nie chcę, to wolę chociaż kupić taniej Smiling


RE: Gry używane czy nowe? - FireStorm - 23-03-2013

Jak ktoś wyżej powiedział - wiadomo, nówki lepsze. Jednakże za bardzo przyzwyczaiłem się do pecetowego kupowania poniżej 50zł (co najmniej połowa mojej kolekcji to gry, których cena nie przekroczyła 20zł. Oczywiście, mam na myśli tytuły nowe), żebym teraz wydał 200zł na premierową grę konsolową. Nawet kupowanie trochę starszych tytułów za 70zł niezbyt mi się widzi, dlatego preferuję używane tytuły. Wcześniej dokładnie wszystko sprawdzam (zdjęcia, opis, sprzedawcę), więc, jak na razie, wszystkie transakcje były szczęśliwe. Do zakupów preferuje allegro.pl oraz gametrade.pl. Czasami też na ultimie znajdują się ciekawe promocje, jak np. kolekcjonerska edycja Halo: Reach (ta z figurką) za 190zł. Warto sprawdzać też mniej znane sklepy, bo często wiele gier im się wala po magazynie i chcą się ich za wszelką cenę pozbyć.


RE: Gry używane czy nowe? - piosso7 - 28-03-2013

Zależy od tego o jaką grę chodzi. Jeśli mamy zamiar zagrać wyłącznie w singla lub gra nie wymaga kodu to zdecydowanie używane. Ale jeśli chodzi o tryb multi to wolę zainwestować w nową i zaoszczędzić sobie nerwów ze zbanowanymi CD-Key'ami.


RE: Gry używane czy nowe? - Joda24 - 06-05-2013

Używane

Użytkownik został zbanowany za zaśmiecenie forum tego typu postami
~bleub