Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pokédziałki - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Interakcje (https://forum.arhn.eu/Forum-Interakcje)
+--- Wątek: Pokédziałki (/Temat-Pok%C3%A9dzia%C5%82ki)



Pokédziałki - Dark Archon - 17-03-2013




Chciałbym was zaprosić na moje małe, cotygodniowe przedsięwzięcie nazwane "Pokédziałkami". Co tydzień, w poniedziałki o 22:00, poczynając od 18.03, będziemy spotykać się na kanale Twitchowym arhn.eu.

W jego ramach, tydzień po tygodniu, na żywo, przechodzić będziemy w ramach livestreama kolejne części Pokémonów, poczynając od pierwszej, aż do piątej generacji. Celem jest ukończenie wszystkich "generacji" gier tak, byśmy w październikową premierę Pokémon X i Y mogli zacząć livestreamy z tych części.

WSZYSTKIE livestreamowane gry streamowane będą bezpośrednio z konsol, bez wykorzystania jakichkolwiek emulatorów!

Co tydzień, uczestnicy eventu otrzymają również dostęp do specjalnych haseł, które dadzą widzom możliwość brania udziału w specjalnych, Pokédziałkowych GIVEAWAYACH! A będzie warto!

Plan przechodzenia wygląda następująco:
FireRed > HeartGold > Emerald > Platinum > B/W > B/W 2 > X/Y

W trakcie livestreamów z przyjemnością odpowiadał będę na wasze pytania i dyskutował na tematy związane z Pokémonami.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak coś takiego wygląda w praktyce, tutaj, na Youtube znajduje się zapis pierwszych dwóch livestreamów z FireRed, które zainspirowały tego "eventa". Do tej playlisty trafiały będą również kolejne odcinki, więc jeśli ktoś nie będzie mógł nas oglądać na żywo, będzie mógł potem nadrobić zaległości poprzez YouTube.

Po raz pierwszy spotykamy się 18.03.2013 o godzinie 22:00 na http://www.twitch.tv/arhneu

Zapraszam do dyskusji, komentowania pomysłu i nadsyłania sugestii.


RE: Pokédziałki - guy_fawkes - 17-03-2013

Jestem zdecydowanie za. Szczerze mówiąc nigdy nie grałem w Pokemony (za to do któregoś momentu oglądałem serial animowany), ale do tej pory nie pomijałem streamów o tej tematyce i chętnie dowiem się więcej. Kto wie, może kiedyś sam w nie zagram, bo sprawiają wrażenie wciągających.


RE: Pokédziałki - Grodek - 17-03-2013

Jestem zdecydowanie za. Pokemony to fajna gra, a interakcja z użytkownikami np. pytając jakie imie dla Poka czy np. jakiego w ogóle złapać to coś co w moim odczuciu nadaje fajny klimacik i smaczek.


RE: Pokédziałki - Hadim - 17-03-2013

Świetny pomysł.Ostatni livestream z Fire Red był udany.Mam nadzieje że tak będzie do Października Smiling



RE: Pokédziałki - draq - 17-03-2013

Po czym w dniu premiery Y i X Archon stwierdzi: "nie gram, mam już dość tych pokemonów!" Smiling.
Pomysł bardzo udany. Przypominają mi się czasy, gdy grałem w pokemon red na gb z kolegami na koloni. Samemu to już nie jest to samo.


RE: Pokédziałki - farmaceuta - 18-03-2013

Miejmy nadzieje że Pokédziałki staną się "flagową" serią, podobnie jak System Error i Pigułki.


RE: Pokédziałki - royek - 19-03-2013

Pytanie. Czy zawsze tak będzie, że hasełko na liveie będzie można potem obejrzeć na nagraniu, czy jakoś je powymazujecie w wersji archiwalnej ?


RE: Pokédziałki - Dark Archon - 19-03-2013

To zależy. Czasami po prostu rozdawajki będą kończyć się zaraz po streamie, więc hasła "po fakcie" będą bezużyteczne. Nie planujemy zamazywać haseł.


RE: Pokédziałki - Mystique - 21-03-2013

Ten pomysł z Pokedziałkami jest rewelacyjny, zainteresowanie po pierwszym streamie mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie i nie mogę się już doczekać kolejnego poniedziałku.


RE: Pokédziałki - royek - 26-03-2013

Pokuszę się na szybki komentarz po drugim pokedziałku. Mam wrażenie, że w przeciwieństwie od formy do której przywykłem oglądając kilka poprzednich live'ów ten znacznie mniej stawiał na interakcje z widzami. Być może to tylko i wyłącznie moje wrażenie, ale wydaje mi się że presja wyrobienia z live'ami wszystkich generacji przed premierą "x" i "y" powoduje znacznie mocniejsze skupienie się na stanie rozgrywki kosztem interakcji na linii prowadzący - widz.



RE: Pokédziałki - draq - 26-03-2013

Zachęcam widzów do tego, by mniej zadawali pytań nie związanych z grą, a Archona do tego, by pozwolił sobie wczuć się w grę, nie przejmując się że na te pytania nie odpowiada. Choć i tak wydaje mi się, że poprawiło się w tej kwestii od ostatniego pokedziałku.
Czasami widać, jakby gra przechodziła się sama, a Archon jedynie oglądał to wspólnie z nami. Nie chce tutaj niczego kwestionować ani podważać, tylko zaznaczyć że warto by gra była głównym tematem spotkania.


RE: Pokédziałki - Mystique - 26-03-2013

Po pierwsze najlepiej by było kiedy widzowie w pokedziałkach zadawali pytania odnośnie serii Pokemon, a nie pytanie w sensie " Grałeś może w tą grę, czy inną". To raczej nic za bardzo nie wnosi, a Archon nie może po prostu tylko odpowiadać na pytania, po drugie miał też gościa w osobie Dorczenzo który opowiadał o Pyrkonie co na pewno było interesujące dla tych co interesują się tym wydarzeniem, a na nim nie mogli być z różnych powodów.


RE: Pokédziałki - ZłotyPstryk - 12-04-2013

Mogę oficjalnie stwierdzić, że Pokedziałki są na razie moim ulubionym eventem Winking
Można się pośmiać + można sobie odświeżyć serię Grinning


RE: Pokédziałki - Kropcia - 21-04-2013

Póki co byłam na live raz, ale to wychodzi bardziej z tego, że często w poniedziałki muzę się kłaść wcześniej spać i odświeżam sobie je we wtorki np. Dla mnie dyskusje Archona z Dorczenzo są miłym powrotem do dzieciństwa jak się chłopakom zbiera na wspominki Smiling


RE: Pokédziałki - MangusQ - 22-04-2013

Miło się ogląda ;D


RE: Pokédziałki - Snorlax Benio - 22-04-2013

Bardzo lubię tą serię, choć osobiście na live'ach stawiłem się dopiero dwa razy (głównie ze względu na pracę). Na moje szczęście Pokedziałki są wrzucane na kanał na YT, za co w tym miejscu pragnę podziękować.

Co do formy prowadzenia serii. Z jednej strony jest to w pewnym sensie nostalgiczna wycieczka przez jedne z najpopularniejszych gier z pod znaku "wielkiego N". Z drugiej, dyskusje Archona i Doriana są często zabawne ale i potrafią przypomnieć człowiekowi czasy szkolne


RE: Pokédziałki - Radwin77 - 23-04-2013

Przyznam szczerze - początkowo nie przypuszczałem, że ta seria może być aż tak dobra. Okazało się jednak, że nie miałem racji - wymiany zdań między Archonem a Dorianem są naprawdę zabawne. Jest mi trochę wstyd, że przygodę z Pokedziałkami zacząłem dopiero dwa live'y temu, ale nadrabiam swoje zaległości. Krótko mówiąc: bardzo dobra seria i nie mogę się doczekać następnych wydań Smiling


RE: Pokédziałki - Maxiow43 - 25-06-2013

Uwaga ! Do hymnu KLIK !


RE: Pokédziałki - IcyGhost - 30-06-2013

Ja mam tylko nadzieję, że jutrzejszy Pokedziałek szybko pojawi się na YT. Niestety pracuje do 23 i nie da rady go obejrzeć 'live'.
Mimo, że nie przepadam za Pokemonami to bardzo lubię oglądać Pokedziałki. Atmosfera jest niesamowita.
pozdro Winking


RE: Pokédziałki - Daam0 - 30-06-2013

Już się nie mogę doczekać jutrzejszego Pokédziałku.
Przez te Pokédziałki przekonaliście mnie do tej gry i w najbliższym czasie mam zamiar kupić jakąś konsolkę Nintendo jak narazie zastanawiam się nad 3DSem. Smiling


RE: Pokédziałki - royek - 18-10-2013

Będzie trochę prywaty, ale mam nadzieje że nikt się nie obrazi. Pokedziałki były moim ulubionym cykle - do czasu. Póki trwały livey z pierwszej, drugiej i trzeciej generacji było ok. Jednak gdy weszliście w generacje IV zaczęło się u mnie coś czego nie potrafiłem przeboleć. Zacząłem być zazdrosny i też chciałem móc zagrać w te "nowsze" pokemony. Postanowiłem wtedy że nim nadejdzie generacja VI będę grał na równi z wami. I tak dzięki ciężkiej pracy zdobyłem fundusze i mogę cieszyć magią pokemonów w pełnym wymiarze. Pomijać fakt że dzięki arhn.eu raz na zawsze porzuciłem jakiekolwiek piracenie gier czuje się naprawdę zadowolony że tu trafiłem. Od następnego pokedziałku z powrotem jestem z wami i teraz już nie przegapię ani jednego odcinka.