Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Xbox One - temat ogólny - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Microsoft (https://forum.arhn.eu/Forum-Microsoft)
+--- Wątek: Xbox One - temat ogólny (/Temat-Xbox-One-temat-og%C3%B3lny)

Strony: 1 2


Xbox One - temat ogólny - bleub - 23-06-2013

[Obrazek: Xbox-One-logo.png]



Rozmowy ogólne dot. konsoli Xbox One. Zapraszam do dyskusji Vault Boy Approves



RE: Xbox One - temat ogólny - PolkersPl - 24-06-2013

Xbox one ... Jest do dupy !

Do dupy to są takie posty. Warn 20% za spam. ~Dorczenzo




RE: Xbox One - temat ogólny - szymon1051 - 24-06-2013

Może zamiast takiego tematu zbiorczego zrobicie poddziały jak np w dziale "Sony".


RE: Xbox One - temat ogólny - DonDomino - 24-06-2013

Zanim wypowiem się o samej konsoli, trochę o szumie w okół niej Winking
Jak dla mnie wybuchło trochę zbyt wiele, czegoś co można by nawet nazwać "paniką", a teraz przerodziło się w zbiorowy hejt na Micfosoft.
Jasne, nowy Xbox może przestraszyć: tym, że "ciągle" patrzy (już pojawiły się porównania do książki "Rok 1984" - co tylko mocniej utwierdziło mnie w przekonaniu, że połowa ludzi nie ma pojęcia o czym mówi), wymaga stałego połączenia z internetem itp.
Tylko, że bez przesadyzmu Winking Nie chcesz, żeby xbox "patrzał"? Odłącz go od zasilania - przestanie.
Konsola to czy jest podłączona do internetu będzie sprawdzać tylko raz dziennie - nie uważam to za jakieś kosmiczne ograniczenie.

Ale dobra, przejdę do meritum: nie sądzę, że kupię nowego Xboxa. Po prostu jakoś od zawsze wolałem "pleja" i jeżeli już miałbym kupować jaką konsolę, to zdecydowałbym się raczej na sprzęt od Sony właśnie.
Chociaż w sumie, pewnie i tak nie kupię żadnej z nowych konsol, nie miałem nawet styczności z obecną generacją Winking Prędzej zdecyduję się na modernizację komputera.


RE: Xbox One - temat ogólny - ishinomorii - 24-06-2013

Ten hejt jest piękny a sama konsola ponad 2000 złotych kosztuje.. dobrze że jestem za sony zawsze, japonce według mnie są inteligentniejsi niż grubi amerykance Laughing

tylko że ta modernizacja będzie cie kosztować grubo ponad 1700 zeta Laughing, a ps4 własnie będzie za tyle, a dokładniej za 1699 złotych.


RE: Xbox One - temat ogólny - DonDomino - 25-06-2013

Problem w tym, że używam też kompa do innych rzeczy - prace w gimpie, czy obróbka dokumentów.
Po za tym, nie mam żadnego "Ultra Super HD Telewizora" (i raczej szybko mieć nie będę) a komfortowe granie na 23 calowym "telewizorku" w salonie raczej odpada Smiling

A i jeszcze coś - modernizację kompa mogę przeprowadzać "skokowo" (np. moja karta graf. jest całkiem ok, więc na razie wymienię tylko procek i płytę itd.)

Ja po prostu wolę PC - jedni wolą komputery, a inni konsole. Gdybym miał wystarczająco dużo pieniędzy to kupiłbym pewnie i jedno i drugie - niestety nie mam Winking


RE: Xbox One - temat ogólny - szymon1051 - 23-07-2013

Zaufacie Microsoftowi (kupicie konsole) po tym jak zmienił swoją politykę czy nadal im nie zbyt nie ufacie?


RE: Xbox One - temat ogólny - Ra-V88 - 23-07-2013

Ja nie ufam. Skoro raz zmienili politykę to co stoi na przeszkodzie za jakiś czas zmienić ją znowu? Zresztą nawet bez tego konsola od Microsoftu mnie nie przekonała - za dużo zbędnych bajerów. No i obowiązkowy Kinect.
Cytat:Jasne, nowy Xbox może przestraszyć: tym, że "ciągle" patrzy (już pojawiły się porównania do książki "Rok 1984" - co tylko mocniej utwierdziło mnie w przekonaniu, że połowa ludzi nie ma pojęcia o czym mówi)
A dlaczego nie ma pojęcia? Dla mnie skojarzenie z książką Orwella jest oczywiste.


RE: Xbox One - temat ogólny - dredu71 - 24-07-2013

Ja na początku byłem napalony na nową konsolę od microsoftu, jak dendrofil w lesie, ale im więcej o niej czytałem, słuchałem tym mniej mi się ona podobała, ostatnio jak z nudów przeglądałem na xboxie 360 ichniejszy market zauważyłem ze wiele rzeczy jest typowo pod rynek amerykański i żeby nie było nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale na konferencji microsoft jak zachwalał wszystkie opcje xbox ONE to można było wyczuć w tym co mówili, że nastawili się głównie na rynek amerykański, co w moim odczuciu oznacza, że wiele opcji będzie ograniczona lub w ogóle nie będzie działać na rynku europejskim. W każdym bądź razie poczekam na pierwsze recenzje obu konsol i opinie użytkowników, zanim zdecyduje się na zakup jakiejś konsoli. Na dzień dzisiejszy jednak jestem bardziej ku playstation 4.


RE: Xbox One - temat ogólny - szymon1051 - 09-08-2013

[Obrazek: 67english.jpg]


RE: Xbox One - temat ogólny - Brajley - 15-08-2013

Dodatkowo XOne będzie miał opóźnienie w premierze m.in. w Rosji, krajach skandynawskich czy Danii i Holandii.


RE: Xbox One - temat ogólny - soldi90 - 29-11-2013

(23-06-2013, 00:38)bleub napisał(a):
[Obrazek: Xbox-One-logo.png]



Rozmowy ogólne dot. konsoli Xbox One. Zapraszam do dyskusji Vault Boy Approves

oby xbox 360 nie otrzymał aktualizacji cd lock wtedy będzie trzeba przejść do sony


RE: Xbox One - temat ogólny - sh3m - 14-12-2013

nie mogę nigdzie znaleść ostatecznego wyjaśnienia...

jak to w koncu jest z tymi używkami na xbox one?? Płacimy jak za nową grę? czy mniej? czy moze w ogole? Smiling


RE: Xbox One - temat ogólny - Dark Archon - 14-12-2013

Microsoft wycofał się z tej polityki. Płytowe wersje gier na Xbox One nie posiadają żadnych zabezpieczeń przed odsprzedażą.


XOne - Kendzixxx - 06-01-2014

Siemanko! :]
Mam ważne pytanie dotyczące wersji XOne z poza naszej granicy, Jak wiadomo nasze Xbox'y działają na platformie PAL. Czy z poza naszego kraju albo wgl. Europy inne kraje też korzystają z tej platformy?!

Pytam o to bo mam zamiar kupić XOne z Ameryki/Anglii i nie wiem czy warto patrząc na platformę. Bo przerobienie platformy kosztuje więcej niż sama konsola.
A tak wgl. bo pewności co do kupienia XOne z innego kraju nie mam. I nie wiem czy warto kupić zagraniczne czy też w Polsce w dzień premiery? Nie wiem czy przebiję się przez kolejkę kupujących i czy w Polsce będzie dobry towar. Bo jednak chciałbym kupić konsolkę dobrą a nie Chińszczyznę.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Kendzixxx! :]


RE: Xbox One - temat ogólny - SzamanPL - 06-01-2014

Xbox One nie posiada funkcji blokady regionalnej. Konsole możesz spokojnie sprowadzić. Jedyny haczyk jest w tym, że aby cieszyć się pełnymi możliwościami konsoli musisz posiadać konto Xbox Live na państwo, w którym była już premiera sprzętu Microsoftu.


RE: Xbox One - temat ogólny - kolertyr2456 - 09-02-2014

zgadzam sie z SzamanPL


RE: Xbox One - temat ogólny - PanRobal - 10-02-2014

Ech, ten Microsoft... Wymyśla zupełnie niepotrzebne rzeczy, a potem nam wmawia, że to przyszłość, że musimy się do tego przyzwyczaić itd. Jak w przypadku Windowsa 8, Microsoft narzuca nam jakieś zupełnie zbędne funkcje, wręcz utrudniające korzystanie. Zawsze było takie nastawienie Microsoftu - mamy wiele klientów Windowsa, fanów Xboksa więc na pewno się sprzeda. Lecz jak się później okazuje...


RE: Xbox One - temat ogólny - Matelord - 03-08-2014

Co sądzicie o wersji XBO bez kinecta, czy konsola bardzo traci na braku tego akcesorium, czy jest ono zbędne i tylko podwyższa cenę?


RE: Xbox One - temat ogólny - Dark Archon - 03-08-2014

Konsola nie ma co tracić, bo prawie rok po premierze nadal nie ma ani jednej dobrej gry na Kinecta. Dopiero jak wyjdzie Dance Central Spotlight to jest minimalna szansa na to, że będzie go po co w ogóle podpinać do urządzenia.


RE: Xbox One - temat ogólny - Matelord - 12-08-2014

Po ostatnich nowych/starych informacjach kinect całkowicie traci sens, skoro na Polskiej wersji konsoli żeby używać komend głosowych (i to po Angielsku) trzeba będzie się meldować jako USA.


RE: Xbox One - temat ogólny - Gramofon - 17-08-2014

Microsoft ostatnio jakoś tak się zagubił z tym Xbox'em. Od momentu jak go zapowiedzieli wszystko jest nie tak. Ja osobiście byłem bardzo nastawiony na kupno. Zanim jeszcze go oficjalnie ogłosili w mojej głowie słyszałem głosik mówiący "kupisz nowego xbox'a". Jednak z biegiem czasu i kolejnymi informacjami nowe XPudło Jeden okazywało się coraz większym stolcem. Poza "wibrującymi spustami" nie usłyszałem praktycznie o żadnym pozytywie. Gwoździem do trumny mojej decyzji o zakupie było to jak Microsoft (znowu) wypiął się na nasz rynek i nie wypuścił tu konsoli w pierwszym miocie. O ile Wii U, jako konsolę, na którą wychodzą nietypowe (i w moim guście) gry mogłem sobie sprowadzić, tak o tym "cudzie" nie ma mowy. Efekt tego jest taki, że kupiłem PS4 i póki co jedynie "Quantum Break" podtrzymuje ledwo tlącą się chęć zakupu przeze mnie Xbox'a One.
W sumie to strasznie smutne, żebym musiał szukać powodów do kupienia konsoli. Przy poprzedniej generacji nie miałem tego problemu. Może to jednak nie wina MS. Może to tylko ja się starzeję i zaczynam marudzić... :P


RE: Xbox One - temat ogólny - HonDo - 16-10-2014

Najbardziej wkurza mnie w tym że do każdego pudełka z Xbox one dodają "Kniketa"
No dżisas jeszcze do tego Xbox one bez "Kniketa" nie działa! (ponoć)


RE: Xbox One - temat ogólny - Dark Archon - 16-10-2014

(16-10-2014, 23:46)HonDo napisał(a): Najbardziej wkurza mnie w tym że do każdego pudełka z Xbox one dodają "Kniketa"
No dżisas jeszcze do tego Xbox one bez "Kniketa" nie działa! (ponoć)

Przecież nie dodają. Dostępna jest tańsza wersja bez sensora. I oczywiście, że działa bez sensora. Może doedukuj się przez postowaniem, zamiast publikować fałszywe informacje z dziesiątej ręki.

http://arhn.eu/2014/09/xbox-nowego-na-polska-premiere/


RE: Xbox One - temat ogólny - Quxo - 31-10-2014

Aj chciałem kupić Xboxa One ale wygląd konsoli mnie odstraszył. Serio, to jest za wielkie.