Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Microsoft (https://forum.arhn.eu/Forum-Microsoft)
+--- Wątek: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. (/Temat-Poszukuj%C4%99-gry-podobnej-do-Trine-2-i-kilka-pyta%C5%84)



Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Reaktywa - 06-11-2013

Witam, mam kilka pytań.
Poszukuję gier podobnych do Trine 2. Taka platformówka z przyjemną grafiką.
Jeszcze jedno, czy trine 2 wyszedł w pudełkowej wersji na x360?
I jeszcze o ile ktoś wie, ile to będzie MS jeśli chce coś kupić za 55zł ?


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Insajd - 06-11-2013

Możesz wypróbować The Cave. Również trzeba wykorzystywać różne postaci, by popchnąć rozgrywkę do przodu, grafika też wygląda podobnie.

Gry z serii LittleBigPlanet zdają się posiadać podobne do Trine właściwości, tyle że tutaj rozgrywka skupia się głównie na rozwiązywaniu puzzli, walki nie ma praktycznie wcale.

Z innych platformerów polecić wręcz trzeba Rayman: Legends. Ciężko o lepszy przykład genialnie zrealizowanej zręcznościówki z bajeczną grafiką, wciągającą rozgrywką i przyjemną dla uszu ścieżką dźwiękową. Gra jest w dodatku dość tania jak na standardowego, pudełkowego pełniaka, więc tym bardziej warto się nią zainteresować.

Skoro już zacząłem o platformówkach ogólnie, to dorzucę do zestawu Cave Story. Grę można za darmo i legalnie pobrać z internetu albo kupić na Steamie wersję "plus", która zawiera dodatkowy tryb graficzny i kilka innych usprawnień. Jest to ciekawy tytuł z fajnym systemem levelowania broni, ciekawym wątkiem fabularnym(!) oraz bardzo przyjemną oprawą a/v. Na arhn.eu znajdziesz recenzję tego tytułu, jeśli jesteś zainteresowany.

Idąc dalej - Super Meat Boy. Ten tytuł to już zupełnie inna bajka, poziomy to krótkie, acz frustrujące wyzwania, nad którymi można spędzić więcej czasu, niż pełnym levelem w dowolnej innej platformówce. Jeśli lubisz tego typu wyzwania, to mięsny chłopak jest dla Ciebie.

Możesz też zwrócić uwagę na Limbo, Braid i Spelunky. Możliwości jest wiele.


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Reaktywa - 06-11-2013

Zapomniałem dodać że gra ma być na x360...
Więc seria LBP odpada.


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - LotNicky - 09-11-2013

A może jakieś lego?
Np: Batman Lego.
Podobne do trine pod względem zmiany bohaterów.
Przyjemna grafika,śmieszne momenty i jest na Xboxa Grinning


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Reaktywa - 09-11-2013

Seria lego mi nie podchodzi, nie ten klimat.


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - LotNicky - 09-11-2013

Hmmm... No to dam ci kilka fajnych "platformówek" jakie znam :
-Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit (superowa gierka,świetny soundtrack i klimat)
-Castlevania: Sympthomy of the Night (miodzio platform,coś w stylu 2D scrollera w ciekawym klimacie)
-DuckTales Remastered (jest artykuł wideo więc za dużo pisać nie będę)
-SuperMeatBoy (coś dla ludzi o mocnych nerwach,platformówka dająca wyzwanie i znowu,klimat ;p)
Jak coś sobie przypomnę to napiszę Grinning


RE: Poszukuję gry podobnej do Trine 2 i kilka pytań. - Mater - 11-11-2013

-Spelunky
-Deadlight
-Sonic the Hedgehog 4: Episode 1 i 2
-Sonic Generations
-Mega Man 10
-Earthworm Jim HD
I mój Nr.1 "FEZ" Polecam Smiling