Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Z Głównej... (https://forum.arhn.eu/Forum-Z-G%C5%82%C3%B3wnej)
+--- Wątek: 5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 (/Temat-5-gier-na-kt%C3%B3re-zabrak%C5%82o-nam-czasu-w-2013)



5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - Dark Archon - 05-01-2014

[Obrazek: WHGaktWhIcA.jpg]
Rok 2013 obrodził dziesiątkami gier wartymi wzmianki. Wśród nich znalazły się też takie, których niemal grzechem byłoby nie poznać. Spośród nich wybrałem więc pięć, które moim zdaniem z przyczyn wszelakich niesłusznie na arhn.eu pominęliśmy.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: 5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013


5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - P@jac - 05-01-2014

White, świetna, mała gierka od odstresowania się, Połączenia Painta i Duke'a Nukem'a na silniku Unreal Engine 3 Grinning


5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - Mkali - 05-01-2014

W 2013 był dla mnie troszkę pechowy, gdyż nie ograłem pokaźnej ilości nowych tytułów. Nadrabiałem głównie moją "kupkę wstydu" z To The Moon, które jest dla mnie jedną z gier roku, Heavy Rain z świetną, wciągającą fabuła czy Przeogromnym Falloutem New Vegas z Saints Row 3 na czele. Najbardziej zapdały mi w pamięc 2 gry, które kupiłem w 2013 roku - Dlc Quest oraz Angry Video Game Nerd Adventures. Pierwsza gra wbija w fotel swoją satyrą nawiązująca do popkultury growej, wyśmiewając każdy element dzisiejszych DLCków, wysokobudżetowych i popularnych gier(Skyrim, Minecraft) oraz urzeka prostą grafiką i przyjemną dla ucha muzyką. Za niską cenę jaką możecie kupić na Steamie można zagwarantować naprawdę nieźle spędzoną godzinę gry Smiling. 9/10 Angry Video Game Nerd Adventures kupiłem tylko dla zaspokojenia mojego fanbojstwa Jamesa Rolfe'a. Odpalając grę i widząc pierwszy obrazek "Rated F for Fuckballs" wiedziałem, że czeka mnie naprawdę niezła jazda. I niezawiodłem się. Nawiązania do twórczości Nerda wylewa się z ekranu w postaci przeciwników, żartów i powerupów. Gra jest genialna pod względem zbalansowania poziomu trudności. Jest wystarczająco trudna, aby wydzierać się i wyzywać programistów za udręki, przed monitorem. Byłem gotów rzucać padem na boki i czułem się tak wnerwiony jak Nerd podczas "Godzilli". 10/10

A recenzja Archonie jak zawsze bardzo dobra Smiling


RE: 5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - guy_fawkes - 06-01-2014

Ja generalnie nie posmakowałem wielu nowości minionego roku. Z wymienionych w tym materiale przeszedłem tylko BioShocka: Infinite i zgadzam się ze zdaniem Archona - za niesamowitym settingiem i stylistyką nie nadąża gameplay. Szkoda, bo takich elementów jak utwór Will The Circle Be Unbroken czy "bliźniąt" Lutece łatwo się nie zapomina.

Z tegorocznych gier AAA ukończyłem ponadto Borderlands 2, które uważam za definitywnie lepsze od pierwowzoru. Poprawiono niemal wszystko - od fabuły przez postaci po sam świat gry. Było wybuchowo, grywalnie i śmiesznie. Wielki plus dla Gearbox'u za wyprodukowanie gry z jajem.

Drugą z cenionych przeze mnie pozycji o dużym budżecie było Remember Me. Ta gra ma całkiem dużo wad - przede wszystkim rozczarowała mnie swą liniowością, gdyż liczyłem na możliwość pozwiedzania futurystycznego Paryża, ale opiera się na niebanalnym koncepcie, ma główną bohaterkę, którą łatwo polubić i wygląda niebrzydko. Gdyby odpowiednio wyszlifować ten diamencik, błyszczałby we wszelkich zestawieniach.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - po porażce, za jaką uznaję Conviction, długo nie wierzyłem, że wyjdzie z tej gry coś dobrego. Tymczasem Ubi przywróciło Samowi Fisherowi świetność i choć jego głos oraz aparycja uległy zmianie, a niemal cheaterskie ułatwienia nie zniknęły na dobre, można się ich pozbyć i rozkoszować jak w starych, dobrych czasach przemykaniem cichaczem za plecami niczego nieświadomych strażników. Nic porywającego, ale w kategoriach rzemiosła znakomita robota.

Indyków z 2013 jako rokiem wydania w metryczce zaliczyłem więcej, choć to zasługa cyklu, jaki współtworzę na innym serwisie o grach. W każdym razie wart poznania jest wspomniany przez użytkownika Mkali DLC Quest, choć bardziej jako parodystyczna ciekawostka, niż faktyczna gra - jest krótka, łatwa i w zasadzie oparta tylko na tym jednym motywie.

Nowym, młodszym graczom polecam zapoznanie się z Evoland: to growa lekcja historii nt. RPG-ów, od ich dwuwymiarowych początków po jRPG-i. Kto wie, czy nie zainteresuje kogoś poszczególnymi, znanymi seriami, do jakich zawarto tu odniesienia - m.in. The Legend of Zelda i Final Fantasy.

Graczom ceniącym sobie produkcje z drugim i trzecim dnem polecam Knock-knock oraz Shelter. W tych z pozoru banalnych gameplayowo tytułach trzeba umieć dostrzec głębię i przesłanie. Wierzcie mi - to znacznie więcej, niż prosta zabawa w chowanego i opieka nad młodymi. Jeśli ktoś Wam je odradzi utrzymując, że nie warto, to nie wie co mówi i zapewne dostrzega opowieść i metafory tylko tam, gdzie gra sama poda mu je na tacy.

I na koniec jeden z najładniejszych, najtrudniejszych i najbardziej atmosferycznych indyków, jakie ograłem w zeszłym roku: The Swapper. Gęsty klimat budowany przez miejsce akcji (odległe miejsce w kosmosie) oraz to, co znaleźli tam ludzie sprawia, że łamanie sobie głowy nad tamtejszymi zagadkami późną nocą potrafi wzbudzić uczucie niepokoju. Znakomitym patentem jest polemika z powszechnie uznawaną przez nas definicją istoty żyjącej i myślącej. Polecam, nawet jeśli nie trafi nigdy do żadnego bundla.


5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - supermiecio - 06-01-2014

polecam platformówke na ps3 o tytule "Puppeteer" która wyszła w 2013 roku


RE: 5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - pablo - 06-01-2014

Z flagowych produkcji grałem w zeszłym roku w:

BioShock Infinite - zdecydowanie moja ulubiona gra z tego roku. Kapitalnie prezentuje się od warstwy audiowizualnej, ma świetny steampunkowy klimat, wspaniały design postaci i przeciwników oraz najfajniejszą towarzyszkę. Mimo wszystko pozostawia za sobą okropny niedosyt. Raz, że historia przedstawiona w tej produkcji jest najlepszą historią jaką kiedykolwiek widziałem w grach wideo i po ukończeniu gry chciałoby się jeszcze. Dwa, że cechuje ją niezwykle zmarnowany potencjał - otwarte tereny latającego miasta stanowią doskonałą podstawę do stworzenia sandboxa którym ta gra niestety nie jest. Poza tym zmiany gameplayowe które zaszły w tej produkcji w porównianiu z gameplayami z pierwotnych wersji również stawiają finalny produkt w negatywnym świetle. Wystarczy tylko spojrzeć:




Rayman Legends - gra której jeszcze nie udało mi się ukończyć, ale muszę przyznać że jest to produkcja bez dwóch zdań świetna. Zdecydowanie lepszy tytuł od Rayman Origins, któremu również nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Pięknie wyglądający świat, świetny gameplay, dużo humoru i rewelacyjnej zabawy.

GRID 2 - po rewelacyjnym Race Driver: GRID kontynuacja stanowi lekkie rozczarowanie, jednak nadal jest to bardzo solidna gra wyścigowa. Oferuje szeroki wybór aut przy jednocześnie ograniczonym wyborze tras. Sam gameplay jest jak najbardziej w porządku, jednak odejście od koncepcji stworzenia własnego zespołu wyścigowego i zatrudniania w nim dodatkowych kierowców w stronę kreowania własnej serii wyścigowej średnio trafia w moje gusta. Nie podoba mi się również duża ilosć DLC które nie wnoszą do tej gry nic więcej niż dodatkowe auta bądź trasy. Mimo gra jest jak najbardziej godna uwagi, jeżeli ktoś lubi tematykę gier wyścigowych to nowa produkcja Codemasters powinna mu się spodobać, jednak ja zdecydowanie lepiej wspominam część pierwszą.

Saints Row IV - świetna kontynuacja rewelacyjnej trzeciej odsłony serii, jak zwykle niesie ze sobą dużo humoru i kapitalny gameplay. Gra kontynuuje ścieżki którymi podąża jej poprzedniczka dodając od siebie kilka nowych rozwiązań. Sam pomysł obsadzenia akcji gry w wirtualnej symulacji gdzie mamy do wykorzystania supermoce daje szereg możliwości które tworzą rewelacyjny sandbox pozwalający na wiele godzin świetnej zabawy. Kto polubił trzecią część nie powinien zastanawiać się ani trochę.

Na przejście czeka jeszcze kilka gier z 2013 na które nie znalazłem wcześniej czasu. Muszę sięgnąć po Tomb Raider, Far Cry 3: Blood Dragon i Borderlands 2. Nie ma co ukrywać że był to naprawdę udany rok w kwestii gier wideo i mam nadzieję że obecny będzie również pod tym względem interesujący. Winking


5 gier, na które zabrakło nam czasu w 2013 - Musiael - 07-01-2014

Moja propozycja to Gunpoint.