Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa (/Temat-Pude%C5%82ka-czy-dystrybucja-cyfrowa)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Darss - 03-04-2012

Ja kupuje gry na XBL i Steam , a gry w pudełkach tylko przy okazji jak przejade obok jakiegoś sklepu z grami ;]


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - boro - 03-04-2012

A ja tam podchodzę do tego od strony ekonomi, po pierwsze cena. Jeśli mogę dorwać tanio wersje elektroniczną to nawet się nie zastanawiam. wersje pudełkowe tylko okazyjnie lub kolekcjonerki ze względu na bonusy, bo sorry ale oglądanie cyfrowego art-worka albo ścieżka dźwiękowa w mp3 mnie nie jara. tutaj muszę to pomacać, powąchać papier albumu i zabrać płytkę audio do samochodu.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Diabeł - 04-04-2012

A czym się różni ścieżka dźwiękowa na mp3 od tej na płycie, jeśli mogę spytać?

Żeby nie było, jeśli kupuję grę (i potem w nią będę grau), to zdecydowanie wole żeby to było wydanie płytowe, choć potem zwykle robię kopie żeby nie niszczyć oryginalnego nośnika Winking .


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - xxxxyyyy - 04-04-2012

Ja ostatnio przerzuciłem się na cyfrową dystrybucję i powiem wam że mi czegoś brak. Mimo iż gra jest na dysku konsoli i nie ma potrzeby żonglowania płytami żeby się zrelaksować z 10 min z danym tutyłem to jednak brak tego śmiesznego pudełka na półce cholernie boli. Może jestem jakiś dziwny ale gry kupuję nie tylko dla samego grania ale i dla zbieractwa. Mam fun tylko z patrzenia na moją kolekcję, a każdy nowym tytuł wywołuje mega banana na twarzy. Boje się czasów gdy gry będą istnieć tylko w formie elektronicznej. To już nie będzie to samo. I żadna obecna kolekcjonerka mi tego nie wynagrodzi.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Manga Ryu - 04-04-2012

Ja kupuję mało gier, ale mogę stwierdzić, że wolę wersje pudełkowe- zawsze fajnie jest postawić takie pudełko na półce. I to nie tylko z grami. Płyty ulubionych zespołów też wolę kupić, bo po prostu ładnie wyglądają i MP3 to nie to samo.

W dystrybucji cyfrowej, z gier, kupuję tylko wszelkie Indie Bundle (i inne paczki) oraz kupiłem na amazonie Total War: Shogun (który i tak mi nie działa Laughing), bo był za 20zł.
Tak więc- wersję steamową kupię tylko, jeśli będzie wielka różnica w cenie, co zdarza się dość rzadko niestety.

Sytuacja z ebookami jest jeszcze głupsza.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Link - 09-04-2012

Jestem kolekcjonerem, każda gra, którą kupię, zostaje u mnie do końca Smiling Więc jak najbardziej wydania pudełkowe, z instrukcjami, poradnikami, mapami - tak jak to bywało w starych grach na PC Smiling


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Dramer - 12-04-2012

Sam jestem za pudełkami, lubię widzieć że coś kupiłem i mam. Z dystrybucji cyfrowej korzystam tylko na Ps3 ponieważ tylko tam widzę różnice w cenie. Chodzi mi o gry mojego dzieciństwa (PSX) i różnica w cenie jest ogromna. Na aukcjach te gry chodzą od 50 do 70 zł w PSS mogę je dostać do 22zł. Nie interesują mnie też promocje w dystrybucji cyfrowej, to ja mam decydować w co chcę zagrać, a nie bo to jest w promocji. Jest też plusem że sierdząc na fotelu nie chce mi się ruszać żeby zmienić tytuł w który gram ale to jest chyba magia płyt Grinning . Nidy jako kolekcjoner nie zrezygnuję z kupowania gier w pudełkach, nawet podczas pisania tego postu nie raz spojrzałem na moją kolekcje. Zastanawiają mnie dwie rzeczy, pierwsza czy gry za X lat będą na kartach (tak jak w PSVita) oczywiście w wymiarowych pudełkach i czy kiedyś kolekcjonerką będzie wydanie w box'ie z płytą i instrukcja. Takie jest moje zdanie w tym temacie.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - JimmBooPL - 13-04-2012

Jestem za pudełkami, ponieważ jestem kolekcjonerem i lubię patrzeć jak kolekcja rozrasta się na specjalnie przeznaczonej do tego półce.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - kojolis - 13-04-2012

Też wole pudełka ponieważ wole wydawać kase na coś co stoi i na półce.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Piskle - 16-04-2012

Ja osobiscie wole edycje pudełkowe , poniewaz to co kupuje chcialbym miec w rece (trzymac) , dac na pułke i rozkoszowac sie nowym nabytkiem ...

Mam kilka gier w dystrybucji cyfrowej ( na Steam'ie ) , jest to latwy i szybki zakup ( lubie takie Grinning ) . Ale co bedzie , jak wylacza Steam'a , co z tymi grami ??? I własnie to mnie niepokoi ...


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - CrispJaguar - 20-01-2013

Zdecydowanie pudełka. Nie tylko growe, ale też z muzyką (*.mp3 jest dla mnie nic nie znaczącym plikiem).
Lubię to uczucie, gdy biegnę do domu z grą w łapie, stawiam grę na półkę i widzę jak kolekcja rośnie. Niesamowite jest uczucie gdy po wizycie w sklepie wychodzę z jakąś perełką, której nie mogłem dostać przez kilka dobrych tygodni/miesięcy.
W cyfrowej dystrybucji lubię natomiast fakt, że jeśli chcę zagrać w coś natychmiast, to dokonuję szybkiej zapłaty, i po kilku minutach mogę już grać. (Najczęściej tyczy się to gier premierowych, których nie zamówiłem w pre-orderze.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - pojler - 20-01-2013

Pudełkowe. Lubię pójść do sklepu sprawdzić asortyment, potem wybrać grę która przypadnie mi do gustu zapłacić, jechać do domu z bananem na twarzy, otworzyć poniuchać pudełko i instrukcje, i włożyć nośnik do PC'ta a potem pudełeczko odłożyć na półkę. To jest coś pięknego. Jeżeli już steam i inne serwisy tego typu to tylko dla przecen, i gier które nie są inaczej wydawane.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Kacpei - 20-01-2013

Zdecydowanie wolę pudełka lecz zaczyna mi brakować już miejsca. Lubie otworzyć szafkę i spojrzeć jak się prezentują gry.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - BastosPL - 20-01-2013

Preferuje pudełka. Ładnie można swoją kolekcje wyeksponować. Smiling


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Piastunka - 20-01-2013

Zdecydowanie pudełka, co to za kolekcja bez kurzących się na półkach gier Smiling


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - guy_fawkes - 22-01-2013

Zdecydowanie przedkładam tradycyjną, pudełkową dystrybucję nad cyfrową. Problem w tym, że zdarza mi się pęknąć, gdy Steam lub inny sklep tego rodzaju urządzi wyprzedaż, która aż się prosi o napchanie konta kolejnymi grami. Obecnie jednak staram się kontrolować, bo kupka wstydu rośnie szybciej, niż jestem w stanie ją zmniejszać, a przecież nawet pudełkowe wydania kiedyś mocno potanieją, wystarczy mieć trochę cierpliwości.
Kiedyś byłem przekonany, że wystarczą mi podstawowe edycje, bez dodatków; od pewnego czasu jednak rajcują mnie kolekcjonerki, zwłaszcza gdy zawierają ciekawe figurki albo inne fizyczne dodatki, bo DLC z kilkoma bonusowymi pukawkami to jednak nie to samo, co soundtrack na osobnej płycie czy artbook.
Miło jest mieć pierdyliard tytułów kupionych za grosze na Steamie, ale nie postawi się ich na półce, by nimi cieszyć oczy. Szkoda, że wydania pudełkowe coraz bardziej biednieją, a wnet znikną całkowicie...


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - SushiKraken - 22-01-2013

Osobiście jestem za wersjami pudełkowymi, jednak nie mam środków, aby zakupywać fizyczne wydania i muszę się zadowolić głównie wersjami cyfrowymi (Bundle i promocje na Steam). Osobiście posiadam tylko kilka tytułów wydanych na płycie (Głównie gry od Blizzarda), a reszta jest w postaci kopii cyfrowej. Dodatkowo bardzo lubię Bundle za to, że często dodają wersje bez DRM oraz dorzucają bonusy w postaci soundtracka lub artów etc.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Bartol303 - 23-01-2013

W tej sprawie zawsze bronie edycji pudełkowych. Dlaczego? Kupowanie gry, otwieranie jej i "obcowanie" z nią, to dla mnie czysta przyjemność. Po skończeniu gry nie ma nic lepszego niż ustać przed swoją półką z grami odłożyć nową grę we wcześniej przygotowane miejsce i napawać się dumą. Patrzenie na półki które uginają się od pudełek z grami nie zastąpi mi żadna wirtualna półka z wklejonymi okładkami gier. Bardzo ubolewam z powodu, że jako mały bachor nie dbałem o nic, przez co wiele kultowych pudełkowych gier spoczywa w growym niebie... Także ubolewam nad brakami obszernych instrukcji w edycjach pudełkowych, nie ma lepszej lektury na królewskim tronie niż informacje o grze w którą właśnie gramy. Otwierając pudełko i widząc dwa świstki papieru z czego jeden to reklama serce me rozpacza. Wiadomo promocje, gry Indie oraz co dla mnie najważniejsze platformy takie jak steam jednoczące graczy są niewątpliwymi plusami to jednak ja wiernie pozostaje przy wydaniach pudełkowych. Śpieszmy się kochać pudełka tak szybko odchodzą...


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Shineko - 23-01-2013

Zdecydowanie wersje pudełkowe. Prezentują się ładnie na półce, nie boję się o pozostały czas istnienia platformy, z której musiałbym daną grę ściągnąć. Niezłą opcją jest też kopia gry w pudełku + kod na wersję do pobrania (np na gog'u - bez DRM'u). Oczywistym minusem tutaj jest odsprzedawanie jednej z tych kopi, przez co taka forma raczej nie wejdzie masowo na rynek.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Mhoram - 23-01-2013

Jestem za edycjmi pudełkowymi, bez dwóch zdań.
Fajnie, moim zdaniem, prezentuja sie na półkach to po pierwsze, po drugie, każda gra to jakieś wspomnienia które wracaja za kazdym razem gdy spojrzę na regał z grami.

Z drugiej strony doceniam coś takiego jak steam czy orgin.
Posiadam rówież gry na steamie, zaopatruje się tam w tytuły których nie umiem dostać w sklepie w postaci pudelkowej. Dystrybucja cyfrowa, świetna rzecz, kolejny sposób nabycia nowych gier, mimo to pozostane wiernym nabywcą edycji pudełkowych.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - ks_siara - 23-01-2013

Jak dla mnie osobiście, wersja pudełkowa. Ma klimat i tak jak pisał Bartol303, obcowanie i rozpakowywanie Smiling chociaż cyfrowa wygodniejsza


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Teii - 23-01-2013

Uwielbiam pudełka i boli mnie serce, gdy widzę, że są dla mnie czasami całkowicie nieopłacalne. Przykładowo - chcę kupić Mortal Kombat 9, który na PS+ jest darmowy. Plusa mam za 200 zł rocznie, co daje nam około 16,5 zł miesięcznie. Tutaj rodzi się więc pytanie - czy warto wydać 100 zł, na coś co mogę mieć w dużo niższej cenie? Oczywiście, że nie.

Po za tym, jak już wiele osób wspominało, lubię coś mieć, coś fizycznego, potrzymać to itp. Jeżeli tylko mogę, wybieram więc wersje pudełkowe gier.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - yamny - 23-01-2013

Zniknęła mi fizyczna kopia Worms World Party.

Mimo, że kupiłem oryginał z typowym dużym pudłem i koszulką w środku, który ładnie prezentowałby się na półce, to fakt zniknięcia opakowki z płytą (jak również i jej zawartością) jednak mnie zmusza do poparcia w tej dyskusji dystrybucji cyfrowej.

Ponadto jeśli miałbym pudełka ze wszystkich gier, które posiadam na Steamie czy GOGu (ponad 400 tytułów) to miałbym jedno z następujących problemów:
  • zainwestowanie pieniędzy na kilka(naście) dodatkowych półek/regału do małego pokoju w małym mieszkanku
  • postawienie wszystkiego "na podłodze" oraz wyciąganie i chowanie tytułów powiedzmy gdzieś położonej nisko na stosie (przewrócenie się kolekcji i takie tam)

Kolejnym problemem dla pudełek jest cena takich wersji - niezbyt często tutaj występują zniżki (szczególnie trwałe). Dodatkowo jaka część kwoty ze sprzedaży jednego pudełka idzie w kieszeń dystrybutora? - bardzo mała porównując do Steama.

Blah, nie chce mi się teraz dalej pisać, jak ktoś chce się ze mną kłócić, to mogę później coś dopisać w następnych postach.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Teii - 23-01-2013

Przypomniała mi się kolejna rzecz, co do pudełek. Jakiś czas temu kupiłem Assassin's Creed. Kilku kolegów, dalszych i bliższych, przyszło, pograliśmy. Gry do dziś nie znalazłem. Posiadam jedynie pudełko Smiling Kolejny plus dla dystrybucji cyfrowej.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Mhoram - 23-01-2013

To gratuluje kolegów Grinning.