Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa (/Temat-Pude%C5%82ka-czy-dystrybucja-cyfrowa)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Maurek - 24-04-2014

Prawda, ENLUR. Ja jestem wielkim miłośnikiem gier pudełkowych, a jak już na święta dostaję kartkę z kluczem na steama, to go albo wpisuję albo oddaję. Na steamie mam tylko dema gier i gry typu CoD.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - kwadracik - 17-05-2014

Pudełka - tak, ale tylko na wyprzedażach. Jeśli mogę kupić daną grę taniej w tradycyjnym sklepie, nie muszę korzystać z dystrybucji cyfrowej. Niestety, na ogół mniej za daną grę płaci się mniej na Steamie czy Originie, ale zdarzają się miłe wyjątki, takie jak Spec Ops: The Line w Saturnie za 10zł.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - hellgatex - 20-05-2014

Jeśli gra jest tania i mam nią małe/średnie zainteresowanie to kupię edycje cyfrową, skończę ją i najpewniej zapomnę o niej :P nie chce mi się obstawiać pólek dodatkowymi pudełkami z grami których nie będę zbyt często odwiedzał.
Jeśli gra jest warta uwagi najpewniej kupię ją w pudełku i postawie ją na półce żeby po jakimś czasie sobie ją przypomnieć.
Co do gier konsolowych kupuje tylko w boxach :P (chyba że nie są dostępne w wersji fizycznej)


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - WolandPL - 15-06-2014

Mnie ostatnio zachciało się stworzyć sobie jakąś kolekcję gier PC na półce, lecz po zebraniu wszystkich pudełek okazało się, że mam ich naprawdę bardzo mało - większość tytułów, jakie posiadam, to wersje cyfrowe.

Ja bardzo lubię pudełka i płyty, więc choć lubię wyprzedaże na Steamie, to niestety muszę przyznać że boli mnie coraz mniejsza liczba gier, które mogę nabyć wchodząc do Empika. Dlatego ostatnio staram się pogodzić obydwie strony konfliktu i kupując grę na Steam, kupuję sobie jednocześnie jedną lub dwie płyty DVD LightScribe i jakieś pudełko. Wyszukuję następnie na http://www.steamgamecovers.com/ okładki, drukuję ją, a potem... używam funkcji tworzenia kopii zapasowej gier Steam. Aplikacja dzieli pliki gry na party mieszczące się na DVD, które w razie potrzeby można rozpakować i znacznie skrócić sobie czas pobierania przy ponownej instalacji. A LightScribe umożliwia mi wypalenie jakiegoś eleganckiego obrazka lub napisu na płytce.

Wiem, że to nie to co prawdziwa gra, ale na półce wygląda przyzwoicie - i dodatkowo spełnia swoje zadanie.

Natomiast jest jedna rzecz, która w ostatnich czasach przemawia na niekorzyść pudełek - zabezpieczenia antypirackie. Włożenie płyty aby gra zadziałała przeboleję, Star Force albo coś w tym stylu już mnie zaczyna bardzo wkurzać bo często wywala mi, że mam nielegalną kopię i muszę uruchamiać grę po kilka razy, ale nie zniosę jednego - sprzedawania gry "jedna gra = jeden komputer". Mam na półce Need For Speed Pro Street z kolekcji EA Classics. Zainstalowałem ją na starym kompie, nigdy nie przeszedłem całej (nie wspierała chyba moich podzespołów) - teraz zainstalowałem ją na nowym, ale okazuje się, że nie mogę w nią grać bo już raz ją aktywowałem. W tym momencie sprzedawca pokazał mi środkowy palec i zaświecił gołym tyłkiem, jednocześnie podstawiając mi tacę do kolejnych pieniędzy, bo support EA odpowiedział mi wprost: "Kup pan drugą grę to pan sobie pogra". Dupki. Kto mi odda moją forsę za płytę, której nie mogę użyć ja się was pytam?! ;/ Czy jako konsument mam jeszcze w ogóle jakieś prawa czy po prostu dałem się zrobić w męskie klejnoty?

Podsumowując - wolę pudełka ze względu na to, że nie potrzebuję szybkiego internetu w celu instalacji i można dzięki nim zbudować bibliotekę, która naprawdę cieszy oko. Ale jeśli ceny gier pudełkowych mają sięgać niebotycznych wartości, a do tego otrzymuję ograniczenia typu "kupił pan film, to sobie pan go obejrzy maksymalnie trzy razy, na jednym telewizorze, i tylko w maksymalnie dwie osoby", to wolę dystrybucję cyfrową, a pudełka zrobić sobie sam.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Krysti111 - 02-11-2014

Szczerze? Jestem zwolennikiem gier w pudełku, n Winkinga płytce, tak jak większość z Was. Powód? Mając grę zakupioną w chmurze, nie wiemy, czy serwery nie padną, zanim pobierzemy ukochaną grę itp. Poza tym zawsze fajniej poszczycić się grami na półce, a nie na dysku twardym.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Rejbyt - 06-11-2014

Ja nigdy do dystrybucji cyfrowej nie mogłem się przekonać, niestety . Może jestem staroświecki ale ja o wiele bardziej wolę mieć ,,fizyczne'' pudełko na szafce, lecz jednak muszę przyznać że bardzo podobają mi się ceny w steam i origin więc, nie ukrywam że czasem będę wolę tam kupić gre o 50% tańszą niż w sklepie lub allegro ;D.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Ludek - 06-11-2014

Oczywiście, że dystrybucja cyfrowa, raz że nie mam już gdzie trzymać pudełek, dwa że jest tańsza, trzy jak jadę pociągiem to nie chce mi się brać X kartów i handhelda skoro mogę wziąć sam handheld, cztery - serwery padają, płyty w sumie też - mój osiemnastoletni Warcraft 2 dawno nie działa mimo, że z płytką obchodziłem się wyjątkowo dobrze przez ten czas.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - PaweliGawel - 12-11-2014

Pudełka, dlaczego?
Dostęp 24/7 nie musze mieć neta
Ładnie wygląda na pułeczce
Lubie sobie pomacać pudełeczko i się na nie pogapić*_*(fetysz)


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - GorkyFactory - 18-11-2014

Pudełka. Bo gdy kupię grę w pudełku, jest ona moja. A platformy... cóż, nie są nieśmiertelne i prędzej czy później może być tak, że moje gry, setki godzin i osiągnięcia, zwyczajnie przepadną.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Brukow - 18-11-2014

Zdecydowanie dystrybucja cyfrowa. Nie wiem co wy tak narzekacie na to połączenie z internetem, ale ja z tym problemu nie mam. kupuje grę np.na Steamie, włączam pobieranie na noc, rano przerzucam na dysk przenośny jako kopie zapasową i gram a jak chce po jakimś czasie do niej wrócić to zawsze mam na pod ręką. A w pokoju na półkach zamiast gier, figurek i innych pierdół dla zmyłki mam książki Torll


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - lukaswey - 19-11-2014

Więc tak, z jednej strony zawsze byłem zwolennikiem wersji pudełkowych, jednak od około miesiąca mam konto steam i za naprawdę grosze zebrałem już prawie 100 gier.

Argument że serwisy jak steam padną jest trochę nie trafiony, bo nawet jeśli padną to cała zawartość zostanie przeniesiona do innego miejsca (via Windows Live > Steam).

Chociaż... W przypadku takiej np. 3 wojny światowej, ataku ufo czy apokalipsy zombi raczej serwery padną i co wtedy, w 2054 i tak czeka nas najazd robotów z przyszłości, ale mam nadzieje że na to się przygotujemy odpowiednio? No ale kto wtedy poza Archonem przejmował by się kolekcją gier?

Chociaż... Gry mogą stać się walutą, jak kapsle w Fallout (lame), albo naboje w Metro (better), dwie gierki i mamy shotguna, a z takim shotgunem można odwiedzić wszystkie te jutubery co gry kiszą.

Czyli; Gry pudełkowe ale się tym nie chwalić Grinning


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - AtecainCorp. - 02-12-2014

Jak dla mnie obie wersje są wporzo. Ale pudełeczko to zawsze wyznacznik pewnego statusu. Bo mając w ręku pudło to posiadać coś oryginalniejszego. Niż zwykła zassana z neta przez Steama reedycja cyfrowa.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Rix896 - 02-12-2014

Nie ufam dystrybucji cyfrowej, może ceny są o wiele bardziej atrakcyjne jednak nigdy nie mam pewności czy może za rok czy za dwa lata Valve nie zbankrutuje (bo nie wydało Half Life 3 Smiling ) i powie, że niestety wszystkie wasze gry przepadają i musimy zrezygnować ze Steama.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Kraven - 04-12-2014

Szczerze to ja kocham pudełka i gadżety, mapki, poradniki jakie się tam znajdują, ale płyty ulegały zniszczeniu po wieloletnim użytkowaniu. Też mam wielką satysfakcję jak mam pudełko, które mogę pooglądać.
Jakby była możliwość połączenia pudełka z "bezpieczeństwem" dystrybucji elektronicznej gier to taką opcję bym wybrał. Oczywiście zawsze może ktoś włamać się na konto i pozbawić nas niezniszczalnej kopii gry, więc wybieram jednak pudełka


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Fraidar - 09-12-2014

Pudełka! Co prawda najczęściej drożej, aczkolwiek zawsze warto mieć kilka pudełeczek na półce Grinning


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Rajns - 09-12-2014

Zważywszy na fakt, że bardzo często można zakupić coś w dystrybucji cyfrowej za groszowe sprawy - często kupuję gry właśnie tą drogą.

Są jednak gry, które chcę mieć w wersjach pudełkowych i niezależnie od tego czy grę już posiadam w dystrybucji cyfrowej czy nie - to i tak zakupię pudełkową edycję.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Hesher - 04-08-2015

Zdecydowanie pudełka.

Mam w sobie coś, co nie pozwala mi spać, jeżeli na półkach nie jest wszystko ładnie, alfabetycznie ułożone. Lubię czytać, ale do książek nie wracam tak często jak do gier, więc to one dekorują moje półki. Cyfrowo posiadam jedynie DLCki oraz te tytuły, które mają swoją promocję właśnie w wersji cyfrowej. No i do tego gry z PS+ - tych także na półce nie mam jak trzymać. Ale to są wyjątki Winking


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Knap20 - 08-08-2015

Oczywiście pudełka. Jak wielu już tu wspominało, pudełka mają w sobie tą magie, i po prostu są nie do zastąpienia przez dystrybucje cyfrową. Te instrukcje, ten zapach.... Choć taką wyprzedarzą letnią na steamie nie pogardze Winking Ale kupuje tam tylko gry, na których aż tak bardzo mi nie zależy, albo takie które mają po prostu świetną cene.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - 93NoName - 09-08-2015

(09-04-2014, 22:59)Lars napisał(a): Do gier mam podobny stosunek co do książek. Większość tytułów posiadam formie elektronicznej, ale te "specjalne" trzymam na regale. Przynajmniej w teorii, bo od czasu przeprowadzki stoi na nim tylko Assasin's Creed i Eador - kupione okazyjne na giermaszu.

Widząc ten post chciałem tylko zaznaczyć że tak jak Ty mam do gier podobny stosunek go gier.
Tylko że przeciwieństwie do Ciebie ja wolę tak jak wszelkie książki mieć gry na półce. I o ile nie zawsze się to udaje to i tak jestem dumny ze swojej małej kolekcji zwłaszcza z kolekcjonerek i edycji specjalnych. (Z książek to będzie zestaw Wiedźmina z autografem Sapkowskiego na grzbietach, zaś z gier Antologia AC, Antologia TES, kolekcjonerka TLoZ: MM3D oraz kolekcjonerka Pokemon AS)


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Pawel 2Kier - 17-08-2015

U mnie jest podobnie - gry, na których mi zależy, najczęściej mam w edycji pudełkowej. Muszę jednak przyznać, że występujące okresowo promocje nie pozwalają, by przejść obok nich obojętnie. Jeżeli chcę kupić jakąś grę, a jeśli zrobię to steamie, znacznie zaoszczędzę, pozwalam sobie na wersję elektroczniczną. Też stosuję analogię do książek, chociaż muszę przyznać, że do czytania w komunikacji miejskiej lepiej nadają się wersje elektroniczne.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - spejson1989 - 25-08-2015

Sercem jestem przy pudełkach, bo lubię kolekcje, ale rozum podpowiada dystrybucję cyfrową. Niższe ceny, lepsza dostepność, brak możliwości uszkodzenia lub zgubienia nośnika - to tylko kilka plusów, które dla mnie są ważne.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - KingWorgregYT - 25-09-2015

Jestem staroświecki... cyfrówki nigdy nie dadzą takich wspomnień i takiego sentymentu jak wersja pudełkowa. Oczywiście można się spierać, że cyfrówka jest tańsza, praktycznie zawsze dostępna jeśli mamy łącze z internetem czy po prostu wersja cyfrowa nie zajmuje miejsce na półce, no chyba że to wirtualne.
Sam czasem zachwycam się swoją kolekcją gier na półce, a niestety mam ją bardzo małą. Kiedyś w przyszłości może uda się nabyć najlepsze tytuły na PC i pobawić się w tworzenie pokoju gracza.
Moim zdaniem wersje pudełkowe są dla kolekcjonerów i osób, które nie kupują gry tylko po to, aby pochwalić się nią na instagranie czy fejsie. Wersje pudełkowe niestety niedługo wyjdą z mody... a to będzie wielka strata dla osób takich jak ja.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Volpin - 26-09-2015

Wszystko zależy od gry i od jakości pudełkowej wersji. Takie standardowe pudełka, bez żadnych bajerów, omijam. Moge sobie przecież kupić po prostu pudełko samo kiedyśtam i mieć przysłowiowe wyj****e. Jeśli edycja pudełkowa nie oferuje nawet ładnej okładki, kupuje cyfrowo. Jak sie wie gdzie szukać to wychodzi znacznie taniej.

Oczywiście, są wyjatki z reguły. Mój ostatni zakup pudełkowy to Wiedźmin 3, zastanawiam sie nad kupnem dodatku do niego też w wersji pudełkowej PC. Na liście zakupów boxowych mam jeszcze Starcraft 2: LotV i World of Warcraft: Legion. Reszta jakoś mnie nie przekonuje :/


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - Świdr - 26-09-2015

Dla mnie wersje pudełkowe. Dlaczego? Z czystej oczywistości - Gry na płytach, kartridżach i innych nośnikach statystycznie wytrzymują dłużej niż sprzęt na nim ogrywany.


RE: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa - GRYzonie - 03-10-2016

Pudełka! Odpalenie gry w wersji cyfrowej nie ma tego klimatu co włożenie kartridża/dyskietki/płyty/karta Winking