Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: 3DS (https://forum.arhn.eu/Forum-3DS)
+---- Wątek: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! (/Temat-Jak-spotyka%C4%87-osoby-na-StreetPass-bez-wychodzenia-z-domu)



Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Hixovick - 20-07-2014

Siemka!
Chciałbym wam przedstawić prosty sposób jak mieć trochę Mii w naszej Plazie nie wychodząc z domu.
Potrzebny będzie router Wi-Fi albo telefon z Androidem i wykupionym pakietem internetowym.

Router Wi-Fi:
1.Zmieniamy SSID naszego routera na NintendoSpotPass5
2.Typ hasła najlepiej ustawić na WPA2 AES, hasło dowolne
3.Łączymy się z naszą siecią na naszej konsoli 3DS/2DS.
4.Czekamy chwilę aż na naszym ekranie startowym pojawi się aplikacja Nintendo Zone viewer
5.Uruchamiamy ją i konfigurujemy.
6.Wyłączamy aplikacje i odłączamy się od internetu.
7.Łączymy się ponownie. Możemy chwilę pograć na naszym 3DS'ie. Po powrocie do menu HOME aplikacja Nintendo Zone viewer powinna pokazać nam, że jesteś w Nintendo Zone. Na naszej Plazie powinniśmy mieć parę Mii, wszyscy będą z UK.
8.I koniec! W innych grach na 3DS'ie używających StreetPass też to działa!

Telefon z Androidem i paczką danych:
1.Tworzymy HotSpot Wi-Fi, gdzie w polu SSID wpisujemy NintendoSpotPass5, a typ hasła to WPA2 AES.
3.Łączymy się z naszą siecią na naszej konsoli 3DS/2DS.
4.Czekamy chwilę aż na naszym ekranie startowym pojawi się aplikacja Nintendo Zone viewer
5.Uruchamiamy ją i konfigurujemy.
6.Wyłączamy aplikacje i odłączamy się od internetu.
7.Łączymy się ponownie. Możemy chwilę pograć na naszym 3DS'ie. Po powrocie do menu HOME aplikacja Nintendo Zone viewer powinna pokazać nam, że jesteś w Nintendo Zone. Na naszej Plazie powinniśmy mieć parę Mii, wszyscy będą z UK.
8.I koniec! W innych grach na 3DS'ie używających StreetPass też to działa!

PS:Tym sposobem możemy do 10 sierpnia zdobyć także Charizarda z kamień ewolucji Charizard Y dla wersji X i Charizard X dla wersji Pokemon Y! Wystarczy połączyć się z Nintendo Zone, a następnie z pozycji naszych Pokemonów odebrać Mystery Gift via Internet!


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - benylancoch - 22-07-2014

Mam pytanie co do tego sposobu na poznawanie ludzi ze StreetPass. Udało mi się dostać Charizarda.
Czy w tej aplikacji Nintendo Zone viewer ma cały czas pojawiać się błąd, że się nie udało połączyć z access pointem?
Jak wygląda sprawa z poznawaniem nowych Mii ze StreetPass?

Edit. Od godziny ok. 13 do 18 nie złapałem jeszcze żadnego Mii, także coś mi się wydaje, że nie działa, albo coś źle zrobiłem.


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Hixovick - 22-07-2014

Nintendo Zone Viewer akurat nie działa przy tym sposobie. A co do Mii na StreetPass upewnij się, że masz w Mii Plazie włączony StreetPass. Następnie połącz się z siecią NintendoSpotPass5 i uśpij 3DS'a (złóż go czy jakkolwiek można to nazwać). Po chwili go "obudź" i rób coś przez internet np. przeglądaj Miiverse (ja to najczęściej robię). Po wyłączeniu i poczekaniu chwilki w HOME Menu powinieneś zauważyć powiadomienie o spotkaniu osób. Można to robić raz dziennie. Nie wiem czemu, ale tylko raz.


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Lecter - 22-07-2014

A czy zabawa ze StreetPassami nie polega na radości migającej diody konsolki po wyciągnięciu jej z plecaka po spacerku?


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - ZłotyPstryk - 22-07-2014

@Lecter, polega... Ale jak często łapiesz w Polsce jakiegoś StreetPassa? U siebie w mieście jestem jednym z dwóch, może trzech posiadaczy 3DSa. Nawet nie wiem czy drugi posiadacz 3dsa z mojego miasta wie o czymś takim jak streetpass. Pewnie kupił konsolę, przeszedł pokemony i teraz jego konsola leży wyłączona Grinning


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Hixovick - 22-07-2014

@Lecter Jak Pstryk powiedział. Jak nie chcesz to nie musisz tego robić. Ja podałem ten sposób osobom, którzy chcą np. zebrać wszystkie puzzle w Mii Plazie. W Polsce ciężko znaleźć osobę na StreetPass a np. fioletowe puzzle dostaje się bardzo BARDZO rzadko, a tak można je mieć od innych (:


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - benylancoch - 22-07-2014

Na steetPassie udało mi się spotkać aż jedną osobę (jaki byłem szczęśliwy :P) i to nie z mojego kraju :P. Pozdrawiam Rzeszów.


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Insajd - 22-07-2014

Najlepiej po prostu wpaść na jakiś konwent albo inny zjazd nerdów z całej Polski. Wtedy rzeczywiście wygląda to tak, jak wspomniał Lecter. I faktycznie, zabawa z odbieraniem kolejnych Mii to przyjemna przerwa od łażenia po terenach pyrkonów i innych pga. Także sposób może i niezły, ale... zabawa żadna Torll


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Hixovick - 22-07-2014

To niestety prawda, że to żadna zabawa, ale jak już pisalem, jak ktoś chce mieć wszystkie puzzle to jest to chyba najlepsze rozwiązanie. No chyba, że polecisz do UK Torll


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - benylancoch - 25-07-2014

Pobawiłem się już trochę tą metodą na SteetPass i powiem, że zielone światełko świeci u mnie średnio co 8h (5, 13 i 21). Tak więc można z tego korzystać więcej niż raz dziennie. Wystarczy być podłączonym do internetu z tą nazwą sieci. Nic nie trzeba robić, ani tego wspomagać.
Jak na razie zauważyłem, że dostaję 2x6 osób i raz po 4 osoby.
Osoby poznane są z całego świata, ale większość jest z Wielkiej Brytanii. Dużo osób też jest z Japonii.

Polecam wszystkim, którzy mają problemy ze znalezieniem kogoś z 3DSem.


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - Hixovick - 25-07-2014

Ja nie mam nikogo z Japonii. Ty jesteś połączony do tej sieci i masz uspionego 3DS? Ja muszę korzystać z jakiejś funkcji sieciowej, aby zielone światełko się zapaliło.


RE: Jak spotykać osoby na StreetPass bez wychodzenia z domu! - benylancoch - 25-07-2014

Tak jestem cały czas połączony i mam uśpioną konsolkę. Na routerze mam ustawione sieć jako NintendoSpotPass5.

Zdjęcia pokazujące, kiedy dostaję "Zielone światełko"

http://1drv.ms/1nGwz46
http://1drv.ms/1nGwEoe