Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Forum - pomysły i propozycje - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Księga Życzeń i Zażaleń (https://forum.arhn.eu/Forum-Ksi%C4%99ga-%C5%BBycze%C5%84-i-Za%C5%BCale%C5%84)
+--- Wątek: Forum - pomysły i propozycje (/Temat-Forum-pomys%C5%82y-i-propozycje)

Strony: 1 2


Forum - pomysły i propozycje - Stivi - 16-12-2014

Witajcie drodzy użytkownicy oraz ewentualni przyszli użytkownicy. Zwracam się do was z prośbą o wyrażenie opinie lub też pomysłów dotyczących naszego forum. Doszliśmy do wniosku, że jego aktualna forma może być lekko nieaktualna co do dzisiejszych standardów, a skoro tworzymy je dla was, to miło by było przebudować je według waszych potrzeb.

Najważniejsze tematy do przemyślenia:
  • Organizacja działów na forum
    • Czy aktualna struktura działów jest odpowiednia?
    • Jakich działów brakuje?
    • Jak powinny być zorganizowane działy dotyczące platform?
    • Czy działy powinny być bardziej szczegółowe lub bardziej ogólne?
  • Shoutbox
    • Czy jego aktualna forma jest odpowiednia?
    • Czy jest potrzebny?
  • Tętno/pasek/log aktywności
    • Czy pasek™ był dobrym wynalazkiem i powinien powrócić?
    • Czy log aktywności przekazuje potrzebne informacje?
  • Aktywność
    • Co należy zrobić by forum tętniło życiem?
    • Co odstrasza/zniechęca do korzystania z forum?

Dziękujemy z góry za wszystkie opinie i obiecujemy, że każdy post zostanie potraktowany poważnie.


RE: Forum - pomysły i propozycje - michalonex - 16-12-2014

Shoutbox jest potrzebny :-)


RE: Forum - pomysły i propozycje - C4mpi59 - 16-12-2014

Myślę, że każdy użytkownik powinien mieć bardziej jasny/klarowny profil  typu przyciski  Skrzynka e-mail  Posiadane gry  Ustawienia
Bo teraz trzeba szukać każdej opcji malutką czcionką gdzieś na stronie. Arhn.eu ciągle zmienia wygląd, układ strony. Jeden temat jest na pół ekranu a reszta tematów jest ukryta gdzieś pod całą masą grafik. 


RE: Forum - pomysły i propozycje - Hixovick - 16-12-2014

Brakuje mi trochę retro działów typu NES, SNES. Nie mówię, żeby tworzyć do każdego oddzielny temat, ale coś typu Retro Nintendo. No i brakuje działu Sega (jako konsole) [*]


RE: Forum - pomysły i propozycje - Stivi - 16-12-2014

(16-12-2014, 18:00)Hixovick napisał(a): Brakuje mi trochę retro działów typu NES, SNES. Nie mówię, żeby tworzyć do każdego oddzielny temat, ale coś typu Retro Nintendo. No i brakuje działu Sega (jako konsole)

Mamy dział zbiorczy, który nie cieszy się popularnością: http://arhn.eu/forum/Forum-Oldschool


RE: Forum - pomysły i propozycje - Piromaniaq - 16-12-2014

Moim zdaniem usunięcie bocznego paska z szybkim dostępem do wszystkich opcji było lekkim strzałem w stopę.
Używałem go bardzo często, gdyż był zwyczajnie wygodniejszy niż przewijanie na górę strony, gdy mam odpalone forum z shoutboxem. Dzięki niemu mogłem szybko dostać się np. do mojej kolekcji, a teraz muszę wchodzić na górę na swój profil i dopiero z niego na kolekcję.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Kondor - 16-12-2014

Shoutbox lepiej, żeby był pokazany tylko zalogowanym użytkownikom.

Eventlog jest dosyć nieczytelny, może lepiej odstęp między kolejnymi rzeczamim lub inna czcionka?


RE: Forum - pomysły i propozycje - DantePL - 16-12-2014

Przywrócenie paska bocznego jest dobrym pomysłem, często go używałem aby dostać się do swojego profilu czy sprawdzenia PW. Zgadzam się też z AzjatyckiKondor co do shoutboxa.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Sendera - 16-12-2014

Jak mówił Piro, też mi brakuje paska.


RE: Forum - pomysły i propozycje - HackBoy - 16-12-2014

Ja także korzystałem z Paska™ i chętnie nadal bym go używał. Do tego podobają mi się pomysły kolegów co do widoczności shoutboxa tylko dla zalogowanych i "ogarnięcia trochę" profili. Ewidentnie profile na starym layoucie strony były bardziej czytelne, a informacje nie zlewały się.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Fedox9 - 16-12-2014

Log aktywności był super, tak samo jak pasek z newsami. Na logu aktywności najważnijesze są odp. na tematy, ale takie "newsy pochwalne" typu "Użytkownik zdobył achi X" też mogą zostać. Shoutbox zdecydowanie tylko dla zalogowanych. Zauważyłem też że z arhn.eu próbowano zrobić serwis społecznoścowy (grupy, znajomi itd.) . Dlaczego nie? Jeśli zamierzacie dalej to rozwijać, to fajnie będzie jeśli będzie to bardziej zintegrowane z forum.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Lecter - 16-12-2014

A gdyby forum zminimalizować do postaci czegoś na kształt grupy dyskusyjnej?


RE: Forum - pomysły i propozycje - Gurgie - 16-12-2014

Shoutbox powinien (opcjonalnie) wydawać dźwięk jak ktoś coś zrobi (np. ktoś napisze nick osoby). Dodajcie powiadomienia "XXX" wspomniał o tobie w temacie "YYY"
Wszystkie te achievementy są spoko Smiling Dodajcie jeszcze więcej takich elementów. Może jakaś idle minigra obok shouta? Żeby klikać w bobra czy coś czekając na odpowiedzi na shoucie.
Dodajcie też sklep ze skórkami. Jak na 3DSie. Np. "Dorczenzo Theme" zawierałoby Dorczenzo w tle + remix rapgry zapętlający się.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Stivi - 16-12-2014

(16-12-2014, 20:49)Lecter napisał(a): A gdyby forum zminimalizować do postaci czegoś na kształt grupy dyskusyjnej?

Możesz rozwinąć? Wiem o co chodzi, ale wolę być pewien, że się rozumiemy.
______
I prosiłbym o więcej opinii o samej strukturze forum. Jest to główny element, którym chciałbym się zająć. Radziłbym tez pominąć pomysły o "wodotryskach", póki co chcemy zainwestować w podstawy.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Lecter - 16-12-2014

Jeden dział, w którym znajdowałyby się wszystkie tematy. W ten sposób uwaga skupiałaby się tylko na bieżących wątkach.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Fedox9 - 16-12-2014

Tylko wtedy zapanuje nieład i w jednym wątku znajdą się gry forumowe, rozmowy o niczym i debata na temat nowej zeldy, czy próśba o naprawienie zbrickowanego psp... Nie wiem czy to jest dobry pomysł, w każdym bądź razie będzie się trudno odnaleźć. Trzeba pamiętać też że tematem tego forum są nie tylko nowe gry, ale także stare, miesznie tych tematów nie jest dobrym pomysłem.


RE: Forum - pomysły i propozycje - FireStorm - 17-12-2014

Organizacja działów na forum:
Przemodelowałbym dział Newschool, jako że obecnie jest nieco nieuporządkowany. Poszczególne sekcje dotyczące konsol powinny być poświęcone rozmowom o samym sprzęcie i usługach oraz problemach z nimi związanymi, czyli w gruncie rzeczy większością obecnej zawartości. Pozostała część, formowana z dyskusji na temat pojedynczych tytułów,  jednak nieco nie pasuje do reszty, dlatego dobrze by było stworzyć osobny dział dla tematów stricte dotyczących różnorakich produkcji i jednocześnie połączyć je z kartami tychże w bibliotece.

Shoutbox:
Sam jestem raczej biernym użytkownikiem tego najbardziej ruchliwego elementu strony, dlatego trudno mi się wypowiadać co do jego funkcjonalności. Niemniej, niejednokrotnie czytam wpisy reszty użytkowników, a i idealnie nadaje się do krótkich pytań, które w przeciwnym wypadku zaśmiecałyby forum.

Tętno/pasek/log aktywności:
Z paska korzystałem stosunkowo rzadko, ale trudno też powiedzieć, by mi przeszkadzał. Preferuję tradycyjne, i może mniej wygodne, przeglądanie serwisów. Natomiast log aktywności jest niezwykle przydatny, pozwalając na bieżąco obserwować działania użytkowników. Często mam włączony serwis na shoutboksie i dzięki dziennikowi nie muszę co chwila sprawdzać najnowszych postów. Jedynie zmieniłbym nieco ilość pojawiających się informacji - wystarczą tylko te dotyczące stricte działalności na stronie, tj. wszelkie nowo założone tematy/konta, odpowiedzi itp.. Zdobyte acziwmenty czy zmiany ogrywanej gry nie są tak istotne.

Aktywność:
Najlepszym wyjściem do wzrostu popularności jest zaniechanie wszelkiej moderacji i pozwolenie na panoszenie się szkodników wszelkiej maści, jak ma to miejsce na wielu innych forach... ale chyba nie o to chodzi. Sam proponowałbym działanie odwrotne, czyli zaostrzenie tejże, aby serwisem zainteresować przede wszystkim użytkowników, którzy rzeczywiście mają coś do powiedzenia, a nie wrzucają śmieciowe posty. Przyznam iż sam zazwyczaj omijałem wszelkie fora skupione wokół gamingowych stron, gdyż odstraszały mnie bałagan oraz ogólny, niezwykle niski, poziom wypowiedzi uczestników. Forum arhn.eu jest pierwszym gdzie napisałem coś więcej niż post z prośbą o pomoc techniczną. Przyciągnęła mnie tu głównie moderacja, która skutecznie tępiła wszelkiego rodzaju przejawy głupoty oraz sprzątała po wszelkich szkodnikach. To sprawiło, iż przeglądanie tematów nie było udręką, a i zachęciło do własnoręcznego sklecenia kilku dłuższych zdań, bo zwyczajnie było dla kogo. Wiedziałem, że znajdzie się ktoś, kto to przeczyta oraz być może nawet zacznie sensowną polemikę, czyli spełni założenia tego typu przybytków w Internecie.

Ostatnimi czasy serwis znacznie się rozrósł i sprowadza wielu nowych użytkowników, którzy bardzo często nauczeni są zupełnie innego podejścia. Moderatorzy jak i inni członkowie społeczności reagują na takie działania, co się chwali, ale zostaje też kilka mniejszych rzeczy, które mogą odstraszać -głównie, ortografia. Nie mam na myśli jednego czy dwóch przecinków w złych miejscach czy też niewielkiej literówki, a raczej większą ilość baboli albo te grubszego kalibru czy też ostatnie "mody" na zmienianie zasad pisowni (jak chociażby wstawianie odstępu przed znakiem interpunkcyjnym). Tego typu rzeczy wskazują nie tylko na poziom samego autora, ale też negatywnie odbijają się na ruchu oraz wyglądzie samego forum. Dlatego proponuje wprowadzenie moderacji również pod kątem samej treści. Tzn. moderacja mogłaby poprawiać wiadomości pełne błędów, zaznaczając odpowiednie miejsca na czerwono oraz dając autorowi ostrzeżenie. Odpowiednia ilość takich ostrzeżeń skutkowałaby większymi konsekwencjami.


RE: Forum - pomysły i propozycje - EliotPL - 28-12-2014

Witam, jak dla mnie dział giełda powinien być posegregowany(np. Gra na jaką konsolę) wtedy dużo łatwiej znaleść coś dla siebie. Shoutbox to dziwny twór. Próbowałem tam pisać, pogadać, ale nikt nie odpowiadał(raz polecono mi kilka gierek na wii) jak dla mnie na czacie jest liga(oni sobie rozmawiają) a inni są ignorowani. Takie jest moje zdanie...


RE: Forum - pomysły i propozycje - Ymir - 05-01-2015

Jestem za uproszczeniem forum, może coś w stylu właśnie grupy dyskusyjnej, bo w tym momencie jest nawał tematów, w których rzadko kiedy ktokolwiek pisze, a tematy zbiórcze nie pomagają. Forum używam bardzo biernie, ale widzę pewne rzeczy jak właśnie wspomniany wcześniej pewnego rodzaju nieład i przesyt, pięć działów z kilkoma poddziałami to tutaj zdecydowanie za dużo (a nie liczę serwisów partnerskich jak Terraria).

Widziałbym coś w stylu działu z pytaniami dot. gier i sprzętu oddzielnie
A oddzielnie działy konsolowe i pecetowe ze zbiórczymi tematami, wszystko w jednym miejscu z wyszukiwarką taka jak jest teraz ofc.
Powiedzmy Nintendo, Sony, Microsoft, PC i reszta (komórki czy co tam jeszcze jest bez poddziałów na konkretne produkty tych firm.

Dźwięki na shoutboksie mogłyby być opcjonalne, a przynajmniej do szeptów. Na forum grajpopolsku mają bardzo fajne nienarzucające się pstryknięcie, oczywiście do wyłączenia jednym kliknięciem.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Stivi - 03-02-2015

Podbijam, ponieważ aktualnie analizuje wszystkie pomysły. Jeśli jeszcze ktoś ma coś do dodania na poniższe tematy, to zapraszam Smiling

Cytat:Organizacja działów na forum
- Czy aktualna struktura działów jest odpowiednia?
- Jakich działów brakuje?
- Jak powinny być zorganizowane działy dotyczące platform?
- Czy działy powinny być bardziej szczegółowe lub bardziej ogólne?

Aktywność
- Co należy zrobić by forum tętniło życiem?
- Co odstrasza/zniechęca do korzystania z forum?



RE: Forum - pomysły i propozycje - hgorski6 - 08-02-2015

Statusy by się przydały


RE: Forum - pomysły i propozycje - Witold - 08-02-2015

(08-02-2015, 14:24)Hubert Górski napisał(a): Statusy by się przydały

Przecież takie istnieją u nas na forum


RE: Forum - pomysły i propozycje - JohnAbruzzi87 - 12-03-2015

Uważam że, dobrym rozwiązaniem byłoby zaimplementowanie przycisków które, ułatwiłyby nawigację pomiędzy wiadomościami w skrzynce odbiorczej. Załączam grafikę z przykładowymi przyciskami np. w górę - nowsza wiadomość; w dół - starsza wiadomość
http://imgur.com/U7YUsTQ


RE: Forum - pomysły i propozycje - szymon1051 - 11-10-2015

Nowe mybb 1.8 ma nową po stronę contact.php więc może w stopce zamiast "mailto:[email protected]" zmienicie na "http://forum.arhn.eu/contact.php" .

Jak macie reklamy nie nachalne to możecie napisać do adblock plus by dodali elementy z waszej strony zostały dodane do listy dozwolonych reklam która jest automatycznie włączona. Więcej info https://adblockplus.org/en/acceptable-ads, zgłasza się https://eyeo.com/acceptable-ads-application.html.


RE: Forum - pomysły i propozycje - Haifisch - 22-11-2015

Moja propozycja to raczej nie jakieś usprawnienie, a mała poprawka. Otóż jak przeglądałem regulaminy, to wszelkie linki w nich umieszczone są nieaktualne, bo przekierowują na arhn.eu/forum[...], zamiast na forum.arhn.eu[...], więc po wejściu w taki dostaje się Page Not Found. Nie jest to może duży problem, bo wystarczy po przejściu na stronę zmienić adres, ale przy większej ilości linków może być to delikatnie irytujące Smiling