Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: 3DS (https://forum.arhn.eu/Forum-3DS)
+---- Wątek: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie (/Temat-Zakup-2DS-z-Pokemonami-pytanie)



Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - homix73 - 25-12-2014

Chciałem pograć sobie w Pokemony najnowszej generacji (Y i Alfa) stąd mam pytanie - co lepiej kupić:

1. Konsola Nintendo 2DS (czarno niebieska) + Pokemon Y
za 650 zł
a później dokupić Pokemon Alfa

czy

2. Konsola Nintendo 2DS Transparent Blue + Pokemon Alpha Sapphire
za 600 zł
a później dokupić Pokemon X

I dodatkowo: czy mogę tu podać linka do sklepu, w którym znalazłem i mam zamiar kupić ten zestaw? 
A może prościej będzie jeśli poradzicie mi w jakim sklepie kupić najtaniej nową konsolkę z oryginalną grą?

Z góry dzięki za porady,
pozdrawiam i wesołych świąt.
.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Ad-M - 25-12-2014

Tu masz 2ds + alpha za 549zł http://konsoleigry.pl/konsole/2799-nintendo-2ds-transparent-blue-pokemon-alpha-sapphire-045496502416.html , przy czym pokemony są w wersji kodu do pobrania - sklep wysyła dopiero po nowym roku. (myślę, że możesz podać link :P)


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - homix73 - 06-01-2015

Kupiłem już konsolkę 2DS transparent blue z zainstalowanymi Pokemonami Alpha Sapphire.
Korzystając z tego wątku chciałem zadać jeszcze 2 pytania jako, że zaczynam dopiero przygodę z nintendo (dzięki Pokedziałkom Archona Smiling

1. W pudełku dołączone są 2 kody na czerwonych kartonikach. Ale kiedy wchodzę na nintendo club nie ma tam Polski do wyboru - nie ma nawet opcji "inny kraj". Czy mam się w ogóle tam rejestrować podając inny kraj? Jeśli tak to jaki i co w ogóle mi to da?

2. Na karcie konsolki zainstalowane były już te Pokemony i tu bardzo ważne pytanie: Czy ta gra - jeśli chodzi o legalność kopii - jest jakoś związana z moją konsolą czy może ze mną?
Jeśli z konsolą - po numerze seryjnym? to czy w przypadku zepsucia się konsoli uruchomię ją na nowej?
Jeśli ze mną - to czy nie powinienem podać jakiś danych czy emaila, aby w przyszłości móc ją ściągnąć ewentualnie jeszcze raz?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Przepraszam za, być może głupie pytania, ale stary już jestem i nie mam głowy do takich rzeczy...

pozdrawiam


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - FireStorm - 06-01-2015

1. Niestety, Nintendo Club nie działa w Polsce, stąd brak jej wyboru na liście krajów. Aby wymienić punkty na fizyczne nagrody należy być mieszkańcem państwa obsługiwanego przez ten program lojalnościowy (ewentualnie znać osobę, która taki przedmiot może odebrać i wysłać do Polski). Istnieje teoretyczna możliwość bezpośredniego odebrania cyfrowych dóbr, aczkolwiek jest to niezgodne z regulaminem Nintendo Clubu.

2. Cyfrowe gry na Nintendo 3DS są, niestety, związane z samą konsolą, a nie kontem, jak ma to miejsce u konkurencji. Jeżeli konsola się zepsuje, istnieje możliwość transferu danych cyfrowych za pomocą specjalnej aplikacji. Problem pojawia się, gdy urządzenie zostanie skradzione/zgubione - wtedy, niestety, wszystkie cyfrowe gry przepadają.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Grodek - 06-01-2015

1. Nie mamy polskiego oddziału Nintendo Club, więc lepiej się wstrzymać albo prosić znajomych z UK (jeśli takich się posiada) o sprawy z nim związane.

2. Niestety gry są zapisywane na konsoli, co moim zdaniem może być problemem w przypadku stracenia konsoli. Istnieje tylko możliwość transferu danych na inną konsole.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Ad-M - 06-01-2015

1. W Polsce możesz dostać darmową grę za kody z pokemonów i konsoli, o tutaj http://www.nintendo.pl/news/oferta-bonusowa-nintendo-3ds-na-zime-2014/  (do 12 stycznia)
2. Gra jest przypisana do konsoli do której jednocześnie przypisujesz sobie konto, możesz ją potem ponownie ściągnąć jeśli ją usuniesz.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - homix73 - 19-02-2015

Witajcie!

Wrócę do mojego postu bo nie mam gdzie się pochwalić Smiling
Po niecałych 2 miesiącach grania:

[Obrazek: pokedex-2024.jpg]

[Obrazek: pokedex-2026.jpg]

Zdjęcia telefonem, ale nie wiedziałem jak się robi screenshot.
Było ciężko to wszystko uzbierać!!!

pozdrawiam


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - homix73 - 21-02-2015

Kolejne pytanie.
Chciałbym kupić inne części pokemonów takie jak:

Platinum (2008)
HeartGold lub SoulSilver (2009)
Black lub White (2010)
Black 2 lub White 2 (2012)

1. Czy wśród tych wydań mogę się natknąć na piracką wersję na Allegro?
2. Czy poza językiem angielskim powinienem zwracać uwagę na jakieś parametry gry jak PAL, wersja europejska, czy wszystkie będą mi chodzić na moim 2DS niezależnie od regionu?

Jak zwykle bardzo dziękuję i pozdrawiam
Adam


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - inquis1t0r - 21-02-2015

1. Do 5(B/W) problem będzie raczej taki, że na allegro ciężko upolować wersję oryginalną. Polecam dozbierać te kilkadziesiąt zł na przesyłkę i zamówić na brytyjskim amazonie.
2. Gry na DSa nie mają blokad regionalnych.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Grodek - 21-02-2015

1. Można spotkać pirackie kopie, ja raz trafiłem na taki egzemplarz Pokemon Pearl.
2. Któreś z ostatnich gier miały blokadę regionalną, chyba Black/White i Black2/White2, nie pamiętam dokładnie więc nie uznawaj tego jako 100% potwierdzenia Torll


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - ZłotyPstryk - 22-02-2015

Black2/White 2 na pewno mają blokadę regionalną. A trzeba zawsze uważać na piraty.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - homix73 - 01-04-2015

Witam!
Tym razem mam dość skomplikowany problem.

Po kolei:

Kupiłem nową konsolę 2DS z zainstalowanymi pokemonami AS.
Na konsoli założyłem Nintendo ID.
W eShopie kupiłem Pokemon Bank płacąc kartą kredytową z poziomu konsoli.
W banku mam ponad 400 pokemonów.

Następnie:
Kupiłem używaną konsolę 3DS.
Konsola tak mi się spodobała, że nie chcę już 2DS i chcę zostać przy 3DS.
Moją 2DS chciałbym oddać chrześnicy (wraz z preinstalowanymi pokemonami oczywiście).

I teraz pytanie:
Czy da się jakoś usunąć Nintendo ID z 2DS, żeby ona mogła założyć sobie na niej swoje ID?
Poza tym czy mogę zalogować się moim ID na nowej konsoli 3DS po czym zainstalować PokeBank i mieć dostęp do moich pokemonów?

Z góry dzięki i pozdrawiam


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - Ad-M - 01-04-2015

Możesz wykonać "system transfer", przeniesiesz dane konta, posiadane gry itp. z 2ds-a do 3ds-a
edit: Instrukcja krok po kroku w języku angielskim http://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/227/~/how-to-transfer-content-between-nintendo-3ds,-nintendo-3ds-xl,-and-nintendo-2ds


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - flaq - 01-04-2015

System transfer niestety sformatuje 2DS. Preinstalowane pokemony idą razem z Twoim Nintendo ID. Tak samo PokeBank.


RE: Zakup 2DS z Pokemonami - pytanie - grzesio165 - 02-04-2015

Na dodatek jest to bezpowrotne.

Jak chcesz kupować gry na DS/3DS/GBA itd. kupuj od sklepów. Masa podróbek, zawsze sprawdzaj czy jest "Original Nintendo Quality Seal" i czy jest okrągły. Owalny to NTSC i często też piraty.