Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: Wii U (https://forum.arhn.eu/Forum-Wii-U)
+---- Wątek: Sytuacja Nintendo w naszym kraju. (/Temat-Sytuacja-Nintendo-w-naszym-kraju)



Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - nicityle - 29-01-2015

Witajcie. Ostatnio kupiłem konsolę WiiU i jestem z niej zadowolony. Gdy płaciłem za nią przebiegały w mojej głowie myśli "jestem masochistą czy co do diabła" , "Dawid. Kupujesz kupę, zabawkę dla dzieci" , "Nie masz na co pieniędzy wydawać" itp. itd. Ale się przełamałem. I powiem jedno... było warto ,tak jak odeprzeć Sowietów z pod Warszawy w 1920r. (przepraszam za porównanie ale historia to ma pasja).   Zastanawiam się tylko, dlaczego Nintendo w Polsce ma tak słabe noty sprzedaży?  Po jakości gier jaką zastałem dziwię się ,dlaczego Wii U nie stoi na półkach pod telewizorem w każdym Polskim domu? Dlaczego felietony branżowe w Polsce Wielkie N mają w takim poważaniu ,za wyjątkiem "CDACTION" w ,którym Berlin "zakochał" się w Nintendo i chwali go w każdym artykule. Proszę was wyjaśnijcie mi to ,bo ja tego nie mogę pojąć.

Pozdrawiam.
Dawid. 


RE: Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - WolandPL - 29-01-2015

Myślę że z dokładnie tego samego powodu dla którego ty wahałeś się kupić konsolkę od Nintendo - ludzie wiedzą że coś takiego istnieje, ale głównie kojarzy im się to z zabaweczką dla maluśkich dzieciaczków, absolutnie nie wartą uwagi dla kogoś powyżej 10 lat. Nie to co inne konsole, wiesz "PLEJSTEJSZYN CZWARTE i IKSBOKS ŁAN to dopiero coś zajebistego, kto to posiada to jest super poważnym człowiekiem i ma klasę". Nie robię sobie jaj, ludzie na serio myślą w taki zdziecinniały sposób; starsza siostra zazwyczaj widząca mnie zagrywającego się w Wiedźmina czy Mass Effecta nie mogła pojąć, po co ja gram w Sonica - "przecież to jest dla dzieci!". Tia.

To nic, że Nintendo gry i konsole robi w zupełnie inny sposób niż cała reszta i nierzadko ich gry przewyższają grywalnością i pomysłowością wielomilionowe produkcje na pecety i inne konsole. Dla wielu ludzi wielkie N kojarzy się tylko z jednym: stratą pieniędzy.


RE: Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - JaneQPL - 29-01-2015

Inną kwestią jest też to, że Nintendo jako marka istnieje w Polsce jedynie w świadomości graczy. Nina ma wiele tytułów kierowanych na "wciąganie" casualowców do świata gier wideo, jednak ludzie zwyczajnie nie specjalnie o nim wiedzą, a jeśli już, to kończy się to na rozmowie typu "kiedyś gdzieś u kogoś grałem na Wii w kręgle". Tyle. 
Brakuje dobrej promocji marki w Polsce. Telewizja non stop pierze nam mózgi reklamami konsoli Microsoftu i PS4, a czy widziałeś w ciągu ostatnich 3 lat reklamę czegoś marki Nintendo? No właśnie...
Ludzie często chodzą do sklepów RTV/AGD "wypróbować" konsole, chociażby ograć jakieś demko, duży wpływ ma również dobre pierwsze wrażenie. Parę lat temu przed tymi cyrkami ze zmianą dystrybutora "coś tam" było w sieciach większych sklepów. Do dzisiaj pamiętam jak w takim durnym realu (niekoniecznie kojarzącym się z elektroniką) grałem w tenisa na Wii na Wiilocie przypiętym łańcuszkiem do stoiska Laughing . Pójdź dzisiaj do jakiegoś większego sklepu np. Saturn - jeśli sprzedawca na pytanie o Nintendo nie zareaguje paniką to gratuluję Grinning . 
Na CDA-expo spędziłem właściwie większość czasu grając w strefie Nintendo ze znajomymi, jednak najdziwniejszym doświadczeniem było dla mnie to, kiedy pan w koszulce Niny zapytał mnie "jak my to robimy, że nam tutaj kursor nie lata Wii U Has No Game ?" (wybieranie postaci w Mario Kart, mieli z tym problem podczas turnieju na Wii U). Okazało się, że Wiilot widząc dwa źródła światła podczerwonego zwyczajnie wariował, należało zakryć przód kontrolera i zwyczajnie wybierać sobie wszystko przyciskami...
"Ci kumaci" znają Nintendo bardzo dobrze i myślę, że nie mają jakiś szczególnych problemów ze sprowadzaniem sobie gier i konsol.


RE: Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - Insajd - 29-01-2015

Kupujcie gierki dla dzieci, amen.


RE: Sytuacja Nintendo w naszym kraju. - nicityle - 29-01-2015

Zrozumiałem. Szanowny pan Dark Archon mówił w livestreamie z New Super Mario Bros. U ,że Polacy lubią się chwalić ,że mają najlepszą konsolę i czego tam nie mają.  Następnym faktem jest to ,że Polacy to naród smutasów i jak mają wybierać pomiędzy Mario a Call of Duty ,to wybiorą to drugie ,gdyż zarżnąć kogoś bagnetem jest przyjemniej. Przez ostatnie 250 lat Polacy musieli walczyć o swą ojczyznę. Przed rozbiorami (1772-1795), w trakcie rozbiorów, w okresie międzywojennym(1920 - atak sowietów), w czasie II Wojny Światowej (1939 -1945) i w okresie PRL organizując strajki. Ktoś to tak fajnie powiedział "Od ostatnich 250 lat każde pokolenie Polaków musiało walczyć o ojczyznę ,o jej wyzwolenie, o jej wolność .etc. Moje pokolenie (urodziłem się w 2000 roku) jest pierwszym ,które nie musi znać wagi karabinu od 250 lat. Ćwierć tysiąclecia walki z drobnymi przerwami musiało podziałać w Polskiej psychice. Dziś jesteśmy ludźmi ,którzy uwielbiają shootery (im więcej krwi tym lepiej). Zapomniałem dodać jeszcze Komunistycznego wpływu na Polaków. Gdy to wszystko wymieszamy powstanie mieszanka wybuchowa. I dlatego Wielkie N jest w Polsce słabe. Relatywnie dla Polaków nie przedstawia żadnej wartości.

Pozdrawiam.
Dawid.