To zarchiwizowana wersja starego forum arhn.eu z lat 2013-2018. Istnieje w formie tylko do odczytu.
Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
  • Strona Główna
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Regulamin
  • Pomoc
Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ › Allschool... › Offtop Wszelaki ›
Pierwsza gitara elektryczna
Wątek zamknięty 
Pierwsza gitara elektryczna
Reaktywa
A może skajrim?
**
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 35
Dołączył: Wrzesień 2013
Reputacja: 23
Poziom ostrzeżeń: 40%
#1
02-12-2013, 16:21
Witam, tak jak w temacie.
Poszukuję gitary na początek, elektrycznej, o ciekawym brzmieniu.
Zastanawiałem się nad Epiphone Les Paul Special II, jednak ktoś z forum polecał mi już Fender Stratocaster.
Budżet to myśle do 400 może 450.
Yaros
The Claymaker™
**
Liczba postów: 85
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Reputacja: 16
Poziom ostrzeżeń: 0%
#2
02-12-2013, 17:03
Celujesz w używaną, czy nową? Z używanych polecana jest Yamaha Pacifica 112, trafiają się sztuki w niezłym stanie za około 500 zł.
Reaktywa
A może skajrim?
**
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 35
Dołączył: Wrzesień 2013
Reputacja: 23
Poziom ostrzeżeń: 40%
#3
02-12-2013, 17:21
Używki.
500zł to za dużo, bo jak dołożyc do tego piecyk, to wyjedzie poza mój budżet.
Listva
Pr0gamer lepszy niż wy wszyscy
*
Liczba postów: 12
Liczba wątków: 1
Dołączył: Wrzesień 2013
Reputacja: 2
Poziom ostrzeżeń: 0%
#4
02-12-2013, 17:30
Fender czy Gibson to wyższa półka.
Ephiphone dobry wybór, miałem okazję grać na SG i śmiga nieźle. Tylko jakość gorsza, przetworniki po kilku latach lubią się luzować, a kiepskie luty rozrywać. Ale nie są to usterki trudne do naprawienia.

Polecam też Squier, marka sygnowana przez Fendera. W praktyce brzmi podobnie, tylko gorsza jakość wykonania (analogicznie jak z Epiphonem).

Jeśli masz możliwość nie bierz mostka tremolo. Najlepiej w ogóle sztywny, bo przy każdym innym gitara lubi się rozstrajać bardziej, no i gryf też dostaje po dupie.

Dobrej jakości są Washburny. Są dosyć solidne i masywne, w razie czego mogą służyć jako broń obuchowa.

I nie patrz na wygląd bo ładniejsze nie znaczy lepsze :).

Oczywiście celuj w używki, to nie samochody, po 20 latach nadal potrafią brzmieć jak nówki. Tylko patrz, czy zadbane.
Link
The Hero of Rupees Ð ©
*
Liczba postów: 753
Liczba wątków: 113
Dołączył: Styczeń 2012
Reputacja: 419
Poziom ostrzeżeń: 0%
#5
02-12-2013, 19:56
Najważniejsze - jaki rodzaj muzyki chcesz grać?
Ostatnio kupiłem gitarkę elektryczną Squiera Strata Affinity (klasę wyżej od Bulleta kolegi wyżej) i jestem z niej bardzo zadowolony, przetworniki HSS pozwalają mi wycisnąć z niej rocka/bluesa, można też grać szatany, ale to nie mój styl - tak czy inaczej, bardzo uniwersalne wiosło. Jeżeli masz czas, to zaoszczędź więcej dinarów i inwestuj w Affinity, ja za swój zestaw ze wzmakiem zapłaciłem 9 stówek: http://musicandmore.pl/squier-affinity-series-strat-hss-with-fender-frontman-15g-amp-bs
Jeżeli jednak uprzesz się i chcesz kupić gitarkę "na wczoraj" to Bullet jak na pierwsze wiosło będzie bardzo dobrym wyborem i wiosełko nie powinno Cię zawieść. Polecam ten sklep: http://guitarcenter.pl/catalog/advanced_search_result.php?keywords=squier+bullet

Rock On!
Reaktywa
A może skajrim?
**
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 35
Dołączył: Wrzesień 2013
Reputacja: 23
Poziom ostrzeżeń: 40%
#6
13-12-2013, 16:31
Mam jeszcze jedno pytanie, jaki piecyk kupić taki optymalny i w miare tani?
convert
:medupsta:
**
Liczba postów: 77
Liczba wątków: 2
Dołączył: Marzec 2012
Reputacja: 36
Poziom ostrzeżeń: 0%
#7
13-12-2013, 21:10
(13-12-2013, 16:31)Reaktywa pisze: Mam jeszcze jedno pytanie, jaki piecyk kupić taki optymalny i w miare tani?


Jaki masz budżet na wzmacniacz? Od siebie moge polecić kustom dart 10 watowe combo, jeśli chcesz coś typowo treningowego do domu, albo po prostu jakiś multiefekt (Digitech RP) który podepniesz sobie nawet pod głosniki komputerowe.

Co do wiosła, w tym przedziale różnicy nie ma w zasadzie żadnej ;-) ważne żeby stroiło (dlatego odpuść sobie wszelkiego rodzaju ruchome mostki) Od siebie polecam gitary firmy Samick np. AV1 , bardzo fajna gitara, która po wyregulowaniu gra naprawdę fajnie. Tak jak ktoś wspominał wcześniej Washburn X10 albo X12 , ewentualnie jak dobrze poszukasz to w tej kwocie dorwiesz Corta X2 lub X6 , który też jest dobry na początek (bo rozumiem , że dopiero chcesz zacząć przygodę z gitarą?)
[Obrazek: convert1987.png]
Michał Szymul
Pong
*
Liczba postów: 9
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Poziom ostrzeżeń: 0%
#8
16-12-2013, 11:14
Olej wzmacniacz. Graj na pluginach VST (google it). A gitarę kup najlepszą jaką na ten moment możesz - osobiście polecam starsze Mayones'y (znane także jako Zak albo Flame - ogólnie starsze polskie produkcje, byle nie Defile), Squiery od serii Affinity (grałem na Bullet'cie i był IMO dziadowski), Cort'y, Yamahy, Schecter'y. Przede wszystkim unikaj też gitar z mostem Floyd Rose (dla wielbicieli - w tym przedziale cenowym mosty tego typu są po prostu do dupy).
Yaros
The Claymaker™
**
Liczba postów: 85
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Reputacja: 16
Poziom ostrzeżeń: 0%
#9
16-12-2013, 11:45
VST to dobre rozwiązanie o ile się posiada dobrą kartę dźwiękową. Taka karta, szczególnie przeznaczona do celów muzycznych, może kosztować więcej niż przyzwoity wzmacniacz. Można się bawić z kartą zintegrowaną, zainstalować sterowniki dźwięku ASIO, ale dalej jakość dźwięku może okazać się marna/będzie dużo szumów. Tak więc kupuj piec jeśli masz zamiar brzdąkać dla siebie. Jeśli chcesz się zająć produkcją muzyki warto rozważyć kupno dobrej karty muzycznej.
Michał Szymul
Pong
*
Liczba postów: 9
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Poziom ostrzeżeń: 0%
#10
16-12-2013, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2013, 18:07 przez Michał Szymul. )
To tak czy siak lepiej niech kupi jakiś prosty procesor gitarowy (Pocket POD albo jakiegoś Digitecha czy nawet Behringer'a V-amp). Można tanio używki dorwać czasem na alledrogo a do grania w domu to i tak lepsze niż 10" pierdziawka.

Co nie zmienia faktu, że do nauki/grania w domu i tak przede wszystkim kupuj jak najlepsze wiosło jakie w danej chwili możesz. Zobaczysz czy w ogóle Ci się to podoba i pograsz sobie najwyżej trochę na sucho, a jak stwierdzisz, że chcesz dalej grać to odłożysz jakąś kaskę i kupisz sobie nagłośnienie.
convert
:medupsta:
**
Liczba postów: 77
Liczba wątków: 2
Dołączył: Marzec 2012
Reputacja: 36
Poziom ostrzeżeń: 0%
#11
16-12-2013, 18:20
(16-12-2013, 18:04)Michał Szymul pisze: To tak czy siak lepiej niech kupi jakiś prosty procesor gitarowy (Pocket POD albo jakiegoś Digitecha czy nawet Behringer'a V-amp). Można tanio używki dorwać czasem na alledrogo a do grania w domu to i tak lepsze niż 10" pierdziawka.

Co nie zmienia faktu, że do nauki/grania w domu i tak przede wszystkim kupuj jak najlepsze wiosło jakie w danej chwili możesz. Zobaczysz czy w ogóle Ci się to podoba i pograsz sobie najwyżej trochę na sucho, a jak stwierdzisz, że chcesz dalej grać to odłożysz jakąś kaskę i kupisz sobie nagłośnienie.


Za cenę takiego procesora szczególnie poda, śmiało kupi fajny wzmacniacz i jaki by nie był (oczywiście wykluczając skrajne przypadki pokroju ever playa itp) gitara zawsze lepiej zabrzmi na wzmacniaczu niż jakimś zestawie stereo, kinie domowym itd. A 10 calowy głosnik to już raczej nie "pierdziawka" ;-)

A tak w ogole , Reaktywa ciągle chcesz kupować gitarę, czy już Ci przeszło ? ;-)
[Obrazek: convert1987.png]
jeti
beep bep
**
Liczba postów: 73
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Reputacja: 9
Poziom ostrzeżeń: 0%
#12
16-12-2013, 18:31
(16-12-2013, 11:14)Michał Szymul pisze: (...) byle nie Defile (...)


Wypraszam sobie, ja gram na Defilu Aster Rock ;P... A tak na poważnie to tragiczny gryf, akcja strun i w ogóle topór wojenny. Ale przetworniki sobie chwalę, nie wiem co oni tam wstawili, ale jak na tak dziwną konstrukcję to brzmi zawodowo. Mały offtop :P.
Reaktywa
A może skajrim?
**
Liczba postów: 120
Liczba wątków: 35
Dołączył: Wrzesień 2013
Reputacja: 23
Poziom ostrzeżeń: 40%
#13
16-12-2013, 18:36
convert, nie, nie przeszło mi, hajs sie powoli zbiera na gitarke :)
Michał Szymul
Pong
*
Liczba postów: 9
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Poziom ostrzeżeń: 0%
#14
16-12-2013, 18:37
Nie zgodzę się. Przejrzałem nawet specjalnie aukcje i nie znalazłem nic ciekawego w cenie taniego, używanego procesora. 10" to jest pierdziawka, od 12" IMO dopiero można jakieś zadowalające efekty uzyskać (mówię oczywiście głównie o brzmieniu przesterowanym). Pomijam już fakt, że w takich tanich wzmacniaczach siedzą na ogół strasznie dziadowskie głośniki. Mając procesor ustawi sobie praktycznie dowolne brzmienie, pogra sobie na słuchawkach a i jak przyjdzie ochota coś nagrać to będzie miał o wiele łatwiej. Ba, nawet jakby chciał z kolegami pograć to wystarczy, że do konsoli się podepnie i na pewno szybciej się przebije przez perkę niż na 10" combo.
convert
:medupsta:
**
Liczba postów: 77
Liczba wątków: 2
Dołączył: Marzec 2012
Reputacja: 36
Poziom ostrzeżeń: 0%
#15
16-12-2013, 18:52
(16-12-2013, 18:37)Michał Szymul pisze: Nie zgodzę się. Przejrzałem nawet specjalnie aukcje i nie znalazłem nic ciekawego w cenie taniego, używanego procesora. 10" to jest pierdziawka, od 12" IMO dopiero można jakieś zadowalające efekty uzyskać (mówię oczywiście głównie o brzmieniu przesterowanym). Pomijam już fakt, że w takich tanich wzmacniaczach siedzą na ogół strasznie dziadowskie głośniki. Mając procesor ustawi sobie praktycznie dowolne brzmienie, pogra sobie na słuchawkach a i jak przyjdzie ochota coś nagrać to będzie miał o wiele łatwiej. Ba, nawet jakby chciał z kolegami pograć to wystarczy, że do konsoli się podepnie i na pewno szybciej się przebije przez perkę niż na 10" combo.


Za cene używanego poda, znajdzie np. line6 spider 15W, także brzmienie będzie miał to samo, moc wystarczająca żeby pograć i poćwiczyć w domu. Rozmawiamy tutaj chyba o sprzęcie dla amatora, a nie profesjonalnego gitarzysty, który takiego tematu raczej by nie utworzył.


Ja nie wiem, może sie nie znam, ale moim zdaniem np. taka "pierdziawka" i to w dodatku na 8" głosniku w zupełności do domu wystarcza.
http://www.youtube.com/watch?v=u3v0DZemTp4 spider
http://www.youtube.com/watch?v=sNSaEce4mqk peavey vypyr http://www.youtube.com/watch?v=EwCWLaGqN0s
[Obrazek: convert1987.png]
Michał Szymul
Pong
*
Liczba postów: 9
Liczba wątków: 2
Dołączył: Styczeń 2013
Poziom ostrzeżeń: 0%
#16
16-12-2013, 22:30
Nie wiem, może ja już mam słuch trochę spaczony (gram aktualnie w mieszkaniu na głowie lampowej 100W + paka 2x12:dealwithit: ). IMO dalej Podzik wydaje mi się lepszą opcją no ale ok, Vypyr i Spyder również dadzą radę ;) (tylko błagam, nie bierzcie sobie testów Oli Englunda jako wyznacznika bo ten człowiek z kartofla potrafi ukręcić mięso:loading: )
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 



  • arhn.eu
Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2026 MyBB Group. Created by DSlakaitis.