Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Indie box :D
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio kupiłem indie boxa od humblebundle oceni ktoś co zmienić w technikach nagrywania ? co wyciąć ? https://www.youtube.com/watch?v=wtlouXqsrJU TO NIE JEST REKLAMA BO FILM USUNĘ !!!!!! i z uploaduje jeszcze raz poprawiony Grinning
Przede wszystkim ostrość, przez połowę filmu nic nie było widać. Może gdybyś użył statywu efekt byłby lepszy.
Lipanek, przede wszystkim zapanuj nad tym "klimatem" chaosu. Po obejrzeniu odniosłem wrażenie, jakbyś nie mógł się zdecydować, od czego zacząć prezentację, "przerzucał" ręce z przedmiotu na przedmiot, nie omawiając/pokazujac go dostatecznie, a do tego to gwałtowne przesuwanie pudła i "utrata" perspektywy również zbyt dobrze (w moim odczuciu) nie wpływają na odbiór.

Do tego musisz trochę popracować nad różnymi odruchami i "odzywkami" (typu "podśmiewanie" w trakcie mówienia czy gwałtowne zaczerpnięcie tchu), niech Twoje wypowiedzi będą mniej więcej w ujednoliconej tonacji (na przykład ta ekscytacja figurkami zabrzmiała naprawdę słabo, nawet jeśli miała wyrazić zadowolenie z w powodu ich wykonania). No i faktycznie - oświetlenie i ogólnie rzecz ujmując sposób filmowania sprawiał, że ciężko się to oglądało i często ujęcia były niewyraźne.

I to chyba wszystko. Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ot, wypisałem rzeczy, które przyszły mi pierwsze do głowy po obejrzeniu.
(03-07-2015, 23:58)MartiusR napisał(a): [ -> ]Lipanek, przede wszystkim zapanuj nad tym "klimatem" chaosu. Po obejrzeniu odniosłem wrażenie, jakbyś nie mógł się zdecydować, od czego zacząć prezentację, "przerzucał" ręce z przedmiotu na przedmiot, nie omawiając/pokazujac go dostatecznie, a do tego to gwałtowne przesuwanie pudła i "utrata" perspektywy również zbyt dobrze (w moim odczuciu) nie wpływają na odbiór.

Do tego musisz trochę popracować nad różnymi odruchami i "odzywkami" (typu "podśmiewanie" w trakcie mówienia czy gwałtowne zaczerpnięcie tchu), niech Twoje wypowiedzi będą mniej więcej w ujednoliconej tonacji (na przykład ta ekscytacja figurkami zabrzmiała naprawdę słabo, nawet jeśli miała wyrazić zadowolenie z w powodu ich wykonania). No i faktycznie - oświetlenie i ogólnie rzecz ujmując sposób filmowania sprawiał, że ciężko się to oglądało i często ujęcia były niewyraźne.

I to chyba wszystko. Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ot, wypisałem rzeczy, które przyszły mi pierwsze do głowy po obejrzeniu.

Ostrość to nie przezemnie :Grinning Mój kamerzysta zrobił sobie wakacje Co do ekscyacji głosem, wiem staram się nad tym panować. Po prostu tak się nakręciłem na otwarcie tego że aż nie wiedziałem co mówić. Dzięki uwagi rozpatrzę je przy kolejnej paczuszce lub vlogu Grinning
Nie kamerzysta, ale operator kamery :T

Faktycznie nagranie jest zbyt chaotyczne. Bardziej mówisz do siebie niż do słuchaczy, więc czasem trudno zrozumieć co mówisz.