Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Steam Gifty i g2a
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy kupowanie steam giftów na g2a.com jest bezpieczne/legalne?
Oraz jak zrobić takiego gifta abym mógł dać don't starve'a koledze?
Grę w formie prezentu, możesz kupić na Steamie, wybierając opcję Kup jako prezent. Możesz go od razu przesłać swojemu znajomemu, lub trzymać w swoim ekwipunku. Steam Gift, możesz otrzymać również kupując "wielopaki".
(11-07-2015, 19:39)Konrad Adamiec napisał(a): [ -> ]Czy kupowanie steam giftów na g2a.com jest bezpieczne/legalne?
Oraz jak zrobić takiego gifta abym mógł dać don't starve'a koledze?


Bezpieczne jest, pod warunkiem wybrania opcji "shield" (czy jak to się zwie, ogólnie tego typu przybytki jak g2a czy kinguin mają taką opcję, dopłacasz 3-4 złote i masz w razie czego, zagwarantowaną pomoc). Dużo osób decyduje się na niewybieranie shielda i kupowanie jedynie u sprzedających od dłuższego czasu, posiadających same/niemal same plusy za transakcje.

Czy legalne? To dobre pytanie. Podrzucę taki artykuł który w miarę zgrabnie zbiera wypowiedzi obu stron: http://gadzetomania.pl/56996,keyshopy-ja...ntrowersje#

Sam po prostu nie mam wyrobionego zdania na ten temat

Gifty w tego typu "przybytkach" są sprzedawane na takie zasadzie, że po zapłaceniu otrzymujesz link "aktywacyjny", w wyniku którego zostaje przekazany Ci gift z ekwipunku z innego użytkownika (zdaje się, że coś takiego można również zrobić z giftami zakupionymi w "normalny" sposób). Po aktywowaniu takiego linku masz grę w ekwipunku i możesz ją sprezentować koledze (ostatnio steam wprowadził jakieś czasowe ograniczenie (bodajże min. 30 dni od zakupu) jeśli chodzi o przekazywanie kupionych gier, ale nie pamiętam szczegółów).
(11-07-2015, 22:01)MartiusR napisał(a): [ -> ](ostatnio steam wprowadził jakieś czasowe ograniczenie (bodajże min. 30 dni od zakupu) jeśli chodzi o przekazywanie kupionych gier, ale nie pamiętam szczegółów).
Ograniczenie dotyczy wymiany przedmiotów za inne przedmioty, nie wysyłania jako prezentu Smiling
A jeżeli kupie wielopak i jedna z gier bede mial to co się z nią stanie?
Mogę prosić o odpowiedź?
Są dwie opcje:
a) w paczce masz kilka gier (dajmy na to jakąś serię), wtedy przypisują Ci się wszystkie do konta, nawet te które miałeś wcześniej (czyli w sumie przepadają)
b) w paczce masz kilka sztuk danej gry (swoją możesz aktywować, a w ekwipunku pozostaną pozostałe Steam Gifty)
OK a można kupować całe bundle jako gifty?
Jeżeli tak to jeśli w bundlu znajdują się 2 gry do biblioteki i 1 gift to jak dostanę bundla od kolegi to ten gidt przechodzi do mojego eq i mogę go dać komuś innemu?