Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kilka pytań od nowego posiadacza WiiU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, za jakiś tydzień stanę się dumnym posiadaczem WiiU w wersji premium Grinning
Mam kilka pytań

1. Gdzie można kupić gry w polskiej wersji językowej? Na konsoli często będzie grała moja młodsza siostra która nie zna angielskiego, dlatego pytam :P

2. Czy opłaca się dokupić nieoryginalne wiiloty? Na allegro wiiloty z ponoć wbudowanym motion plus kosztuje mniej dużo niż oryginalny wiilot. Chodzi mi o coś takiego http://allegro.pl/pilot-kontroler-motion...36509.html może ktoś posiada takiego, i może się podzielić wrażeniami, czy działa równie dobrze co oryginalny?

3. Czy motion plus jest wymagane/wykorzystywane w grach na wiiu? Chodzi mi o MP10/New Super Mario Bros U/3D World/Różne gry Lego. Jeżeli bym kupował oryginalne wiiloty, dokupić motion plus czy jest to zbędny bajer?

4. Jak myślicie, za 45zł Nintendoland jest dobrym zakupem?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi Smiling
1. Gier w polskiej wersji językowej nie ma prawie wcale... tak więc Smiling Przez cały czas widziałem tylko 2 gry PL, jeśli jest ich więcej to szukaj na allegro lub w sklepach stacjonarnych (na ich stronach internetowych). http://www.nintendo.pl/listasklepow/

2. Nie kupuj. Unikaj jak ognia podróbek. Niby działają, ale jakość wykonania jak gry z bazaru za 5zł. Najtańszy plastik, wszystko skrzypi, a jak mocniej przyciśniesz to masz wrażenie, że się połamie Grinning  Lepiej dołożyć więcej na oryginalnego wiilota. Ewentualnie dorwać używkę po starych posiadaczach konsol Wii (tylko też trzeba uważać na podróby). Można też kupić Pro Controller. W grach, w których jest on obsługiwany, gra się dużo wygodniej.

3. W grach, które podałeś aspekty ruchowe nie są w ogóle wykorzystywane (nie jestem pewien jak z grami Lego, bo grałem tylko w jedną). WiiU nie jest nastawione na ruch tak jak Wii. Gry są tu skonstruowane bardziej jak gry, nie jak ruchowe zabawki. Tzn klikanie guziczków na padzie.

4. Jeśli będziesz grać z siostrą i kimś jeszcze w Nintendoland - to zakup OK. Jeśli tylko singleplayer to nie kupuj. Szybko się nudzi samemu :v
(12-07-2015, 17:58)GobiPLX napisał(a): [ -> ]1. Gier w polskiej wersji językowej nie ma prawie wcale... tak więc Smiling Przez cały czas widziałem tylko 2 gry PL, jeśli jest ich więcej to szukaj na allegro lub w sklepach stacjonarnych (na ich stronach internetowych). http://www.nintendo.pl/listasklepow/

2. Nie kupuj. Unikaj jak ognia podróbek. Niby działają, ale jakość wykonania jak gry z bazaru za 5zł. Najtańszy plastik, wszystko skrzypi, a jak mocniej przyciśniesz to masz wrażenie, że się połamie Grinning  Lepiej dołożyć więcej na oryginalnego wiilota. Ewentualnie dorwać używkę po starych posiadaczach konsol Wii (tylko też trzeba uważać na podróby). Można też kupić Pro Controller. W grach, w których jest on obsługiwany, gra się dużo wygodniej.

3. W grach, które podałeś aspekty ruchowe nie są w ogóle wykorzystywane (nie jestem pewien jak z grami Lego, bo grałem tylko w jedną). WiiU nie jest nastawione na ruch tak jak Wii. Gry są tu skonstruowane bardziej jak gry, nie jak ruchowe zabawki. Tzn klikanie guziczków na padzie.

4. Jeśli będziesz grać z siostrą i kimś jeszcze w Nintendoland - to zakup OK. Jeśli tylko singleplayer to nie kupuj. Szybko się nudzi samemu :v

Czyli nunchucków raczej też nie będę kupował Winking Na Allegro widziałem kilka sztuk po 50zł, więc raczej je kupię, podróbkami raczej one nie są ponieważ mają logo wii na dole Grinning

Dzięki za odpowiedź!
(12-07-2015, 19:56)Michał Cywiński napisał(a): [ -> ]
(12-07-2015, 17:58)GobiPLX napisał(a): [ -> ]1. Gier w polskiej wersji językowej nie ma prawie wcale... tak więc Smiling Przez cały czas widziałem tylko 2 gry PL, jeśli jest ich więcej to szukaj na allegro lub w sklepach stacjonarnych (na ich stronach internetowych). http://www.nintendo.pl/listasklepow/

2. Nie kupuj. Unikaj jak ognia podróbek. Niby działają, ale jakość wykonania jak gry z bazaru za 5zł. Najtańszy plastik, wszystko skrzypi, a jak mocniej przyciśniesz to masz wrażenie, że się połamie Grinning  Lepiej dołożyć więcej na oryginalnego wiilota. Ewentualnie dorwać używkę po starych posiadaczach konsol Wii (tylko też trzeba uważać na podróby). Można też kupić Pro Controller. W grach, w których jest on obsługiwany, gra się dużo wygodniej.

3. W grach, które podałeś aspekty ruchowe nie są w ogóle wykorzystywane (nie jestem pewien jak z grami Lego, bo grałem tylko w jedną). WiiU nie jest nastawione na ruch tak jak Wii. Gry są tu skonstruowane bardziej jak gry, nie jak ruchowe zabawki. Tzn klikanie guziczków na padzie.

4. Jeśli będziesz grać z siostrą i kimś jeszcze w Nintendoland - to zakup OK. Jeśli tylko singleplayer to nie kupuj. Szybko się nudzi samemu :v

Czyli nunchucków raczej też nie będę kupował Winking Na Allegro widziałem kilka sztuk po 50zł, więc raczej je kupię, podróbkami raczej one nie są ponieważ mają logo wii na dole Grinning

Dzięki za odpowiedź!

Hej
Nie wiedziałem, że na WiiU wyszło coś w PL.
Podróbek unikaj jak pisano wyżej.
Nintendoland za 45PLN można spokojnie wziąść - dobra cena.
Nunchuck MUSISZ dokupić jeżeli chcesz grać na WiiU w gry z Wii - oryginał chodzi za ok 80PLN
Pozdrawiam
(12-07-2015, 20:08)flaberobaderous napisał(a): [ -> ]
(12-07-2015, 19:56)Michał Cywiński napisał(a): [ -> ]
(12-07-2015, 17:58)GobiPLX napisał(a): [ -> ]1. Gier w polskiej wersji językowej nie ma prawie wcale... tak więc Smiling Przez cały czas widziałem tylko 2 gry PL, jeśli jest ich więcej to szukaj na allegro lub w sklepach stacjonarnych (na ich stronach internetowych). http://www.nintendo.pl/listasklepow/

2. Nie kupuj. Unikaj jak ognia podróbek. Niby działają, ale jakość wykonania jak gry z bazaru za 5zł. Najtańszy plastik, wszystko skrzypi, a jak mocniej przyciśniesz to masz wrażenie, że się połamie Grinning  Lepiej dołożyć więcej na oryginalnego wiilota. Ewentualnie dorwać używkę po starych posiadaczach konsol Wii (tylko też trzeba uważać na podróby). Można też kupić Pro Controller. W grach, w których jest on obsługiwany, gra się dużo wygodniej.

3. W grach, które podałeś aspekty ruchowe nie są w ogóle wykorzystywane (nie jestem pewien jak z grami Lego, bo grałem tylko w jedną). WiiU nie jest nastawione na ruch tak jak Wii. Gry są tu skonstruowane bardziej jak gry, nie jak ruchowe zabawki. Tzn klikanie guziczków na padzie.

4. Jeśli będziesz grać z siostrą i kimś jeszcze w Nintendoland - to zakup OK. Jeśli tylko singleplayer to nie kupuj. Szybko się nudzi samemu :v

Czyli nunchucków raczej też nie będę kupował Winking Na Allegro widziałem kilka sztuk po 50zł, więc raczej je kupię, podróbkami raczej one nie są ponieważ mają logo wii na dole Grinning

Dzięki za odpowiedź!

Hej
Nie wiedziałem, że na WiiU wyszło coś w PL.
Podróbek unikaj jak pisano wyżej.
Nintendoland za 45PLN można spokojnie wziąść - dobra cena.
Nunchuck MUSISZ dokupić jeżeli chcesz grać na WiiU w gry z Wii - oryginał chodzi za ok 80PLN
Pozdrawiam

Wiem że w nintendoland też nunchucki są wykorzystywane, a wii motion plus nie jest czasami wykorzystywane w wii party u? Bo raczej skuszę się na nie, podoba mi się bardziej niż MP10, a na dodatek widziałem używkę za 50 zł, więc cena śmieszna, żal nie wziąć.

Aha i jeszcze jedno, czy możliwe by w pilotach był wbudowany wii motion plus? Bo na allegro na niektórych aukcjach z ORYGINALNYM wiilotem jest napisane że pilot ma wbudowane wii motion plus, a nie wiem czy to prawda, bo z tego co wiem jest to doczepiany element.
przykład takiej aukcji: http://allegro.pl/oryginalny-wii-u-remot...76634.html
Nintendoland też wykorzystuje w któreś minigrze wii motion plus, aczkolwiek nowe, oryginalne wiiloty mają już motion+ wbudowany (poznasz po napisie na froncie pilocika Winking ). Dokup go tylko jeśli nabędziesz starszego wiilota .
Tak, są takie wiiloty. Nazywają się Wii Remote Plus. Na dole wiilota jest zaznaczone, że jest Motion+.

(12-07-2015, 19:56)Michał Cywiński napisał(a): [ -> ]podróbkami raczej one nie są ponieważ mają logo wii na dole Grinning
To nunchaki mają logo Wii na dole? Chyba nie.
Cytat:Wiem że w nintendoland też nunchucki są wykorzystywane, a wii motion plus nie jest czasami wykorzystywane w wii party u? Bo raczej skuszę się na nie, podoba mi się bardziej niż MP10, a na dodatek widziałem używkę za 50 zł, więc cena śmieszna, żal nie wziąć.

Aha i jeszcze jedno, czy możliwe by w pilotach był wbudowany wii motion plus? Bo na allegro na niektórych aukcjach z ORYGINALNYM wiilotem jest napisane że pilot ma wbudowane wii motion plus, a nie wiem czy to prawda, bo z tego co wiem jest to doczepiany element.
przykład takiej aukcji: http://allegro.pl/oryginalny-wii-u-remot...76634.html

U mnie pisze Wii Motion plus inside.
Mam Nintendoland i Wii Party U (obie były wraz z konsolą i wiilotem) ale jeszcze  w nie nie grałem.
Z dodatkowych akcesoriów dokupiłem jedynie Nunchuck (do gier z Wii)
(12-07-2015, 20:41)tomzacz napisał(a): [ -> ]
(12-07-2015, 19:56)Michał Cywiński napisał(a): [ -> ]podróbkami raczej one nie są ponieważ mają logo wii na dole Grinning
To nunchaki mają logo Wii na dole? Chyba nie.

Z tym logiem chodziło mi o wiiloty