Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Procesor w Laptopie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Chce wymienić procesor w laptopie (wiem że się nie opłaca ino chce to sprawdzić). mam procesor z AMD dokładnie:
AMD Phenom II P920 Quad-Core ~1,60 gHz . Mam już dość tego procka bo to najgorszy na teraźniejszym rynku, nowsze gry mi odpalą ale strasznie tną muszę korzystać z programu do boostowania ale na każdej grze nie działa program (tak wiem że to dużo nie zmieni). Na szczęście chyba mam socket do wymiany procesora, bliżej: Dell Inspiron M5010
Dzięki za jakieś porady, linki itp.

Ps: Jak by można by było jakieś porady dotyczące dysku twardego czy jeżeli wymienię HDD na SDD to zmiana będzie większa czy mniejsza w wydajności ??
Musisz znaleźć odpowiedni procesor pod Socket S1g4, który będzie kompytabilny z laptopem. Z tym może być problem...
S1g3, S1g2 oraz S1g1 będą fizycznie pasować, jednak płyta ich nie odczyta. Procesor ma TDP 25W, przez co nie za bardzo można wziąć procek z większym TDP - zasilacz może nie wyrobić, a płyta się spalić Winking
Praktycznie wymiana ma sens tylko na szybszy, 4 rdzeniowy model procesora. Najszybszy procesor na ten socket to Phenom II P960 Quad Core [1.8GHz). Różnica w wydajności będzie tak mało odczuwalna, że jest praktycznie nieopłacalna.

Co do HDD na SSD - szybciej będzie się wszystko wczytywać. Do wydajności mało co to doda w grach -wczytasz szybciej menu, czy grę...