Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Lepszy telewizor LCD czy kineskopowy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Często spotykam się z opinią, że wideo ze starych konsol (w szczególności tych 6 i 5 generacji) źle wygląda na nowych telewizorach lcd/led. Może mi ktoś wyjaśnić niby dlaczego? 

Na logikę telewizor lcd fhd powinien radzić sobie lepiej z wideo z PS2 w rozdzialczości 480p (a Gran Turismo 4 potrafi się wyświetlić nawet w 1080i) niż stary telewizor 625 linii. 
Na korzyść nowych telewizorów jest też fakt posiadania złącza component którego często brakowało starym 'kineskopom'.
Tu raczej chodzi o to "rozmycie" na ekranie kineskopów. Pamiętaj też o tym że nostalgia jest dosyć wymagającą kochanką.
(21-07-2015, 20:40)Dekakura napisał(a): [ -> ]Tu raczej chodzi o to "rozmycie" na ekranie kineskopów. Pamiętaj też o tym że nostalgia jest dosyć wymagającą kochanką.

No tak to sobie właśnie tłumaczyłem, widocznie niska jakość obrazu maskuje słabą grafikę. Mnie interesuje wyciąganie z konsol wszystkiego co się da a nie wspominanie dzieciństwa i wolę się pobawić w upscaling na nowym tv.
Powiem ci tak, dużo zależy od rozmiaru ekranu, ja mam 32 samsunga i granie w gry z nesa trochę boli. Obraz jest jak brzytwa, ale widzisz wszelkie niedoskonałości. Za to testowałem SNSa na 19 calowym monitorze i tu już się spoko grało.
Grałem na PS2 zarówno na małym TV kineskopowym (miał bodaj 14-16 cali) okazjonalnie na 32 calach LCD i dość często na 22 calowym LCD i jeszcze u znajomego na niemałym kineskopowym. Różnicy nie było żadnej na rzecz kineskopowego TV. Wiadomo, że jak odpalisz sobie na przykład Jaka na 50 calowym TV to nie będzie fajnie, ale przy mniejszych rozmiarach różnicy po prostu nie ma, a jeśli jest to oczywiście na rzecz chudych TV :P
Celowałbym w telewizor LCD, przyda się również to tych trochę nowszych konsol, nada się też do oglądania telewizji czy filmów, a stare gry powinny dobrze wyglądać. No i kineskopowy telewizor zajmie więcej miejsca.
Jeśli chcesz korzystać z pistoletów świetlnych (Duck Hunt i te sprawy), to tylko kineskop, bo na LCD w ogóle nie będzie działać.
Jeżeli chodzi o 6 generację konsol to zależy czy wolisz zostać przy jakości (Żona) ,czy przy nostalgii (kochanka :p ).
I oczywiście jeśli zostajesz przy żonie (tv hd) to musisz mieć kabel component ,jeżeli wolisz kochankę no to wystarczy ci Av.
Co do gen 5 to nie masz wyboru - żadna konsola z tej generacji nie obsługuje hd tv ( roździelczość ). Mam nadzieje że wytłumaczyłem w miare logicznie (: