Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: PeCet za 2000 zł.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Proszę o poradę w kwestii kupna nowego komputera. Będzie wykorzystywany do tworzenia grafiki 3D, renderowania i, w mniejszym stopniu, do gier (głównie starszych, również emulowanych). Mój budżet wynosi 2000 złotych. Z poprzedniego mam do wykorzystania zasilacz BeQuiet 500 W oraz nagrywarkę. Ja wymyśliłem coś takiego:

CPU: AMD FX-8300
GPU: Sapphire Radeon R7 265
Płyta główna: Asrock 970 Extreme4 RAM: Goodram Play 1866 8 GB
Dysk: I tu proszę o pomoc. Chciałbym 1 TB.
Obudowa: Tu też nie wiem 😑.

Wiem, że zazwyczaj procki od Intela są lepsze, ale w takiej cenie jestem zdany na i3, a dwa rdzenie do grafiki i renderu to trochę słabo. Nie jestem Tego jednak pewien, więc temat zostawiam Wam.

See ya!
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe...5?page=0,8
Może ten zestaw? Osobiście wybrałbym procesor od Intela z uwagi na lepszą niższe temperatury i głośność działania oraz większą wydajność na rdzeń. Zasilacz z poprzedniego komputera powinien wystarczyć (zależy jak ze sprawnością), dzięki czemu trochę zaoszczędzisz i będzie można kupić 270X lub dysk 1TB.
Dzięki [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]. Zestaw fajny, żałuję tylko słabej płyty, bo zestaw będzie raczej do upgradowania.

Taptapa tap tap tapa tapa tapatalk!
Ten procesor Intela nie posiada odblokowanego mnożnika, więc nie jest do podkręcania (a co za tym idzie nie potrzeba silniejszej płyty głównej). Zresztą H81 maksymalnie obsługuje do 16GB pamięci RAM, co powinno wystarczyć.