Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Aktualizacja do Windows 10 - błąd 80240020
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Próbuje zaktualizować mój system z Windows 7 Professional na Windows 10. Po pobraniu aktualizacji i procesie "przygotowanie do instalacji" pojawia się nieznany błąd o kodzie 80240020. Próbowałem już 9 razy sposobem opisanym tutaj ale to nie pomaga. Istnieje jeszcze jakiś sposób na aktualizacje bez utraty danych? Próbować dalej sposobem opisanym w linku powyżej?
Pozdrawiam.
Tu masz toola:
http://www.microsoft.com/en-us/software-.../windows10
Którym możesz zainstalować bez utraty danych, jedyne co to może ci niektóre programy odinstalować, ale ich pliki będą w Windows.OLD.
Ten błąd sugeruje niekompletne pliki potrzebne do dokonania aktualizacji. Najpewniejszym sposobem jest rzeczywiście (tak jak napisał Qurrix - aktualizacja z pliku ISO narzędziem od Microsoftu). Gdyby nadal nie chciała Ci ruszyć instalacja wywal wszystko co masz w folderze C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, potem odpal cmd i wydaj polecenie wuauclt.exe /updatenow . Powinno Ci się zacząć pobieranie aktualizacji do Windows 10 od początku - postęp możesz obserwować w Windows Update.

Edit. Woops, nie doczytałem do końca i niechcący opisałem to, co Ci niby nie pomaga PC Has No Game . No nic, ostatecznością pozostaje jeszcze najzwyklejszy format, zainstalowanie ponownie Windowsa 7 i próba aktualizacji do 10 - na jednym z upierdliwych komputerów zadziałało, bezpośrednio Win 10 nie mogłem zainstalować, bo licencja do konta jeszcze nie była przypisana.
Zadziałało to narzędzie co podesłał Quarrix. Dzięki!
Ale pojawia się problem. Moja rodzielczość ekranu to 1920x1080, a takiej nie ma w ustawieniach PC Has No Game
Reinstal sterownika karty graficznej pomoże?
Raczej tak, upewnij się że go wcześniej poprawnie odinstalowałeś. Za Insidera były znaczne problemy z kartami Nvidia, upewnij się że Windows Update nie wciska Ci jakiś syfiastych sterowników nie pod twój sprzęt na siłę.
Tak jak można się było tego spodziewać, reinstalacja pomogła. Dzięki za pomoc!